Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST
E-Urząd
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Ważne Dokumenty
Komunikacja Miejska
Telewizja Internetowa
Film promocyjny
Fotogaleria
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja Wałbrzyska

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.

Łączysz się z adresu: 54.144.24.41

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielanae odpowiedzi
i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE 2465: Imię/NICK: Świebodziczanka

Opublikowano: 09-01-2019
Panie Burmistrzu Na jednym z portali informacyjnych pojawiła się informacja, że kolejne gminy zgłaszają akces do projektu pn. „Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej”. Podczas ostatniego spotkania w Świdnicy, włodarze kilkunastu samorządów wyrazili chęć udziału w tej inicjatywie. Zauważyłam tam również i Pana osobę czy to znaczy, że w Świebodzicach również będzie można skorzystać z dotacji na wymianę systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) lub montaż nowego systemu dla energii odnawialnych (np. panele solarne, pompy ciepła) w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych własnościowych w budynkach wielorodzinnych? W wielu gminach można składać już deklaracje ? Kiedy w Świebodzicach ? I jeszcze jedno pytanie: co z lokatorami mieszkań komunalnych, którzy chcieli by wymienić piece opalane węglem na np. ogrzewanie gazowe , czy oni też będą mogli skorzystać z programu?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

Gmina Świebodzice jest na wstępnym etapie przygotowywania dokumentacji do w/w partnerskiego projektu grantowego wymiany kotłów oraz odnawialnych źródeł energii. Proszę śledzić portal miejski. Na stronie www.swiebodzice.pl w najbliższych dwóch tygodniach pojawi się komunikat zapraszający do składania formularzy zgłoszeń.

Grantobiorcą może być osoba fizyczna będąca:

  • właścicielem domów jednorodzinnych;
  • właścicielem mieszkań w domach wielorodzinnych;
  • właścicielem mieszkania;

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2464: Imię/NICK: Mieszanka

Opublikowano: 09-01-2019
Witam Panie Burmistrzu Mam pytanie odnośnie elektro śmieci. Czy istnieje w mieście coś takiego jak wywoz elektro śmieci ? Chodzi mi np o jeden dzień w miesiącu gdzie samochód by podjerzdzal i zabieral takie wlasnie śmieci. Nie każdy może dostarczyć swoje smieci do ZGK nie kazdy z mieszkańców ma samochód żeby samodzielnie wywieść takie odpady zwlaszcza te o duzych gabarytach. A znow postawić pod śmietnik żeby staly kilka miesięcy a dzieci rozwalaly to tez nie jest wyjście. Pozdrawiam serdecznie

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

informuję, że dla potrzeb selektywnej zbiórki przez osoby fizyczne działa punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych przy ul. Strzegomskiej 30 w Świebodzicach przyjmujący metale, a także zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, zużyte opony i odpady wielkogabarytowe. Jednakże w przypadkach indywidualnych zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny i odpady wielkogabarytowe można ustawić przy kontenerach po wcześniejszym zgłoszeniu ZGK Świebodzice Spółka z o.o.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2463: Imię/NICK: Marta

Opublikowano: 09-01-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, Jako mieszkanka osiedla wilcza Góra bardzo proszę o interwencje. Jeden z mieszkańców ulicy Świerkowej , zadymia całą okolicę ,paląc w piecu prawdopodobnie meblami bądź plastikami czy tego typu rzeczami (bo na pewno nie węglem czy drewnem) . Zasmradza i zadymia szczególnie wieczorową porą całą okolicę w związku z czym nie ma możliwości przewietrzenia chociażby mieszkania. Jest to uciążliwe i trwa już dłuższy czas. dziękuję i pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marto,

w przypadku zauważenia przez Panią intensywnego dymu wydobywającego się z komina proszę
o powiadomienie o tym fakcie funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Świebodzicach pod nr tel. 606 - 637- 542. Strażnicy Miejscy posiadają kompetencje prawne do kontroli właściciela posesji pod kątem sprawdzenia jakiego paliwa używa do ogrzewania swojego budynku. Pani zgłoszenie nie precyzuje dokładnie miejsca na ul. Świerkowej w Świebodzicach gdzie może dochodzić do spalania odpadów w związku z tym forma kontaktu telefonicznego będzie najlepszym sposobem powiadomienia o tym fakcie funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2462: Imię/NICK: Roberto

