Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.


Łączysz się z adresu: 18.206.241.26

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielanae odpowiedzi
i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE 2658: Imię/NICK: Rodzic

Opublikowano: 16-07-2019
Szanowny Panie Burmistrzu. Proszę o odpowiedź. Zastanawia mię fakt, że dziecko które osiąga średnia na zakończenie roku ponad 5.0 nie otrzymuje nagrody książkowej dzieje się tak w szkole nr. 3 zgadza się dziecko ma jedną 4 na świadectwie reszta 5 i 6. Ale pod uwagę powinna być brana średnia całoroczna. Rozumie oszczędności szkoły ale aż tak. Dlaczego dziecko jest niedoceniane. Moje dziecko wróciło do domu i mówi Mamo ja nie dostanę nagrody ta szkoła jest głupia czy to czasami nie działa źle. Proszę o rozmowę z Panią dyrektor i zmianę tego. Wiem że w szkole nr 4 wszystkie dzieci otrzymują nagrody nawet te które mają 4 na świadectwie a osiągnęły wysoka średnia. Zastanawiające jest to na co my rodzice płacimy składki na komitet skoro dzieci nic z tego nie mają.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani pytanie, pragnę poinformować, że po rozmowie z Panią dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 dowiedziałem się w jaki sposób przyznawane są nagrody za osiągnięcia w/w placówce. Zgodnie z obowiązującą od kilku lat procedurą, nagrody książkowe otrzymują uczniowie, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.

Przewidziano również nagrody dla tych dzieci, które osiągnęły wysokie wyniki bez względu na oceny końcoworoczne (średnia powyżej 5,00). W poprzednich latach była to wycieczka jednodniowa, a w tym roku szkolnym bon do sklepu Decathlon. Zgodnie z uzyskaną przeze mnie informacją, nagrody zostały wręczone wszystkim uprawnionym uczniom. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten problem. Postaramy się ujednolicić kryteria dla uczniów we wszystkich placówkach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2657: Imię/NICK: Tomek

Opublikowano: 15-07-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, Czy dałoby się rozwiązać problem parkowania samochodów w obszarze przejścia dla pieszych bez zachowania ustawowych 10 metrów? Tego typu sytuacje zdarzają się nagminnie przy budynku łaźni oraz na ul.zwycięstwa na skrzyżowaniach ze ul. stawową oraz kolejową. Jeżdżę tamtędy codziennie i wielokrotnie dochodzi w tych miejscach do sytuacji zagrażających życiu, bo nieprawidłowo zaparkowane samochody utrudniają widoczność zarówno dla kierowcy jak i pieszych. W miarę możliwości zgłaszam (choć nie jestem z tego dumny) takie przypadki do SM, ale może zamiast mandatów możliwe byłoby namalowanie obszarów zabronionych podobnie jak to zrobiono na ulicy wolności? Z wyrazami szacunku

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Tomku,

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na problem. Proszę każdy przypadek parkowania pojazdów wbrew obowiązującym przepisom prawa o ruchu drogowym zgłaszać do Straży Miejskiej lub Policji. Uprzejmie przypominamy kierowcom zasady zatrzymywania pojazdów w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym zabrania się zatrzymania pojazdów:

  • na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;
  • na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;
  • na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym natężeniu;
  • w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej jej długości;
  • na drodze dla rowerów.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg w Świebodzicach, wystosowaliśmy na stronie miejskiej i w mediach społecznościowych apel z prośbą o rozważne parkowanie pojazdów.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2656: Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 15-07-2019
Co się takie stało, że Pan Burmistrz zamilkł od 29 maja? Nie chciałbym porównywać dwóch burmistrzów, ale Pana postawa zmusza jednak do takich porównań. Za poprzednika ten dział funkcjonował znacznie lepiej. A Pan ma zrywy, albo odpowiada w ciągu kilku minut na kilkanaście pytań, albo tygodniami milczy. Należałoby coś tu chyba zmienić.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krzysztofie,

dokładam wszelkich starań, aby odpowiedzieć rzeczowo i wyczerpująco na każde zadane przez mieszkańców pytanie. Jednak zakres tematów, które pojawiają się na forum, jest bardzo szeroki. Często poruszone kwestie kieruję do wyjaśnienia przez odpowiednie jednostki. Dzięki temu otrzymują Państwo pełną odpowiedź, zgodną ze stanem faktycznym. Z drugiej strony wydłuża to czas jej publikacji na stronie miejskiej. Pytania publikowane są niezwłocznie po przygotowaniu odpowiedzi na nie na podstawie uzyskanej wiedzy dotyczącej poruszanego obszaru.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2655: Imię/NICK: Emilia

Opublikowano: 28-06-2019
Dzień dobry. Chciałabym tylko zwrócić uwagę na bardzo ważny temat dot. 30 lat wolności. Nie mam pojęcia kto przygotował ten temat . Znając historię solidarności w Świebodzicach i życie mieszkańców w tamtym czasie,uważam,że można napisać bardzo ciekawy artykuł o życiu i walce mieszkańców,o zmianach ,które nastąpiły w ciągu tych 30 lat .A wstawienie kilku zdjęć z tamtego okresu przypomni mieszkańcom czasy,za którymi nam nie tęskno,ale przypomną,że warto walczyć o lepsze jutro.

 

 ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Emilio,

Bardzo dziękuję za cenne sugestie. Solidarność w naszym mieście ma długą i ciekawą historię, o której nie powinniśmy zapominać. To bardzo dobry pomysł. Zapraszam do skontaktowania się z Miejskim Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną lub bezpośrednio z Urzędem Miejskim w Świebodzicach. Jesteśmy otwarci, aby uwiecznić tą historię wspólnie z Panią. Uprzejmie informuję, że w dniu 4 czerwca na portalu miejskim www.swiebodzice.pl zamieszczony został baner i komunikat upamiętniający tą rocznicę.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2654: Imię/NICK: Pawel

Opublikowano: 28-06-2019
Witam Panie Burmistrzu. chciałbym zapytać o 2 inwestycje zapowiadane jeszcze przez poprzedniego burmistrza. chodzi mianowicie o rewitlizację ul.SŁOWACKIEGO oraz rewitalizację i tworzenie nowych miejsc zieleni. w tej drugiej inwestycji miało być 13 miejsc [jak dobrze pamietam ] zrewitalizowanych. między innymi Warszawianka. coz tymi inwestycjami? będą realizowane ? jeżeli tak to na jakim etapie są przygotowania?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

uprzejmie informuję, że Rewitalizacja ul. Słowackiego rozpocznie się w lipcu br. Z pośród 12 miejsc, gdzie będzie rewitalizowana zieleń, 8 będzie wykonanych w tym roku, ukończenie pozostałych 4 nastąpi w przyszłym roku.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2653: Imię/NICK: Maks

Opublikowano: 28-06-2019
Panie Burmistrzu, kiedy rusza wyburzanie komórek za budynkiem przy ulicy Jeleniogorskiej? Czy jest jakiś projekt jak to wszystko ma wyglądać?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Maksie,

uprzejmie informuję, że wyburzenie komórek nastąpi w tym roku, po wybudowaniu toalet w mieszkaniach, w których ich nie ma. Na w/w terenie powstanie zieleń, miejsca parkingowe i miejsca do zabawy dla dzieci.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2652: Imię/NICK: Damian

Opublikowano: 28-06-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, w związku z planowanym wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w centrum mam pytanie jako mieszkaniec Rynku. Czy mieszkańcy Rynku również będą musieli płacić za parkowanie? co z osobami, które nie posiadają garaży bądź innego miejsca, w którym mogą zaparkować? czy przewidziane są jakieś ewentualne zniżki dla mieszkańców ulic, które objęte będą płatną strefą parkowania?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Damianie,

uprzejmie informuję, że miana organizacji ruchu w Rynku wymaga wielu spójnych działań i inwestycji w ścisłym centrum miasta (pomiędzy murami obronnymi). Działania te są prowadzone od pół roku, niestety ze względu na długotrwałość procedur pierwsze efekty będą widoczne w przyszłym roku.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2651: Imię/NICK: Dariusz

Opublikowano: 28-06-2019
Panie burmistrzu co się dzieje z inwestycją parku miejskiego na osiedlu Piasta przy ulicy Królowej Jadwigi? Podobno inwestycją jest wstrzymana. Jeżeli tak to czy miasto nie może choćby tymczasowo zagospodarować tego obszaru? Np posadzić trawę, etc... to nie jest duży koszt dla miasta. Proszę pomyśleć o mieszkańcach osiedla. Pozdrawiam Darek.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Dariuszu,

uprzejmie informuję, że budowa parku zostanie ukończona w przyszłym roku. W związku z tym nie ma potrzeby tymczasowego zagospodarowania.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2650: Imię/NICK: Artur

