Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Międzynarodowe spotkanie w Ratuszu

Opublikowano: 10-10-2019
W dniu 9 października odbyła się sympatyczna wizyta w Ratuszu Miejskim, w której uczestniczyła młodzież z międzynarodowego projektu ERASMUS+.

Młodzi ludzie z Francji, Niemiec, Bułgarii i Finlandii wraz z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2 gościli na sali posiedzeń. Gospodarzem spotkania był burmistrz naszego miasta Paweł Ozga, który z entuzjazmem powitał wszystkich. Do młodzieży z miasta Waldbröl zwracając się w ich ojczystym języku niemieckim. Burmistrz miasta opowiadał o swej pracy oraz strukturze Rady Miejskiej oraz Urzędu, z zaciekawieniem wsłuchiwał się we wrażenia z wizyty w Polsce.

W spotkaniu uczestniczyła szefowa wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - kierownik Zofia Choińska, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel oraz zastępca dyrektora Renata Kaczmarek.

W tym samym dniu, zaraz po spotkaniu młodzież pojechała zwiedzić Zamek Książ, z kolei 10 października zaplanowane są zajęcia w Wodnym Centrum Rekreacji oraz na kręgielni. W piątek będzie miało miejsce uroczyste zakończenie projektu w Szkole Podstawowej nr 2, która godnie pełniła rolę opiekuna i organizatora pobytu w Świebodzicach.

Na pożegnanie w Ratuszu młodzież otrzymała od burmistrza miasta Pawła Ozgi drobne upominki promujące Świebodzice, a także słodkości.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 671

Powrót