Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.


Łączysz się z adresu: 3.234.210.89

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielanae odpowiedzi
i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE 2700: Imię/NICK: karol

Opublikowano: 15-11-2019
Panie burmistrzu co to za zaścianek gdzie nie można przewieźć hulajnogi bądź roweru autobusem?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Karolu,

przekazuję link do regulaminu przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego: http://www.zgk.swiebodzice.pl/images/komunikacja_miejska/ap/2019/regulamin_przewozu_osob_bagazu.pdf  


Paragraf 11 określa zasady przewozu roweru lub hulajnogi. Zapisy w tej kwestii wprowadziliśmy, właśnie w celu dostosowania do zgłaszanych potrzeb mieszkańców.

Znaki informujące o zakazie wprowadzania rowerów i hulajnóg do autobusu pozostały, gdyż przewożenie jest warunkowe opisane w regulaminie.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2699: Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 15-11-2019
Dzień dobry! Chciałem zapytać czy w temat doświetlenia przejść dla pieszych jest nadal rozwojowy. Zauważyłem, że bardzo słabo są widoczni piesi na dwóch przejściach. Mianowicie przejście na ul. Jeleniogórskiej obok sklepu "Śnieżka". Kompletnie nie widać pieszych, z perspektywy samochodu pojawiają się nagle przed samochodem nie wiadomo skąd. Niewiele trzeba, żeby doszło do tragedii. I bardzo podobnie wygląda sytuacja na ul. Łącznej, przed samym skrętem w kierunku "Biedronki". Nie wiem dlaczego te dwa przejścia zostały pominięte, a naprawdę dużo nie trzeba, żeby ktoś z powodu braku widoczności kogoś potrącił. Pewnie jest więcej takich przejść, ale te dwa rzuciły mi się w oczy.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krzysztofie,

uprzejmie informuję, że w celu poprawy standardów życia w naszej Gminie temat doświetlenia przejść dla pieszych jest kontynuowany. W obecnej chwili jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: Budowa oświetlenia przejść dla pieszych na drogach publicznych“w podziale na zadania : ul Jeleniogórskiej 38, ul Ciernie 30, Łącznej 46, Sikorskiego 8, Sikorskiego 37, Świdnickiej 32, Alejach Lipowych 1 w Świebodzicach, a po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie Gminy Świebodzice na kolejny rok kalendarzowy, zostanie wykonane doświetlenie przedmiotowych przejść dla pieszych.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2698: Imię/NICK: Tata

Opublikowano: 07-11-2019
Witam. Odnośnie odpowiedzi na pytanie :2697. Czy w takim wypadku nie można namalować linii bezpiecznego oczekiwania na autobus, a w przypadku remontowanych w przyszłości przystanków zrobić tą linię z kostki w innym kolorze " wypustkami" (w Wałbrzychu takie linie są np. przy przejsciach dla pieszych i przystankach).

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

rozważymy możliwość wprowadzenia takich rozwiązań Jeżeli tylko będzie możliwość wprowadzimy takie oznakowanie na przystankach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2697: Imię/NICK: Tata

Opublikowano: 05-11-2019
Witam. Proszę uczulić kierowców komunikacji miejskiej na widok wózków dziecięcych. Chodzi o podjazd na przystanki- autobusy podjeżdżają krzywo, daleko od krawężników. Nie jest wykorzystywany "przyklęk". Gdy się zasygnalizuje guzikiem chęć wysiadania z wózkiem również nie widać ułatwienia

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

uprzejmie dziękuję za zgłoszenie informacji. Została ona przekazana kierowcom autobusów.
Z informacji przekazanych od ZGK Świebodzice Spółka z o.o. wynika, że zdarzały się także sytuacje niezawinione przez kierowców, np., gdy często pasażerowie oczekujący na autobus, stali zbyt blisko krawężnika. To powoduje, że przy zatrzymywaniu się może dojść do potrącenia np. przednim lusterkiem.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

 

 

PYTANIE 2696: Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 05-11-2019
Dzień dobry, Jestem mieszkańcem ul. Królowej Elżbiety. Od ponad roku Mieszkańcy za pośrednictwem zarządcy, czyli Miejski Zarząd Budynków Sp z o.o., starają się aby Miasto uruchomiło oświetlenie ciągu pieszego oraz ulicy Królowej Elżbiety. Do dnia dzisiejszego, pomimo prowadzonej korespondencji nie osiągnięto pozytywnego dla mieszkańców rezultatu. Obecnie ponownie jesteśmy w okresie jesiennym gdzie zmierzch zapada dość szybko i niestety kolejny rok bez miejskiego oświetlenia. W tym sezonie dodatkowo jesteśmy świadkami "wyjątkowej" awarii nowego oświetlenia na ulicy Siemowita, to znaczy z pośród kilkudziesięciu nowych latarni, jedyna nieczynna znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Królowej Elżbiety i Siemowita. Przypadek? Uprzejmie proszę o odpowiedź na moje pytanie oraz na poruszony temat. z poważaniem Andrzej Makułowicz

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,

uprzejmie informuję, że w obecnie jest opracowywana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla zadania: "Budowa sieci oświetlenia drogowego przy ulicy Królowej Elżbiety - działka nr 281/8". Po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie Gminy Świebodzice na kolejny rok kalendarzowy, zostanie wykonane oświetlenie ul. Królowej Elżbiety w Świebodzicach. Naprawa uszkodzonej latarni oświetleniowej na skrzyżowaniu ul. Królowej Elżbiety i ul. Siemowita została zgłoszona do odpowiednich służb remontowych w dniu 24.10.2019 r.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2695: Imię/NICK:

Opublikowano: 05-11-2019
Proszę o interwencję w zakładzie energetycznym ws. mrugającej od kilku lat lampy, znajdującej się na ul. Dąbrówki naprzeciwko bram 28-30 (tuż obok śmietników). Jest to naprawdę uciążliwe, że gdy tylko zapadają ciemności rozpoczyna się festiwal efektów specjalnych dla mieszkańców. Ile lat musi jeszcze minąć, żeby ktoś w końcu to naprawił?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani Krzysztofie,

informuję, że awaria została zgłoszona do operatora oświetlenia drogowego na terenie Gminy Świebodzice, po czym operator usunął usterkę.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

 

 

 

PYTANIE 2694: Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 31-10-2019
Czy Straż Miejska może w końcu karać kierowców parkujących na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z Alejami Lipowymi ??

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że w ramach codziennych patroli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świebodzicach dokonują kontroli ul. Aleje Lipowe, Kolejowej między innymi z uwagą na parkowanie pojazdów w miejscach zabronionych. W stosunku do kierujących pojazdami, którzy złamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego wyciągane są konsekwencje wynikające z przepisów prawa o wykroczeniach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2693: Imię/NICK: Magdalena

Opublikowano: 30-10-2019
Szanowny Panie Burmistrzu. Mam pytanie odnośnie karty dużej rodziny czy w najbliższym czasie jest plan na wprowadzenie w naszej gminie zniżek za wywóz nieczystości dla posiadaczy karty dużej rodziny. Zostało to już dawno wprowadzone w innych miastach i gminach. Dlaczego w naszej gminie nie możemy skorzystać z takowych zniżek co jest tego powodem.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Magdaleno,

uprzejmie informuję, że obecnie na terenie naszej gminy nie obowiązuje zniżka w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla posiadaczy karty dużej rodziny. Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.) daje możliwość wprowadzenia takich zmian, lecz nie są one obligatoryjne. Okoliczne miasta i gminy takie jak: Wałbrzych, Szczawno – Zdrój, Miasto Świdnica i Gmina Świdnica, także nie wprowadziły takich ulg.
W związku z nowelizacją w/w ustawy, gmina Świebodzice w najbliższym czasie jest zobowiązana do dokonania szeregu zmian w uchwałach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi.

Wprowadzenie zniżek i ulg będzie również brane pod uwagę. Jeśli takie zmiany się pojawią, informacje o tym zostaną przekazane do wiadomości publicznej.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2692: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 29-10-2019
Panie Burmistrzu, wielka prośba o zlecenie naprawy latarni ulicznej na ulicy Wolności, naprzeciwko Domu Kultury i na placu ADM-u. Dni coraz krótsze a w tym miejscu ciemno jak w grobie. Serdecznie pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

dziękuję za zgłoszenie informacji, uprzejmie informuję, że awaria została zgłoszona do firmy Tauron.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2691: Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 29-10-2019
Dzień dobry. Kiedy na ul. Sielskiej będzie poprowadzona kanalizacja?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/ szanowny Panie

uprzejmie informuję, że Gmina na dzień dzisiejszy nie planuje rozbudowy sieci kanalizacyjnych w ul. Sielskiej. Jednakże mając na uwadze, że budowa sieci kanalizacyjnych jest zadaniem własnym Gminy, Gmina zaplanuje realizację zadania w następnych latach, tak aby umożliwić Państwu dostęp do sieci i możliwość użytkowania swoich nieruchomości. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, iż rozumiemy Państwa potrzeby w związku z powyższym zadanie może zostać zaproponowane do ujęcia w projekcie budżetu na przyszły rok, jednakże wyłącznie po dokonaniu analiz technicznych i prawnych.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2690: Imię/NICK: Magda

Opublikowano: 29-10-2019
Panie Burmistrzu, kiedy ktokolwiek się zainteresuje budynkiem znajdującym się przy ul. Granicznej 6, który jest w bardzo złym stanie technicznym, a mieszkanie w nim stanowi niebezpieczeństwo??? Kiedy w końcu znajdą się środki na remont???????? Pytamy już o to od lat

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Magdo,

uprzejmie informuję, że w przyszłym roku Miejski Zarząd Nieruchomości kończy ostatnie remonty dachów na budynkach gminnych. W budynku przy ul. Granicznej 6 remont dachu został wykonany w 2017 r. Po zakończeniu w/w prac nastąpi kolejny etap związany z remontami budynków gminnych tj: odwilgacanie budynków oraz remonty elewacji.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2689: Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 29-10-2019
Chciałbym poruszyć problem, który dotyczy jeśli nie każdego mieszkańca, to na pewno znaczną większość. Chodzi mi mianowicie o zużyte tusze i tonery. Prawidłowo każdy zużyty tusz/toner powinien zostać oddany firmie, która zajmie się recyclingiem. I tu zaczynają się schody. Uważam, że miasto powinno przeprowadzić kampanię informacyjną w tym temacie i wskazać punkty gdzie takie zużyte wkłady do drukarek należy oddawać. Ponadto należałoby takie punkty gdzieś zorganizować, bo nie wyobrażam sobie biegania z każdym tuszem do Zakładu Gospodarki Komunalnej. A tak jest w tej chwili. To po prostu byłaby i jest czysta fikcja. Proszę o informację jak miasto przewiduje rozwiązać ten problem?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krzysztofie,

Na podstawie informacji uzyskanej od ZGK Świebodzice Spółka z o.o informuję, że spółka prowadzi PSZOK, czyli punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zgodnie z wymogami ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w Gminie), gdzie od mieszkańców przyjmowane są zużyte tonery i tusze. Następnie są przekazywane do firm zajmujących się ich utylizacją.

Z naszych informacji wynika, że zużyte tonery i tusze wiele osób oddaje w punktach, gdzie dokonują zakupu nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

Istnieją również w przestrzeni publicznej, możliwości odsprzedaży lub przekazania na cele charytatywne w akcjach organizowanych przez różnego rodzaju fundacje.

Na chwilę obecną nie ma planów tworzenia odrębnego systemu zbiórki. Trzeba jednocześnie pamiętać, że tworzenie takiego systemu zbiórki, będzie się wiązało z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów przez Gminę, co w konsekwencji może przełożyć się się na zwiększone opłaty od Mieszkańców za odbiór nieczystości stałych.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2688: Imię/NICK: mIe4szkaniec

Opublikowano: 15-10-2019
Jak wygląda sytuacja z parkowaniem na kopertach w Rynku ? Miała wejść w życie nowelizacja pozwalająca na 15 - minutowy postój dla każdego a nie tylko pojazdów zaopatrzenia - weszło to w życie? Podobne pytanie - parkowanie na kopertach Urzędu Miasta po godz. 16 ?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że koperty dla zaopatrzenia w Rynku oraz na ulicach przyległych zarezerwowane są wyłącznie dla pojazdów zaopatrzenia na czas nie dłuższy niż 15 minut. Zatem parkowanie przez osoby nieuprawnione na kopertach przeznaczonych dla pojazdów zaopatrzenia. Natomiast koperty przed budynkiem Ratusza ,przy ul. Rynek zarezerwowane są dla pracowników Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, w godzinach od 7:00 do 16:00.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2687: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 15-10-2019
Mam pytanie mieszkam na ul.Piasta na Osiedlu Piastowskim martwi mnie coraz większa fala wandalizmu .Patrole policji są bardzo rzadko widoczne ,na zgłoszenie reagują ale pojawiają się po długim czasie .Rozumiem brak ludzi itd. Pod moja bramą pojawiają się osoby pijące alkohol nie reagują na jakie kol wiek uwagi.Niszczona jest elewacja budynku szpetnymi malunkami łamane drzewa .Brakuje monitoringu i patroli Policji Straży miejskiej .

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

uprzejmie informuję, że na podstawie informacji uzyskanych od komendanta Straży Miejskiej wynika, iż teren Osiedla Piastowskiego jest codziennie patrolowany przez Straż Miejską oraz Policję. W przypadku zauważenia aktów wandalizmu uprzejmie proszę o jak najszybsze powiadomienie o zaistniałym zdarzeniu Policji lub Straży Miejskiej. Informuję, że zobowiązałem Komendantów obydwu służb do częstszego patrolowania terenu Osiedla Piastowskiego, głównie w godzinach wieczorowo–nocnych.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2686: Imię/NICK:  Aga

Opublikowano: 11-10-2019
Dzień dobry Dziś jest 7.10.2019. Czy od 12.09.2019 nikt naprawdę nikt nic nie napisał i nie zadał pytania? A nie .................. ja zapytałam o drzewa, ale odpowiedzi nie ma. Czy ktoś tam w UM czyta te pytania? A może zlikwidować tą formę zapytań, nie będzie się człowiek denerwował.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

uprzejmie informuję, że odpowiedzi na pytania są publikowane. Odpowiedź dotycząca drzew jest zamieszczona pod numerem 2682.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2685: Imię/NICK: 

Opublikowano: 11-10-2019
Panie Burmistrzu, przynajmniej od 2 nocy nie działa oświetlenie na ulicy Królowej Elżbiety. Proszę o informację co jest tego powodem i kiedy oświetlenie na tej ulicy zostanie przywrócone.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Marku,

dziękuję za zgłoszenie problemu. Informuję, że lampy były wyłączone przez dwa dni (piątek,sobota) w związku z przeprowadzaną w okolicy wymianą oświetlenia. Obecnie oświetlenie działa prawidłowo.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2684: Imię/NICK: Bogusław

Opublikowano: 11-10-2019
Dzień dobry Czy służby sprzątające mogłyby częściej przyglądać się stanowi porządku na asfaltowych ścieżkach rowerowych w obrębie miasta? Psie odchody, potłuczone butelki, szczególnie po wolnych dniach urozmaicają drogę rowerzystom i spacerowiczom. Czy nie należałoby zwiększyć liczby koszy na śmieci na ścieżkach szczególnie tych mocno uczęszczanych? Np.: ścieżka ul. Królowej Elżbiety - "Faktor" - Strefa. Pozdrawiam Pana Burmistrza.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Bogusławie,

uprzejmie dziękuję za zgłoszenie problemu. Sytuacja, o której Pan wspomina jest nam znana. Dokładamy wszelkich starań, aby teren ten był czysty. ZGK Świebodzice Spółka z o.o. wielokrotnie podejmował działania, aby uporządkować to miejsce, zwiększając także liczbę koszy na odpady. Niestety zauważyliśmy, że osoby wyprowadzające psy często nie sprzątają po nich nieczystości, a także dochodzi do celowego przewracania pojemników na odpady. Dołożymy wszelkich starań, aby ten problem rozwiązać.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2683: Imię/NICK: Mieszkanka

Opublikowano: 09-10-2019
Witam. Czy to prawda, że komunikacja miejsca znowu będzie płatna?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

uprzejmie informuję, że ta informacja jest nieprawdziwa, nie są prowadzone żadne działania w kierunku przywrócenia płatnej komunikacji miejskiej w Świebodzicach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2682: Imię/NICK: Agnieszka

Opublikowano: 09-10-2019
Dzień dobry. Dlaczego zostały wycięte dwa zdrowe kasztany na osielu Piasta (za Chatą Polską), natomiast uschnięte jarzębiny straszą swoim wyglądem (np. ul. B. Krzywoustego)

 

ODPOWIEDŹ:

szanowna Pani Agnieszko,

uprzejmie informuję, że kasztany zostały wycięte przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świebodzicach na podstawie otrzymanej decyzji. Wycinka drzew była zasadna w związku z koniecznością wybudowania przyłączy do nowo budowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową budynku wielorodzinnego. Jednocześnie informuję, że w wydanej decyzji na wycinkę przedmiotowych drzew zobowiązałem Spółdzielnię Mieszkaniową do nowych nasadzeń w zamian za wycinkę. W sprawie suchych jarzębin uprzejmie proszę o kontakt ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2681: Imię/NICK: Marek

Opublikowano: 09-10-2019
Panie Burmistrzu, Czy zostaną wydzielone i ogrodzone w naszym mieście strefy dla psów np. w parku miejskim lub na terenie OSIRu?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Marku,

uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie nie przewiduje się tworzenia na terenie miasta ogrodzonych stref dla psów. Niemniej jednak nie wykluczamy w przyszłości wydzielania tzw. psich ogrodów. Uprzejmie przypominam, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Świebodzice każdy właściciel psa ma obowiązek natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez swoje zwierzę. Osoba, która nie wypełnia obowiązków zawartych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Świebodzice popełnia wykroczenie podlegające karze grzywny.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice