Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Akcja dawcy szpiku kostnego

Opublikowano: 05-08-2019
W dniu 4 sierpnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się akcja dawcy szpiku kostnego dla wałbrzyszanki Pani Hortensji oraz pozostałych osób chorych na białaczkę. Pani Hortensja jest młodą mamą czteroletniej córeczki, która podczas badań dowiedziała się o swym stanie zdrowia.

W momencie kiedy informacja o chorobie Pani Hortensji dotarła do Świebodzic z szybką pomocą ruszył Miejski Dom Kultury, który postanowił zorganizować akcję. Już od godzin przedpołudniowych do MDK przybyły chętne osoby do zarejestrowania się w bazie dawcy szpiku kostnego i tak systematycznie do godziny 16:00 trwała rejestracja.

W przeciągu sześciu godzin zarejestrowały się 24 osoby. W międzyczasie w różnych rejonach miasta chodzili wolontariusze, którzy zachęcali mieszkańców do włączenia się w akcję. W zbiórce uczestniczyli: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, radny Rady Miejskiej Adam Tobiasz, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, Mariusz Pochroń z Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych oraz wolontariusze.

Kierujemy serdecznie słowa podziękowania do mieszkańców Świebodzic, którzy okazali wielkie serca, tym samym zwiększając szanse na wyzdrowienie Pani Hortensji oraz pozostałych osób chorych na białaczkę. Państwa pomoc jest bezcenna.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 581

Powrót