Opublikowano: 28-06-2019
Panie Burmistrzu chciałbym zapytać czy będzie mozliwość zdobycia koszulek z logiem Świebodzic lub tych nowych oraz flag naszego miasta bez konieczności brania udziału w konkursach cy być w radzie miasta...?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani Arturze,

uprzejmie informuję, że koszulki miejskie w 5 wyjątkowych wzorach, upamiętniające ważne postacie i symbole z życia miasta są do nabycia w Miejskim Domu Kultury przy ul. Wolności 13 oraz w kasach Wodnego Centrum Rekreacji przy ul. Mieszka Starego 6. Są tam również do kupienia wytrzymałe bawełniane torby miejskie.

We flagi miejskie można zaopatrzyć się w kiosku przy ulicy Żeromskiego oraz w ZGK Świebodzice Spółka z o.o.,ul. Strzegomska 30.

Informuję, że Radni Rady Miejskiej również nie otrzymali koszulek mogą je nabyć, jak każdy mieszkaniec.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2649: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 28-06-2019
Dzień dobry Panie Burmistrzu czytałem w gazecie świebodzickiej kolejny artykuł o przekrętach radnego Łukasza Kwadransa. Jeżeli wojewoda podejmie niekorzystną decyzję dla Łukasza Kwadransa , jakie konsekwencje zamierza Pan wyciągnąć wobec radnego? Uważam że nie ma miejsca w radzie gminy dla takiego radnego. Nadmieniam, że my mieszkańcy Świebodzic nie wybieraliśmy radnych po to, by oni wykorzystywali swoje stanowiska do osiągania prywatnych korzyści z publicznych pieniędzy. Nie ma na to naszego przyzwolenia! Będziemy o tym pamiętać.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani Pawle,

uprzejmie informuję, że dnia 12 czerwca br. sprawa została pisemnie przedstawiona przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, Wojewodzie Dolnośląskiemu z prośbą o zajęcie
i przedstawienie stanowiska. Obecnie czekamy na odpowiedź. O sprawie będziemy informować.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2648: Imię/NICK:

Opublikowano: 28-06-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, co ze sprawą ,,Prefekta'' -wystawienia faktur 40 wspólnotom przez radnego miejskiego?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Zbyszku,

sprawa o której Pan pisze, została przedstawiona przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Wojewodzie Dolnośląskiemu, pismem z dnia 12 czerwca 2019 r. z prośbą o zajęcie i przedstawienie stanowiska. Obecnie czekamy na odpowiedź.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2647: Imię/NICK:

Opublikowano: 28-06-2019
panie burmitszu pawle ozgo kiedy bedzie otwarcie kas biletowych na dworcu pkp swiebodzice

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze


uprzejmie informuję, że decyzje w sprawie funkcjonowania kas biletowych na dworcach w całej Polsce, podejmuje PKP S.A., niezależnie od władz gminy. Ponieważ dokładam wszelkich starań, aby każdy z mieszkańców otrzymał rzetelną odpowiedź na zadane pytanie, kwestię skierowałem do centrali spółki. Otrzymałem odpowiedź, że ze względu na brak zainteresowania przewoźników kolejowych, otwarciem kas biletowych na dworcu w Świebodzicach, nie jest ono planowane.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2646: Imię/NICK: Tomasz

Opublikowano: 27-06-2019
Panie Burmistrzu, od 29 maja do 24 czerwca (czyli prawie miesiąc) na stronie nie pojawiają się odpowiedzi na pytania do Pana. Czy to znaczy, że mieszkańcy nie interweniują już w sprawach miasta? Pracownicy nie wyrabiają się z odpisywaniem? Czy nowa polityka będzie taka, że pytania będą ignorowane?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie Tomaszu,

uprzejmie informuję, że odpowiedzi na pytania udzielane są na bieżąco. Priorytetem jest dla mnie przedstawienie odpowiedzi wyczerpującej, a to wiąże się często z dokładnym ustaleniem danej sprawy, wskazaniem rozwiązań, tak aby mieszkaniec był usatysfakcjonowany.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2645: Imię/NICK: Sebastian

Opublikowano: 27-06-2019
Witam serdecznie. Czy mógłby się Pan burmistrz ustosunkować się co do następującej treści? Proszę jednak nie zwalać winy jedynie na firmę ochroniarską. Uważam, że za takie imprezy jak Dni Świebodzic odpowiada władza Świebodzic, smutno czytać później takie informacje: https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/muzyka/koncert-zespołu-strachy-na-lachy-przerwany-ze-względów-bezpieczeństwa-jest-reakcja-firmy-ochroniarskiej/ar-AACOL9T?ocid=spartanntp Pozdrawiam Sebastian.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Sebastianie,

rozumiem zaniepokojenie mieszkańców incydentem na koncercie zespołu Strachy na Lachy, podczas tegorocznych Dni Świebodzic. Jest mi niezmiernie przykro, że brak wyobraźni oraz niedostosowanie zachowań do sytuacji kilku osób, przyćmiło radosną atmosferę oraz świetny klimat tegorocznych dni naszego miasta. Pragnę zapewnić, że sprawa została wyjaśniona ze wszystkim stronami, biorącymi udział w zajściu. Postępowanie wyjaśniające zostało zakończone, a wnioski na przyszłość wyciągnięte. Jednocześnie dziękuję za zaangażowanie w kreowanie wizerunku miasta jako bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2644: Imię/NICK: Agnieszka

Opublikowano: 27-06-2019
witam prosze mi powiedziec jak to sie odbywa teraz wymiana dowodow moj dowod stracil waznosc i jak moge go zmienic , czy moge zrobic to elektroniczne i czy ktos moze odebrac go za mnie bo ja niemieszkam w polsce bedzie to moj tato.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Agnieszko,

uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawą o dowodach osobistych (Dz. U. z 2019 roku, poz. 653), wniosek
o wydanie dowodu osobistego składa się:
- osobiście w formie pisemnej w organie dowolnej gminy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub;
- w formie dokumentu elektronicznego, za pomocą platformy e-PUAP (epuap.gov.pl).
Dowód osobisty odbiera się osobiście w organie gminy, w którym został złożony wniosek. Nie ma możliwości odbioru dowodu osobistego przez pełnomocnika (pełnomicnictwo specjalne dotyczy jedynie osób dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością). W przypadku dalszych pytań proszę okontakt się z Biurem Dowodów Osobistych pod numerem telefonu: (74) 666 95 52.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2643: Imię/NICK: Magdalena

Opublikowano: 27-06-2019
Dzień dobry, jak wyobraża Pan sobie brak szpitala w naszym mieście ? Co z punktem tzw "świątecznej pomocy" ? W Świdnicy i Wałbrzychu wszyscy wiemy jak wyglądają kilku godzinne kolejki. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Magdaleno,

doskonale rozumiem Pani obawy o dalszy los szpitala. Obecnie nie mam żadnych informacji o planach likwidacji szpitala Mikulicz. Placówka działa bez zakłóceń. Ponadto pragnę poinformować, że punkt nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej pracuje bez zmian i pacjenci mogą udać się po pomoc codziennie po godzinie 18:00 oraz w weekendy i święta.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2642: Imię/NICK: Bartosz

Opublikowano: 27-06-2019
Panie Burmistrzu , proszę mi odpowiedzieć dlaczego basen odkryty w Świebodzicach nie honoruje kart "multisport", zaś na basenie krytym można korzystać z tego programu. Skoro Osir Świebodzice zarządza powyższymi obiektami to dlaczego nie udostępnił tego programu na drugiej placówce? Chciałem zauważyć fakt ,że okoliczne miejscowości takie jak Strzegom bądź Świdnica na swoich basenach odkrytych już od lat udostępniają wejścia dla posiadaczy kart multisport .W Strzegomie pomimo tego że młodzież szkolna ma taka samą zniżkę jak w Świebodzicach to znaczy dla mieszkańców wejście za 1 zł to i tak dorośli korzystają z wejść na kartę multisport. Pozdrawiam Bartosz.

 

 ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie Bartoszu,

Uprzejmie informuję, że Firma Benefit Systems, która wydaje karty Multisport nie była dotychczas zainteresowana, poza Wodnym Centrum Rekreacji oraz siłownią, rozszerzeniem pakietu usług świadczonych przez OSiR dla posiadaczy kart lojalnościowych. Jednakże mając na względzie sugestie Klientów OSiR Świebodzice Sp. z o.o. zwróci się do Benefit Systems o ponowne rozważenie możliwości włączenia innych usług świadczonych przez OSiR do Oferty Benefit Systems.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2641: Imię/NICK: Kierowca

Opublikowano: 26-06-2019
Panie Burmistrzu, Mam pytanie do kogo należy teren na Os.Piastowskim między sklepem Dino a pozostałościami po szklarniach? (w tym miejscu są zlokalizowane 3 konstrukcje banerów reklamowym: jedna sklepu Dino, jedna sklepu Polo i jedna pusta, wykorzystywana chociażby podczas ostatniej kampanii do wyborów samorządowych przez osoby z partii byłego burmistrza Świebodzic). Teren ten graniczy bezpośrednio z drogą szutrową prowadzącą do kompleksu garaży blaszanych znajdujących się za wspomnianymi szklarniami. Z uzyskanych informacji na pewno nie jest to teren Spółdzielni Mieszkaniowej. Proszę zobowiązać właściciela tego terenu o wykoszenie trawy, która sięga już po pachy! Włączenie się do ruchu kierowców wyjeżdzających z garaży z drogi szutrowej do ulicy głównej Mieszka I/Ks.Bolka jest przez to bardzo utrudnione - o wypadek nietrudno...

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie problemu. Teren, którego dotyczy pytanie jest własnością prywatną. Ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, przekazałem zgłoszenie do sprawdzenia straży miejskiej.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2640: Imię/NICK: Kaja

Opublikowano: 26-06-2019
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie stypendium szkolnego i sportowego. Czy dziecko może pobrać dwa stypendium w tym roku jeśli jego wyniki sportowe, naukowe mieszczą się w kryterium, oraz od kiedy będą wypłacane i gdzie. Czy w szkołach czy znowu tak jak w zeszłym roku przez urząd we wrześniu lub październiku. Uważam że jeśli będą wypłacane dopiero wrzesień lub październik będzie to krzywdzące dla dzieci, ponieważ one pracują cały rok na to i czekają na te pieniążki z niecierpliwością aby móc to wykorzystać na wakacje.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Kaju,

w odpowiedzi na Pani zapytanie uprzejmie informuję, że od ubiegłego roku uległy zmianie zasady przyznawania uczniom stypendiów na koniec roku szkolnego. Utraciła moc uchwała nr XX/113/07 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 15 listopada 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendium zmieniona uchwałą nr XV/75/2011 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 29 września 2011r.

Nowe zasady w sprawie przyznawania stypendium za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uczniów zamieszkałych na ternie gminy Świebodzice określa Uchwała Nr XI/283/2017 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 28 grudnia 2017 r. Zgodnie z § 3. 2 oraz § 5.1 i 2 regulaminu stanowiącego załącznik do w/w uchwały, wnioski o przyznanie stypendium za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe lub artystyczne składa się w terminie do dnia 10 września każdego roku do Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. Rozpatrzenie wniosków następuje w terminie do 30 września danego roku. Lista osób którym przyznano stypendia podlega ogłoszeniu na tablicy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2639: Imię/NICK: Darek

Opublikowano: 26-06-2019
Ostatnio odbyła się piękna uroczystość na naszym dworcu. Cieszę się, że świebodzicki budynek doczekał do swojego jubileuszu w tak świetnej kondycji i towarzystwie - bo i część kolejowa i parking przed cieszą oko. Na dworcu pojawiła się też tablica pamiątkowa i tu moje pytanie - kto odpowiadał za jej treść? Choć mało tam tekstu, udało się komuś zrobić błąd. Język polski posiada deklinację, tymczasem ktoś napisał "15 czerwca 2019 rok", a powinno być roku, albo najbezpieczniej r. Czy błąd będzie skorygowany?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Darku,

cieszy mnie fakt, że uroczystość 150 urodzin świebodzickiego dworca kolejowego podobała się Panu. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd, który niepostrzeżenie wkradł się na tablicę pamiątkową. Informacja zostanie przekazana pracownikom PKP, aby mogli możliwie najszybciej naprawić pomyłkę.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice