Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.

Łączysz się z adresu: 34.207.82.217

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielanae odpowiedzi
i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE 2621: Imię/NICK: Aneta

Opublikowano: 21-05-2019
Witam.Pani Burmistrzu czy przy zakładzie Śnieżka na skrzyżowaniuulic Piłsudskiego- Łączna- Jeleniogórska - Ofiar Oświęcimskichjest możliwość zainstalowania sygnalizacji świetlnej. Skrzyżowanieto jest bardzo niebezpieczne i możliwość wyjazdu z jakiejkolwiek strony graniczy z cudem. POZDRAWIAM.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Aneto,

uprzejmie informuję, że Gmina po raz kolejny zwróci się z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jako zarządcy drogi nr 34 tj. ul. Jeleniogórskiej, o montaż sygnalizacji świetlnej w obszarze przedmiotowego skrzyżowania, jednak na podstawie dotychczasowej korespondencji mało prawdopodobna jest realizacja tego zadania w bieżącym roku.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2620: Imię/NICK: Agnieszka

Opublikowano: 21-05-2019
Dzień dobry, Chciałabym się zapytać czy w tym roku będzie dalszyetap remontu ulicy Świerkowej. Jeśli tak to jaki mniej więcej będzie to okres? Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Agnieszko,

uprzejmie informuję, że w bieżącym roku będą kontynuowane prace remontowe na ulicy Świerkowej, a ich zakończenie ma nastąpić nie później niż do końca września.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2619: Imię/NICK: Dariusz

Opublikowano: 21-05-2019
Dzień Dobry. Panie Burmistrzu proszę się zainteresować stanem kaplicy pogrzebowej na ulicy Wałbrzyskiej po remoncie. Jest wiele niedopatrzeń. Brak widocznego zainteresowania przez miasto co się dzieje w kaplicy. Drzwi do zachrystii się nie zamykają. Za dużo FARBY. Do dyspozycji jest podobno tylko jeden stary śmierdzący ornat i rozwalające się szafki. Ołtarz często jest brudny. Żarówki w żyrandolach są spalone. Brak oświetlenia na ołtarz, po prostu jest bardzo ciemno. Najgorzej jest z mikrofonami. Nikt nie pilnuje czy są chyba naładowane. Często piszczą i szumią. Chodzę często na pogrzeby i jako mieszkaniec czuje wstyd, gdy ksiądz czy ktoś z rodziny musi się drżeć na całe gardło bo nic nie działa, na mszy w kaplicy i przy pogrzebie. Proszę o interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Dariuszu,

W związku z otrzymaną informacją, zostanie wprowadzona w ZGK Świebodzice Spółka z o.o. nowa procedura mająca na celu zapewnienie czystości i utrzymania wyposażenia technicznego kaplic cmentarnych. W sprawie utrzymania szat liturgicznych, podejmiemy ustalenia z parafiami.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2618: Imię/NICK: Marcin

Opublikowano: 21-05-2019
Witam Szanowny Panie Burmistrzu chcialbym zapytac o preferencje nowego prezesa osiru. Czy ktos patrzy z jakimi stratami zostawil poprzedni zaklad pracy jak zaniedbal sport w miescie walbrzych ? Fakty gornik walbrzych pilka nozna 20103-2015 -2 liga 2015/2016- 3liga 2017/2018- 4 liga Siatkowka Nie moge znalezc danych jednakze walczyli o awans do plus ligii jednakze teraz sa w 2 lidze . Takze o sport w swiebodzicach juz sie boje. A czy ktos sprawdzal rowniez w jakiej kondycji jest poprzednia spolka? Bo z informacji ktore uzyskalem to jest w zlej. Bardzo prosze niemiec wyrzutow jednakze nasze miasto jest najwazniejsze i na pana liczylismy ze odbuduje Pan wszystko co bylo zle. Jeden nauczyciel z historii juz byl prezesem teraz jest nauczyciel wf mam nadzieje ze Pan zobaczy i bedzie nadzorowal ta spolke wnikliwie...

 

 ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Marcinie,

uprzejmie informuję, że sfera sportu i rozwój kultury fizycznej w naszym mieście jest niezwykle ważną kwestią. Zapewniam Pana, że dołożymy wszelkich starań, aby oferta sportowa miasta stale się wzbogacała. Jest to priorytet dla mnie jak i dla prezesa OSiR Świebodzice Spółka z o.o.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2617: Imię/NICK: Wyborca

Opublikowano: 16-05-2019
Witam, czy plan zamówień publicznych dostępny na stronie BIP na rok 2019r nie przewiduje udzielania już żadnych zamówień do końca roku?? Czy temat budżetu obywatelskiego (wypatrzonego) kiedykolwiek powróci? Czy uznał Pan tylko, że budżet źle funkcjonował i należy go zlikwidować? Na ten moment mimo iż sprawuje Pan władzę wygląda to tak jak za czasów opozycji: krytyka, krytyka i zero inicjatyw własnych - chodzi oczywiście o inwestycje... Kiedy rozbudowa istniejącej sieci ścieżek rowerowych? Brak wielu łączników pomiędzy istniejącymi fragmentami ścieżek... Pozdrawiam Podirytowany Pana Wyborca

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/ Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że w odniesieniu do planu zamówień publicznych na 2019 rok, wyjaśniam, że przygotowanie i upublicznienie planu postępowań służy wypełnieniu obowiązku wynikającego z art. 13a ustawy Prawo zamówień publicznych, a ilość postępowań przewidzianych do realizacji będzie na bieżąco aktualizowana, tak by zapewnić spójność podejmowanych działań ze zmianami następującymi w ciągu roku.

W kwestii budżetu obywatelskiego uprzejmie informuję, że angażowanie mieszkańców w rozwijanie naszego miasta zgodnie z ich własną ideą jest dla mnie bardzo ważną kwestią. Dlatego staram się aktywnie poszukiwać funduszy i projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, w ramach których świebodziczanie będą mogli w bieżącym roku zrealizować swoje pomysły. Inicjatywy społeczne w innych gminach są realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. W Świebodzicach obecnie nie jest to możliwe przez brak środków przeznaczonych na nie w budżecie. Pieniądze na ten cel nie zostały niestety uwzględnione ani zabezpieczone przez władze poprzedniej kadencji. Kolejna edycja budżetu obywatelskiego odbędzie się zgodnie z literą prawa, według jasno wytyczonych w statucie gminy zasad.

W temacie sieci ścieżek rowerowych mogę Panią/Pana zapewnić, że rozbudowa jest planowana. Dokładny termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze wyznaczony.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2616: Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 15-05-2019
Szanowny Panie Burmistrzu kiedy włodarze naszego miasta zapewnią bezpieczeństwo na odcinku od skrzyżowania od stacji Orlenu do przejścia w kierunku garaży.Dużo starszych osób tam teraz przechodzi bo mają działki i tylko patrzeć jak dojdzie do wypadku śmiertelnego. Samochody jadące w obu kierunkach za nic mają pasy dla pieszych i te światełka które ostrzegają przed przejściem.Bywa nie raz tak że jedno auto zatrzymuje się a drugie z automatu zmienia kierunek na lewy pas. Już nieraz dochodziło do tak niebiezpiecznych sytuacji.A policja to rzadki obrazek.Czy naprawdę państwo czekają aż ktoś zostanie potrącony.Proszę o wywieranie nacisków na właściciela tej drogi.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani Krzysztofie,

uprzejmie dziękuję za zgłoszenie problemu. Podzielam Pana zdanie w tej kwestii, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podjęliśmy działania pod kątem montażu fotoradarów na drodze nr 35.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2615: Imię/NICK: Bogusław

Opublikowano: 15-05-2019
Szanowny Panie Burmistrzu! W miniony czwartek chciałem oddać niewykorzystane leki do pojemnika w aptece przychodni Salmed. Niestety pojemnik był przepełniony i nie mogłem tego zrobić. Poinformowano mnie, że firma odbierająca odpady apteczne nie otrzymała przedłużenia umowy na odbiór tychże z Urzędem Miasta, więc nie odbiera ze Świebodzic. Kiedy to będzie możliwe? Proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Pozdrawiam Pana Burmistrza

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Bogusławie,

uprzejmie informuję, że Gmina Świebodzice ma podpisaną umowę z firmą zajmującą się odbiorem i transportem do miejsca utylizacji przeterminowanych leków. W chwili obecnej zgłoszono do firmy zajmującej się odbiorem przeterminowanych leków konieczność opróżnienia przepełnionych pojemników.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2614: Imię/NICK: Normalny

Opublikowano: 15-05-2019
Witam. Jak czytam propozycje ludzi rozliczeniowych odnośnie autobusu linii 0 to tracę nadzieję ,że będzie normalnie. Zerówka to jest autobus z dworca do domu a nie na cmentarz. Niech zostanie jak jest

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/ Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że kursy wybrane na cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej dla linii "0" (dwa w ciągu dnia) zostały wprowadzone dodatkowo ze względu na postulaty mieszkańców. Mieszkańcy z okolic Rynku, ul. Piłsudskiego w poprzednim rozkładzie, żeby dostać się na cmentarz musieli przechodzić na Osiedle Piastowskie i korzystać z linii nr 1. Obecnie będą mogli korzystać z linii nr 0 z przystanku przy ul. Piłsudskiego.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2613: Imię/NICK: anna

Opublikowano: 15-05-2019
Panie Burmistrzu, plac w okolicach dworca i cały remont udał się na 5 z plusem, ale dlaczego na jednych schodach na skarpie nie ma żadnej poręczy? Jedne schody na skarpie posiadają piękne poręcze a drugie schody są wyremontowane ale poręczy nie ma, to bardzo niebezpieczne przy schodzeniu.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

uprzejmie informuję, że poręcze przy przedmiotowych schodach zostaną zamontowane do dnia 06.06.2019 r.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2612: Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 15-05-2019
Witam Trzeba wymienić spalone żarówki na łączniku Prusa - Krasickiego - chyba nikt nie zwraca na to uwagi. Czy Panowie oglądający monitoring z tamtej uliczki nie zauważyli, że od pewnego czasu zrobiło się tam nieco ciemniej ? Zdecydowanie ma to wpływ na bezpieczeństwo

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że naprawa oświetlenia łącznika pieszego między ul. Prusa została zlecona do wykonania. Jednocześnie dziękuję za zgłoszenie usterki.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2611: Imię/NICK: Magdalena

Opublikowano: 15-05-2019
Po raz kolejny nie otrzymałam odpowiedzi na pytanie dotyczące tego kiedy zostanie otwarta ulica Krasickiego ??? Już kilka miesięcy temu skończyły się prace a ulica nadal zamknięta. Trzeba objezdzac całe miasto aby dostać się do domu.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Magdaleno,

uprzejmie informuję, że planowany termin zakończenia zadania, ustalony w umowie z wykonawcą robót przypada na dzień 30.06.2019 r.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2610: Imię/NICK: Leszek

Opublikowano: 15-05-2019
Dzień dobry.Mam pytanie odnośnie płatnej strefy parkowania w RYNKU. A co mają zrobić mieszkańcy Rynku jeśli taka strefa powstanie?Gdzie bedziemy MY mieszkańcy parkować swoje auta?Ktoś o tym pomyślał?Proszę o odpowiedż. Dziękuje

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie Leszku,

uprzejmie informuję, że prace nad utworzeniem strefy płatnego parkowania w centrum miasta są w toku, oczywiście mamy także na uwadze Pana obawy.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2609: Imię/NICK: Boguś

Opublikowano: 15-05-2019
Dzień dobry Panie Burmistrzu, chciałem ostatnio skorzystać z tablic informacyjnych umieszczonych w naszym mieście ponieważ chcę sprzedać garaż. Problem w tym, że na niektórych widnieje napis zakazujący wywieszania ogłoszeń. Taka sytuacja. Wydaje mi się, że to pozostałość po zakazie wywieszania ogłoszeń podczas wyborów parlamentarnych kiedy tablice służyły kampanii wyborczej. Wtedy rzeczywiście nie można było wywieszać ogłoszeń. Najwidoczniej Pana poprzednik nie dopilnował, aby zakaz zniknął z tablic informacyjnych. Czy mógłby Pan zweryfikować powyższy problem? Martwię się, że jeżeli wywieszę ogłoszenie zadzwoni do mnie Straż Miejska i wlepi mi mandat. I druga kwestia, zbliżają się wybory do parlamentu europejskiego. Czy i w tym przypadku odbierzecie mieszkańcom możliwość wywieszania ogłoszeń? Trochę kiepsko, że na czas kampanii wyborczej mieszkańcy nie mogą korzystać z tablic informacyjnych. Kampania kampanią, ale przecież można byłoby wydzielić jedną trzecią takiej tablicy dla mieszkańców na czas wyborów. Po co te ograniczenia? Przecież nie każdy ma internet. Wielu starszych ludzi korzysta właśnie z tych tablic. Nie wracajmy do praktyk Pana poprzednika. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

w chwili obecnej trwają przygotowania do wyborów do parlamentu europejskiego i do momentu ich zakończenia wprowadzony został zakaz wywieszania ogłoszeń na tablicach. Ogłoszenia drobne można umieszczać na wszystkich płytach, na których nie ma wywieszonego zakazu (np. przy ul. Wolności, przy przystanku na ul. Al. Lipowe - od strony Targowiska Miejskiego, przy skrzyżowaniu ul. Spokojnej z ul. Zwycięstwa).

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2608: Imię/NICK: Mariusz

Opublikowano: 15-05-2019
Panie Burmistrzu, może to nie miejsce ale mam serdeczną prośbe.... proszę o zwrocenie panu Korzuchowiczowi uwagi, że jako były nauczyciel nie powinien tak bardzo kaleczyć j.polskiego... sluchajc obrad naprawdę uszy więdną... do tej pory zastanawiam sie co to są "piniążki" co oznacza słowo "wziońć" "przynajmiej" "dziekujem" "wydawaliźmy" "wyłanczać" itd itd itd... ja nie jestem co prawda po filologii polskiej i zdję sobie sprawę, że też robię sporo błędów ale słuchanie tej dziwnej gwary jest naprawdę bolesne. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Mariuszu,

uprzejmie informuję, że w formule pytań do burmistrza poruszane są istotne kwestie mające związek z miastem. Proszę uszanować to, że nie będę odnosił się do tej sprawy.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2607: Imię/NICK: Tobiasz

Opublikowano: 15-05-2019
Witam,piszę z fundacji DOM ( http://www.dbamyomlodych.pl/ ) i wychodzę z zapytaniem czy jest taka możliwość aby nasi wolontariusze pojawili się ze zbiórką na Dniach Świebodzic? Jak zapewne dla każdej fundacji jest to ważna forma finansowanie dzięki której możemy realizować zapotrzebowanie naszych podopiecznych. Pozdrawiam, Tobiasz

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Tobiaszu,

uprzejmie informuję, że w sprawie uczestnictwa Fundacji DOM w tegorocznych Dniach Świebodzic proszę o kontakt z Wydziałem Promocji, Pozyskiwania Środków Finansowych i Strategii Urzędu Miejskiego, tel. 74 666 95 71 (ul. Żeromskiego 27, pokój nr 9 i 10).

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2606: Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 15-05-2019
Witam Panie burmistrzu. Czy ZGK w Świebodzicach jako zarządca cmentarza na Kamiennogurskiej mogła wzorem innych miast wybudować kolumbarium na urny? Coraz więcej pochówków to kremacje i napewno by było popularne wśród mieszkańców. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,

uprzejmie informuję, że w chwili obecnej Gmina Świebodzice nie planuje budowy kolumbarium na terenie cmentarza przy ul. Kamiennogórskiej

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2605: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 15-05-2019
Mam pytanie, gdzie w Świebodzicach można grać Tenisa Stołowego,czy są jakieś grupy, sekcje, które skupiają miłośników tej gry,jeżeli tak, to gdzie i kiedy się spotykają? wiem, że są osobygrające w tenisa stołowego w Świebodzicach, ale nie ma żadnejinformacji gdzie można do takiej grupy osób dołączyć

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

Z informacji uzyskanych od OSiR Świebodzice Sp. z o.o. wynika, że ze stołów do tenisa korzystają indywidualne osoby, zdarza się, że przychodzą kilkuosobowe grupy (3-4 osoby), ale niestety nie mamy wiedzy czy jest to grupa zamknięta. Każda osoba zainteresowana korzystaniem ze stołów proszona jest o kontakt z pracownikiem portierni lub telefonicznie z sekretariatem OSIR Świebodzice Spółka z o.o., tel. 74/ 666-96-20.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2604: Imię/NICK: marek

Opublikowano: 15-05-2019
co z oswietleniem w uliczce dojazdowej do liceum w swiebodzicach

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Marku,

uprzejmie informuję, że zgłoszono wymianę źródła światła w lampie przy bramie wjazdowej
do Liceum.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2603: Imię/NICK: Marta

Opublikowano: 24-04-2019
Witam. Panie Burmistrzu kto ocenia konkursy dla dzieci na kartkę wielkanocną, ozdobę wielkanocną, ozdobę bożonarodzeniową itp.? Mój syn od trzech lat robi te ozdoby i kartki na konkurs samodzielnie! Co podkreślę samodzielnie! Jest w IV klasie Szkoły Podstawowej. Nie robię tego jako rodzic za niego, a chyba powinnam żeby wreszcie dostał choć wyróżnienie. Ewidentnie widać, że nagradzane prace są robione przez osoby dorosłe a nie przez dzieci przedszkolne bądź ze szkoły podstawowej. Zresztą dzieci przed sobą przechwalają się w szkole, że „wygrają bo zrobiła mi mama, tata czy dziadek”. Zacznijcie nagradzać samodzielność i wkład dziecka w pracę. Proszę nie podcinać skrzydeł samodzielnym pracą dzieci. Chyba że konkurs jest skierowany do rodziców, dziadków... nagradzającie dorosłych, bądź proszę zrobić osobny konkurs dla twórczości dorosłych. Mój syn powiedział, że już nie będzie brał udziału w tych konkursach bo dorośli robią te prace, a oszustwo jest nagradzane. Ma 10 lat a jest mądrzejszy od jury... Warto to przemyśleć. Pozdrawiamy

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marto,

uprzejmie informuję, że prace konkursowe są oceniane przez pracowników Urzędu Miejskiego
w Świebodzicach. W regulaminie konkursu jest napisane, że jest on adresowany do mieszkańców miasta Świebodzic oraz okolic, co oznacza, że nie ma przeciwskazań, aby rodzic, bądź opiekun pomagał dziecku w wykonaniu pracy plastycznej. Uważam, że wspólnie spędzony czas przy przygotowaniu kartki świątecznej,.bądź ozdoby to świetna zabawa i integracja rodzinna. Zapewniam, że wybierane są kartki zarówno przygotowane samodzielnie przez dzieci jak i te, które zostały wykonane przy pomocy rodziców, opiekunów. Każda opinia i sugestia jest dla mnie ważna. W kolejnej edycji konkursu rozważamy wprowadzenie kategorii wiekowych, co z pewnością pozwoli na sprawiedliwą ocenę prac. Serdecznie zapraszam Pani syna do dalszego udziału w konkursie.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2602: Imię/NICK: Jerzy

Opublikowano: 24-04-2019
Czy to ściema z tymi pytaniami? Pytałem burmistrza B. Korzuchowicza i brak odpowiedzi. Pytałem burmistrza P. Ozgę i brak odpowiedzi. Ładnie to tak ?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Jerzy,

uprzejmie informuję, że na wszystkie pytania udzielam odpowiedzi. Jednak nie każda odpowiedź może zostać udzielona z dnia na dzień. Absolutnie nie wynika to z zaniedbań, czy opieszałości. Dłuższy czas potrzebny jest w przypadku pytań, które wymagają np. zebrania, zweryfikowania danych. Nadsyłane są np. pytania, które nie dotyczą pracy, funkcjonowania Urzędu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców dane są pozyskiwane np. od zarządców budynków, wspólnot. Proszę o informację, na temat tego na jakie pytanie nie została udzielona Panu odpowiedź.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice