Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia „Pod Wspólnym Dachem Nieba”

Opublikowano: 30-09-2019
26 września, odbyła się III edycja Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia „Pod Wspólnym Dachem Nieba”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach oraz Stowarzyszenie Wypożyczalnia „Centrum”.

Do uczestnictwa zostały zaproszone wszystkie placówki i instytucje, zajmujące się osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jak również uczniowie i przedszkolaki ze świebodzickich szkół.

Tegoroczna impreza rozpoczęła się przemarszami zakończonymi przy Ratuszu. Dzieci idąc w kolorowym pochodzie zbierały po drodze puzzle, które miały się ułożyć w całość u celu. Ostatni kawałek wręczył osobiście zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec. Na wszystkich ułożonych puzzlach ukazały się jasne przesłania, między innymi: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ = NORMALNOŚĆ. Następnie uczestnicy zostali uroczyście przywitani przez zastępcę burmistrza. W happeningu udział wzięli także: dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Świdnicy Grzegorz Stawarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, przedstawiciel Zarządu Starostwa Powiatowego w Świdnicy Alicja Synowska. Goście w przemówieniu podkreślili, że niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia, są ważną częścią naszej społeczności i aktywnie uczestniczą w życiu miasta. Wśród zgromadzonych wyczuwało się dobrą energię, zrozumienie i radość. Imprezę prowadziła charyzmatycznie Małgorzata Nosal. Po części oficjalnej kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 3. Na miejscu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz mnóstwo gier i zabaw m.in.: rzut do tarczy, trafianie piłką do bramki, przeciąganie liny, malowanie twarzy itp. Nie zabrakło również występów artystycznych, których zwieńczeniem było wystąpienie Asi Siwarskiej.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 452

Powrót