Opublikowano: 09-01-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, Kontynuując temat psich odchodów i odpowiadając na Pana pytanie (sprecyzowanie miejsca), chodzi mi o Os. Piastowskie i okolice rynku. Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę iż funkcjonariusze Straży Miejskiej (z całym szacunkiem dla ich pracy) dokonując "objazdu" terenu miasta (wszak poruszają się autem), nie są wstanie dostrzec owych "niespodzianek" nawet na środku chodnika nie wspominając już o "skarbach" w trawie na placu zabaw. Powiem więcej, te "niespodzianki" w trawie ciężko jest dostrzec nawet z bliższej odległości a dziecięce buty "przyciągają" je jak magnes. Dodatkowo sama kontrola "czy tam coś leży czy nie", niczego nie wnosi - nie sądzę aby Pan strażnik po znalezieniu psich odchodów dokonał ich uprzątnięcia. Proszę również o podanie informacji: - ile psów jest w Świebodzicach, - w jaki sposób kontrolowana jest ich liczebność? (podczas obowiązkowych szczepień? , na podstawie liczby zgłoszeń?) - ile mandatów zostało wystawionych w 2018r. z tytułu nieusuwania odchodów za zwierzętami?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świebodzicach wzmogą kontrole terenu Osiedla Piastowskiego oraz okolic Rynku w celu jak największego wyeliminowania wykroczeń popełnianych przez właścicieli psów. Nadmieniam, że w chwili obecnej samorząd nie posiada kompetencji prawnych do ewidencjonowania właścicieli psów oraz sprawdzania ich liczebności w poszczególnych gospodarstwach domowych. Ponadto informuję, że statystyka wykroczeń ujawnionych w 2018 r przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Świebodzicach jest w chwili obecnej przygotowywana. W celu zapoznania się ze szczegółową informacją interesujących Pana zagadnień zapraszam do Komendy Straży Miejskiej w Świebodzicach.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2461: Imię/NICK: Dominik

Opublikowano: 07-01-2019
Panie burmistrzu czy przewiduje pan sprzedaż jakichś działek budowlanych przez Świebodzice pod budownictwo jednorodzinne w okolicy od parkingu basenu Osir do potoku cieni ? Myślę,że byłoby duże zainteresowanie ze strony mieszkańców i gmina sporoby zarobiła.Jak pan to widzi chodzi mi o termin itp.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Dominiku,

Niestety Gmina nie posiada na terenie miasta w chwili obecnej uzbrojonych działek budowlanych przeznaczonych po zabudowę mieszkaniową.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2460: Imię/NICK: Magdalena

Opublikowano: 07-01-2019
Panie Burmistrzu ponawiam swoje pytanie od 1 stycznia weszły nowe przepisy odnośnie zmian w użytkowaniu wieczystym, czy przewidywane są bonifikaty za wcześniejszą wpłatę całości kwoty? Proszę o odpowiedź

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Magdaleno,

opłata przekształceniowa jest dla każdej nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jest inna. Wysokość opłaty dla poszczególnych właścicieli lokali będzie uzależniona od dotychczasowej opłaty rocznej obowiązującej na dzień 1.01.2019. Opłata ta będzie wnoszona przez lat 20 począwszy od roku 2020. Dla każdej nieruchomości zostanie wydane zaświadczenie stwierdzające jej przekształcenie w prawo własność w przeciągu roku kalendarzowego. Zaświadczenie zostanie przesłane do każdego właściciela lokalu wraz z jednym egzemplarzem, który zostanie przesłany do Sądu Rejonowego w Świdnicy. Gmina nie przewiduje zastosowania odrębnych bonifikat związanych z przekształceniem użytkowania wieczystego w prawo własności.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2459: Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 07-01-2019
Witam Panie burmistrzu. Dlaczego to co segregujemy jest wrzucane do jednego kontenera przy odbiorze? Więc poco wogule segregujemy. Widziałem osobiście jak odbierają i nie tylko ja. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

firma ZGK Świebodzice Sp. z.o.o obsługująca miasto Świebodzice informuje, iż segregacja odpadów zbierana jest dwa razy w tygodniu - wtorek i piątek. Samochody obsługujące rejony zbierają odpad zmieszany potem segregację (papier, plastik, szkło), czyli jedna śmieciarka może być czterokrotnie w jednym miejscu - każda frakcja jest zbierana osobno. Zdarza się, że segregacja nie jest odpowiednio segregowana i są odpady zmieszane lub wymieszane frakcje, wtedy taki pojemnik z wymieszanymi frakcjami jest odbierany jako odpad zmieszany. Ważną informację jest podanie ulicy i dnia zdarzenia, sytuacja ta byłaby do sprawdzenia dzięki zamontowanym urządzeniom gps.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2458: Imię/NICK: Tadeusz

Opublikowano: 04-01-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, Jako użytkownik ulicy Długiej/Solnej bardzo proszę o interwencje. Ulica Długa jest na dzień dzisiejszy „bazą rozładunkową i parkingową” dla firmy Cast. Wiecznie nie przejezdna przez licznie stojące tam TIRy i rozładunek towarów z ciężarówek na środku ulicy. Nikt nie liczy się z stojącymi tam zakazami postoju, nawet straż miejska mimo naszych interwencji nic sobie z tego nie robi. Zaparkowanie zestawu powyżej 12 metrów nie może mieć miejsca gdziekolwiek tylko na wyznaczonym do tego celu placu postojowym czy parkingu.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Tadeuszu,

uprzejmie informuję, że właściciel firmy Cast podjął działania w celu wyeliminowania parkowania pojazdów na ul. Długiej. Niebawem rozpocznie się budowa zatoki postojowej służącej do parkowania pojazdów, inwestycje w całości pokryje właściciel w.w firmy. Ponadto planuje budowę bazy rozładunkowej, co całkowicie wyeliminuje parkowanie pojazdów ciężarowych na jezdni przy ul. Długiej. Niemniej jednak funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świebodzicach do czasu zrealizowania powyższych przedsięwzięć będą dokonywać kontroli ul. Długiej pod kątem wyeliminowania utrudnień związanych z tamowaniem ruchu na powyższej ulicy.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2457: Imię/NICK: Aleksandra

Opublikowano: 04-01-2019
Witam Z doczytanych przeze mnie informacji wynika, że w Świebodzicach będzie realizowany program mieszkanie plus czy coś więcej wiadomo już w tej kwestii? Jestem spoza miasta, niemniej zainteresowana jestem takim rozwiązaniem. Z poważaniem Aleksandra.

 

ODPOWIEDŹ:

Pani Aleksandro,

Uprzejmie informuję, że na chwilę obecną Gmina Świebodzice nie realizuje takiego programu.
W momencie przystąpienia do jego realizacji poinformujemy o tym fakcie.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2456: Imię/NICK: Marcin

Opublikowano: 04-01-2019
Witam Pana Burmistrza ,mam jedno pytanie ile zapłacimy za grunty w 2019roku za przekształcenie na prawo własności (czy będzie bonifikata jeśli tak to ile procent) dziękuję i pozdrawiam ....

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie Marcinie,

opłata przekształceniowa dla każdej nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jest inna. Wysokość opłaty dla poszczególnych właścicieli lokali będzie uzależniona od dotychczasowej opłaty rocznej obowiązującej na dzień 1.01.2019 r.. Opłata ta będzie wnoszona przez lat 20 lat począwszy od roku 2020. Dla każdej nieruchomości zostanie wydane zaświadczenie stwierdzające jej przekształcenie w prawo własności w przeciągu roku kalendarzowego. Zaświadczenie zostanie przesłane do każdego właściciela lokalu wraz z jednym egzemplarzem, który zostanie przesłany do Sądu Rejonowego w Świdnicy. Jeśli chce Pan ustalić jaka będzie wysokość dla Pana lokalu mieszkalnego proszę pomnożyć opłatę obowiązującą x 20 lat. Gmina nie przewiduje zastosowania odrębnych bonifikat związanych z przekształceniem użytkowania wieczystego w prawo własności.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

 

 

PYTANIE 2455: Imię/NICK: Wojtek

Opublikowano: 04-01-2019
Witam mam prośbę czy w tym miesiącu będzie giełda staroci na rynku czy będzie w przesunięto o następną sobotę giełda staroci.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Wojtku,

Giełda Staroci i Różności organizowana jest jest cyklicznie przez cały rok, w tym miesiącu także jest zaplanowana.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2454: Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 03-01-2019
Panie Burmistrzu jest pytanie -czy Świebodzice jako może pierwsze nie sfinansowało by mieszkania małe do 25 m z wszystkimi dogodnościami na tej kubaturze-?Podejrzewam że popyt byłby ,bo dużo osób ze względów finansowych ,społecznych lub dorażno napływowych byłoby zainteresowanych mniejszym wynajmem niż hotelu.....jak zauważyłem jest to luka ...którą wypełnienie może ..stworzyć alternatywę dla mniej zarabiających ,samotnych i przyjezdnych a jednocześnie jako lokale zastępcze ,socjalne i na wypadek jakiś klęsk żywiołowych lub losowych-?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze,

z przykrością muszę poinformować, że gminy nie posiadają a także nie mogą budować mieszkań na tzw. najem komercyjny. Zasady wynajmu lokali z mieszkaniowego zasobu gminy reguluje ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 2018 r. , poz. 1234) i tylko w oparciu o te przepisy możemy zaspokajać potrzeby mieszkaniowe członków wspólnoty samorządowej czyli mieszkańców Świebodzic.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2453: Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 02-01-2019
W nawiązaniu do Pana odpowiedzi na pytanie nr 2447 dot. pokazu fajerwerków podczas miejskiego Sylwestra, zapytuję: a kto ma się zatroszczyć o dzikie zwierzęta z Książańskiego Parku Krajobrazowego ? O tym już się w ogóle nie myśli. Fajerwerki stwarzają realne zagrożenie dla wszystkich zwierząt, a wiele tych domowych mimo opieki właścicieli przeżywa horror. I to wszystko dla uciechy gawiedzi i starania o poklask dla nowej władzy (nie byłam i nie jestem zwolennikiem poprzedniej). W powiecie świdnickim chyba pozostaliśmy ostatnim miastem, które taką imprezę organizuje.

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

zapewniam Panią, że organizacja Sylwestra Miejskiego z fajerwerkami nie odbywa się w związku ze staraniami o poklask. Wsłuchuję się w głosy mieszkańców naszego miasta i prośby. Większość z nich dotyczyła potrzeby zorganizowania pokazu fajerwerków. Wielu Świebodziczan z różnych przyczyn, np. ze względu na wiek nie może wyjść z domu, aby uczestniczyć w Sylwestrze Miejskim, a są ciekawi wrażeń. Taka forma powitania Nowego Roku daje im tą możliwość.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2452: Imię/NICK: Roberto

Opublikowano: 02-01-2019
Dzień dobry, Chciałbym zwrócić uwagę na powiększający się problem z zanieczyszczeniem miasta poprzez psie odchody. Problem staje się coraz bardziej uciążliwy i nieznośny. Cóż z tego, że miasto czy Spółdzielnia mieszkaniowa inwestują w nowe place zabaw lub ich doposażanie, jeżeli "strach" tam wysyłać dzieci bo co chwila można wdepnąć w psią "bombę". Praktycznie nie ma dnia aby dziecko nie przynosiło "niespodzianki" na podeszwie buta. Czasami nawet zwykły spacer, czy droga do szkoły/przedszkola (chodnikiem) to istne pole minowe, cały czas trzeba patrzeć pod nogi zamiast podziwiać widoki miasta. Zdaje sobie sprawę, że odpowiedzialnymi za taki stan rzeczy nie są czworonogi lecz ich właściciele, którzy pozwalają na "załatwienie" psiej potrzeby na chodniku lub placu zabaw a dodatkowo nie raczą tego uprzątnąć.

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Panie,

funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świebodzicach w ramach wykonywanych zadań dokonują kontroli terenu miasta pod kątem nieuprzątnięcia psich odchodów przez właścicieli po swoich psach. Opisany problem z roku na rok jest coraz mniejszy Niemniej jednak proszę o sprecyzowanie miejsca, w którym problem występuje najczęściej w celu zintensyfikowania działań przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2451: Imię/NICK: Wojtek

Opublikowano: 27-12-2018
Witam. Gratulacje z okazji wyboru .P. Burmistrzu czy w dalszym ciągu będą dopłaty do wymiany ogrzewania. Sekretarz Gminy to strzał w 10- tke. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie Wojciechu,

w nadchodzącym roku planowane jest udzielanie dotacji na zmianę sposobu ogrzewania. Stosowny projekt uchwały został wysłany do organów opiniujących. O możliwości złożenia wniosku będziemy informować mieszkańców poprzez stronę internetową www.swiebodzice.pl oraz Gazetę Świebodzic po podjęciu przedmiotowej uchwały. Jednocześnie dziękuję za gratulacje i miłe słowa w imieniu swoim i Pani sekretarz.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2450: Imię/NICK:

Opublikowano: 27-12-2018
Szanowny Panie Burmistrzu, w Pana programie wyborczym była informacja o budowie schroniska w naszym mieście. Czy wiadomo już kiedy i czy te plany wejdą w życie? Pozdrawiam:)

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie przystąpimy do poszukiwania terenu, na którym będzie można zlokalizować schronisko dla zwierząt.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2449: Imię/NICK: Włodzimierz

Opublikowano: 21-12-2018
Panie Burmistrzu czy nie dało się zapobiec katastrofie ekologicznej jaka miała miejsce na ulicy Solnej (za budynkiem 4A)? Ze znajdującego się tam stawu spuszczono wodę w wyniku czego zniszczono bezpowrotnie znajdującą się tam florę i faunę. Jezioro znajduję się już w ksiazanskim parku krajobrazowym w obszarze natura 2000 czy takie rzeczy można robić bezkarnie?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Włodzimierzu,

nieruchomość ze stawem przy ul. Solnej w Świebodzicach położona jest poza granicami Książańskiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przedmiotowa nieruchomość ma przeznaczenie – teren usług rekreacji wodnej – teren wód powierzchniowych, zatem wykonywanie robót budowlanych na terenie nieruchomości jest dopuszczalne.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2448: Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 21-12-2018
Witam. Panie Burmistrzu proszę o rozważenie, czy nie byłoby sensowne przy dworcu PKP wydzielenie jednego miejsca parkingowego dla interesantów udających się do straży miejskiej. Obecnie nie ma możliwości zaparkowania samochodu przed tym budynkiem, a jedynie dość daleko na ulicy Kolejowej

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,

ilość miejsc postojowych w sąsiedztwie budynku Dworca PKP jest bardzo ograniczona i niewystarczająca w stosunku do potrzeb. Blokowanie miejsca z przeznaczeniem dla interesantów Straży Miejskiej pociągnie za sobą potrzebę wydzielenia miejsca również dla innych jednostek działających w tym budynku lub otoczeniu, które też będą miały prawo ubiegać się o takie miejsce. Ponadto dodatkowo nasili problem z parkowaniem we wskazanej przez Pana lokalizacji.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2447: Imię/NICK: Ala

Opublikowano: 21-12-2018
W programie Miejskiego Sylwestra 2018/2019 jest pokaz sztucznych ogni. Może wzorem wielu innych miast, hałas i niebezpieczne dla centrum wystrzały zastąpić innymi formami - bardziej nowoczesnymi mając przy tym również na względzie dobro zwierząt, które w tym czasie przeżywają niepotrzebny stres.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Alicjo,

z szacunkiem odnoszę się do Pana opinii na temat troski o zwierzęta.. Liczę na to, że opiekunowie zatroszczą się w sposób szczególny o zwierzęta.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2446: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 21-12-2018
Szanowny Panie Burmistrzu proszę o interwencję w sprawie ul. Sielskiej na Cierniach. Stan drogi (szczególnie w okolicach Białych Górek) jest katastrofalny i zasadniczo na dzień dzisiejszy nie pozwala na bezpieczny przejazd samochodem. Na wiosnę będzie tylko gorzej. Proszę o przeprowadzenie o jakiś robót interwencyjnych. Ponieważ w tym rejonie prężnie rozwija się budownictwo jednorodzinne zwracam się również z pytaniem kiedy gmina przystąpi do budowy drogi z prawdziwego zdarzenia?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

w miarę posiadanych środków (2016 r.) Gmina utwardziła odcinek ul. Sielskiej stanowiący dojazd do zespołu zabudowy jednorodzinnej, dla której nie był przewidziany dostęp bezpośrednio z drogi publicznej ul. Ciernie. Dla pozostałych zespołów zabudowy, która rozwija się przy tej ulicy, właściciele gruntu będącego przedmiotem podziału na działki budowlane, jednoznacznie w swoich wnioskach wskazywali dostęp do drogi publicznej ul. Ciernie, za pośrednictwem stosownie wydzielonej drogi dojazdowej, w której udziały mieli mieć właściciele działek przewidzianych do sprzedaży i na nich miał ciążyć obowiązek jej budowy. W tej sytuacji gmina weźmie pod uwagę remont przedmiotowej drogi w miarę posiadanych środków.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice