Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.


Łączysz się z adresu: 3.214.184.250

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielanae odpowiedzi
i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE 2721: Imię/NICK: Agnieszka

Opublikowano: 17-01-2020
Dzień dobry Panie Burmistrzu. Nawiązując do sprawy 2720, chciałam serdecznie podziękować za pozytywne jej załatwienie. Jestem mile zaskoczona faktem,że ktoś nie tylko czyta, ale odpowiada i realizuje prośby mieszkańców. Na początku roku byłam w bibliotece miejskiej w celu uzyskania kodu do Legimi, ale powiedziano mi, że nie będą już dostępne. Zdziwiłam się tym faktem, ponieważ uważam,że w dobie wszechobecnego internetu powinno się propagować czytelnictwo, również w formie Legimi. Stąd się wzięło moje pytanie do Pana. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Agnieszko,

Cieszy mnie fakt, że jest Pani usatysfakcjonowana zarówno załatwieniem sprawy przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach, jak i sposobem komunikacji mieszkańców z burmistrzem Miasta i szybkim reagowaniem na potrzeby Mieszkańców. Podzielam Pani zdanie odnośnie czytelnictwa i różnorodnych metod czytania, czemu służą między innymi nowoczesne nośniki informacji i przekazywania tekstu, którymi dysponuje również nasza biblioteka. Życzę zadowolenia i satysfakcji z oferty biblioteki i pasjonujących lektur w 2020 roku.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2720: Imię/NICK: Agnieszka

Opublikowano: 09-01-2020
Dzień dobry. Panie Burmistrzu, ciekawą inicjatywą było udostępnienie książek do czytania poprzez Legimi, do którego kod można było uzyskać w bibliotece. Czy ta forma czytelnictwa będzie dalej propagowana? Tylko proszę nie odpowiadać,że biblioteka jest dobrze wyposażona, bo w praktyce wygląda to tak,że nie ma interesującego nas tytułu, bądź został wypożyczony ... i nie wraca przez parę miesięcy. Poza tym nie każdy ma możliwośc korzystania z biblioteki ze względu na swój stan zdrowia. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Agnieszko,

w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że dostęp do usługi Legimi jest w dalszym ciągu możliwy. Zapraszam do Biblioteki przy ulicy Świdnickiej w celu pobrania kodu uprawniającego do korzystania z usługi w tym roku.  Co do drugiej części Pani uwagi informuję, że Biblioteka dokonuje regularnych zakupów nowości wydawniczych, zarówno z dotacji budżetowej, jak i ministerialnej, uwzględniając każdą sugestię swoich Czytelników. Jeżeli książka jest niedostępna na rynku wydawniczym, sprowadzamy ją dla Czytelnika w drodze wypożyczeń międzybibliotecznych. Istotnie są pozycje książkowe szczególnie poszukiwane i kilkumiesięczne oczekiwanie spowodowane jest rezerwacją książki przez kolejnych Czytelników. Tak wygląda obecnie sytuacja, jeśli chodzi o książki Olgi Tokarczuk i Mariusza Szczygła, a więc laureatów ważnych literackich nagród. Są jednak dostępne w usłudze Legimi, do korzystania z której zapraszam.

 

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2719: Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 31-12-2019
Panie Burmistrzu. Do kogo należy teren między ulica strefową a ulica Sienną chodzi o teren za składem opałowym ? Notorycznie kierowcy różnego rodzaju pojazdów urządzają sobie z tego terenu tor wyścigowy przez co stwarzają zagrożenie dla osób spacerujących z psami (a sporo osób tam chodzi) dodatkowo zakłócają spokój mieszkańców pobliskich bloków. Dodatkowo kierowcy wyjezdzajacy z tego terenu na ulice Sienną jadą pod prąd stwarzając zagrożenie. Czy można coś z tym zrobić Czy najpierw musi dojść do tragedii ? Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/ Szanowny Panie,

uprzejmie dziękuję za zgłoszenie informacji. przekazaliśmy ją do Straży Miejskiej i Policji z prośbą o wzmożoną kontrolę przestrzegania istniejącej organizacji ruchu w tym rejonie.


Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2718: Imię/NICK: Władek

Opublikowano: 31-12-2019
dobry Panie Pawle. Czy jest zaplanowany remont ulicy Siennej na rok 2020 ? Ulica stała się dosyć mocna przejezdna przez znajdujący się na niej ośrodek zdrowia, mechanik samochodowy, biurowiec. Droga wygląda tragicznie i bez problemu można urwać na niej zawieszenie. Drugie pytanie dotyczy również ulicy Siennej. Ma ulicy notorycznie kierowcy poruszają się pod prąd stwarzając olbrzymie zagrożenie, pacjenci ośrodka zdrowia często zostawiają cale chodniki przez co nie da się przejść oraz ludzie poruszają się środkiem ulicy zamiast chodnikiem i nie chcą ustąpić miejsca pojazdom które poruszają się ulica. Czy można coś z tym zrobić? Czy można tam zamontować monitoring miejski dzięki czemu policja i straż miejska mogła by podejmować natychmiastową interwencję wobec ludzi łamiących prawo ?


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Władysławie,

w odpowiedzi na Pana zapytanie w sprawie remontu nawierzchni na ul. Siennej wyjaśniam, że budżet na 2020 rok nie został jeszcze uchwalony. Odnośnie pytania drugiego informuję, że zwróciliśmy się z prośbą do Straży Miejskiej i Policji o zwiększone patrole na ul. Siennej.


Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2717: Imię/NICK: Świebodziczanka

Opublikowano: 20-12-2019
Dzien dobry, Panie burmistrzu mam pytanie odnośnie kupna mieszkania komunalnego od miasta. Chciałabym zaczerpnąć jakichkolwiek informacji na ten temat. Dodam, ze jestem samotna matką oraz osobą ucząca się.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

sprzedaż lokali komunalnych na rzecz ich najemców określa Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Najemca lokalu mieszkalnego, który posiada aktualną umowę najmu lokalu i nie posiada żadnych zaległości w stosunku do Gminy i wspólnoty mieszkaniowej budynku, w którym znajduje się lokal mieszkalny składa stosowny wniosek wraz z aktualna umową najmu- może być jej kserokopia w sekretariacie Urzędu, ul. Rynek 1, lub w biurze podawczym, ul. Żeromskiego 27. Gmina prowadzi postępowania w sprawie sprzedaży (wycenia lokal, kupuje dokumentacje geodezyjną) Jeśli najemca lokalu nabywa lokal za gotówkę czyli wpłata następuje jednorazowo uzyskuje 85 % bonifikaty od ceny sprzedaży ustalonej przez biegłego rzeczoznawce majątkowego. Wpłata w takim przypadku to 15% wartości lokalu. Jeżeli kupno lokalu następuje w systemie ratalnym najemca uzyskuje 65 % bonifikaty, wiec  spłata należności to 35 % wartości z tym ,że pierwsza   rata   to nie mniej niż 30 %  z 35 % kwoty ustalonej do spłaty. Wnioski można pobrać na naszej stronie internetowej www.swiebodzice.pl - BIP - poradnik interesanta. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74 666 9527.

 
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2716: Imię/NICK:

Opublikowano: 19-12-2019
Dzień dobry, w świetle ostatnich, tragicznych wydarzeń w Szczyrku, zwracam się z sugestią, aby zarządzić w Świebodzicach symboliczną chociaż żałobę...Kiedy niecałe 3 lata temu podobna katastrofa dotknęła nasze miasto, cała Polska się z nami solidaryzowała. Uważam, że teraz nasza kolej wykazać się solidarnością. Nie oczekuję publikacji mojej sugestii, ale uprzejmie proszę o wzięcie jej pod uwagę. Z pozdrowieniami, Joanna

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Joanno,

rozumiem emocje, jakie wzbudza tragiczny wybuch w Szczyrku w mieszkańcach Świebodzic. Pamięć o tragedii, która dotknęła nasze miasto, zaledwie dwa lata temu, nadal jest żywa. Zapewniam, że osobiście solidaryzuję się z najbliższymi ofiar tragedii w Szczyrku, jednak ogłoszenie w mieście żałoby, regulowane jest przepisami prawa, których wymieniona sytuacja nie wyczerpuje.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2715: Imię/NICK: Aneta

Opublikowano: 17-12-2019
Dzień dobry Panie Burmistrzu, mam pytanie dotyczące konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową, a mianowicie gdzie można zobaczyć wykonane i nagrodzone ozdoby. Konkurs zakończony, nagrody rozdane, a gdzie jakaś informacja no i oczywiście gdzie ozdoby. POZDRAWIAM.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowana Pani Aneto,

informuję, że lista laureatów konkursu na "Najładniejszą ozdobę choinkową" oraz zdjęcia wszystkich nadesłanych prac, zostały opublikowane na portalu miejskim: www.swiebodzice.pl

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2714: Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 13-12-2019
Witam Panie burmistrzu. Kiedy będzie wyasfaltowana ulica od rąda Solidarności w kierunku ul. Ciernie? Coraz więcej tam się buduje domków jednorodzinnych, coraz większe dziury i można urwać zawieszenie. A ułatwiło by to dojazd na strefę z Cierni. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,

uprzejmie informuję, że zakres wykonanych prac wymaga potraktowania zadania jako inwestycję. W obecnej chwili Gmina stara się o dofinansowanie na budowę kolektora deszczowego w ulicy Olszańskiej, zakończenie budowy kolektora pozwoli na rozpoczęcie inwestycji polegającej na budowę nawierzchni drogowej. W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2713: Imię/NICK: Marcin

Opublikowano: 12-12-2019
Dlaczego autobusy tak rzadko kursują na dworzec kolejowy? To jest trochę żenujące biorąc pod uwagę jak wiele osób dojeżdża kolejami do pracy/uczelni. Nie wspomnę o nadchodzącej zimie. Czy można poruszyć ta kwestię?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Marcienie,

uprzejmie informuję, że operator transportu miejskiego, ZGK Świebodzice Sp. z o.o. analizuje wykorzystania poszczególnych linii autobusowych. Na podstawie uzyskanych informacji, będziemy wprowadzać konieczne modyfikacje. Ponieważ prace są w toku, trudno jest nam obecnie, jednoznacznie określić zakres i termin wprowadzenia zmian. Prawdopodobnie będzie to pierwszy kwartał 2020 roku.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2712: Imię/NICK: Damian

Opublikowano: 12-12-2019
Panie Burmistrzu krążą plotki że od nowego roku autobusy nie będą już bezpłatne. Potwierdzi Pan tą wiadomość czy zdementuje....?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Damianie,

dementuję tą informację.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2711: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 12-12-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, chciałbym zgłosić, że na słupie przy skrzyżowaniu ulicy Jeleniogórskiej z ulicą 3 mają nie świeci ozdoba świąteczna.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

uprzejmie dziękuję za zgłoszenie informacji, awaria zostanie usunięta.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2710: Imię/NICK: Marzena

Opublikowano: 12-12-2019
Panie Burmistrzu czy u nas do 6 .12 stanie choinka na rynku

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marzeno,

uprzejmie informuję, że choinka w Rynku została ustawiona.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2709: Imię/NICK: Damian

Opublikowano: 11-12-2019
Czy w tym roku w naszym mieście będzie miał miejsce jarmark bożnonarodzeniowy?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Damianie,

informuję, że w tym roku jarmark bożonarodzeniowy nie odbędzie się. Planowany jest powrót wydarzenia w odmienionej formule w przyszłym roku.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2708: Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 11-12-2019
Kiedyś na stronie Świebodzic ukazała się informacje dot. inwestycji. Tutaj cytat: "W 2019 roku miasto przystąpi uje do realizacji kolejnej, ważnej inwestycji drogowej – budowy kolejnego odcinka tzw. małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego. Chodzi o budowę odcinka, który połączy ul. Królowej Jadwigi z ul. Mieszka I (Dąbrówki). Miasto będzie także podejmować działania, by u zbiegu ulic Jeleniogórskiej/ Kamiennogórskiej oraz Mieszka I powstało rondo. Rondo nie tylko ułatwi wyjazd z osiedla, ale także istotnie spowolni ruch na drodze krajowej 34." Można prosić o informację co z tą inwestycją?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krzysztofie,

uprzejmie informuję, ze jesteśmy na etapie wykonywania dokumentacji projektowej dotyczącej budowy ulicy Mieszka I w Świebodzicach - odcinek od ul. Dąbrówki do ul Królowej Elżbiety, termin wykonania dokumentacji projektowej - pierwszy kwartał 2020 r. Na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej/ Kamiennogórskiej planowana jest budowa ronda. Z uwagi, że Gmina Świebodzice nie jest właścicielem ulicy Jeleniogórskiej oraz Kamiennogórskiej, tutejszy Urząd wystąpił do Zarządców dróg o zabezpieczenie środków finansowych pozwalających na przebudowę przedmiotowego skrzyżowania. Po zabezpieczeniu środków finansowych Zarządcy dróg będą mogli przystąpić do opracowania dokumentacji projektowej.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2707: Imię/NICK: Tata

Opublikowano: 11-12-2019
Od tygodnia ulica Mieszka I od biedronki jest bez oświetlenia, także przejście dla pieszych.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, ze usterka została usunięta w dniu 2 grudnia.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2706: Imię/NICK: Krystian

Opublikowano: 06-12-2019
Panie Burmistrzu, mam pytanie dlaczego pominięto przestanek na dolnych Cierniach na przeciwko sklepu przy wykonaniu nowych wiat przestankowych w naszym mieście? Koto decydował o tym, które przystanki zostaną objęte wymianą wiat?

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krystianie,

Uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie wiata we wskazanym wyżej miejscu zostanie ustawiona.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2705: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 27-11-2019
Jestem mieszkańcem ulicy Lawendowej. W związku z rozpoczęciem prac budowlanych w dniu 18.11.2019 na łączniku ul. Ciernie a ul. Lawendową, zostałem odcięty od dostępu do drogi publicznej tj. ulicy Ciernie. Remont rozpoczął się za zgodą Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Deweloper który buduje naprzeciwko nas domy w zabudowie bliźniaczej, przyłącza do sieci. Nie mam nic przeciwko temu, natomiast nie został nam zapewniony dostęp do drogi publicznej lub kiedy ma on niewystarczające właściwości, w tym wypadku ul. Ciernie, co jest warunkiem realizacji nowej zabudowy. W przypadku braku takiego dostępu, aktualnie czujemy się zagrożeni(nasze zdrowie i życie), z powodu braku możliwości dojazdu służb ratowniczych. Z tego co się orientuję Pan jako Burmistrz Miasta zarządza wszystkimi rodzajami dróg w granicach miasta(z wyjątkiem krajowych). Proszę mi odpowiedzieć jak dojedzie do nas zespół ratownictwa medycznego, lub straż pożarna czy policja gdyby zaistniała taka potrzeba? Nadmieniam, że obecnie dostępne drogi polne (Lawendowa-Białe Górki, Lawendowa - stary salon samochodowy Toyoty) ze względu na bardzo zły stan techniczny nawierzchni oraz panujące warunki atmosferyczne są nieprzejezdne.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

z informacji uzyskanych od ZWiK Świebodzice Spółka z o.o. wynika, że w dniu 13 listopada 2019r. pracownicy w.w instytucji przekazali mieszkańcom ul. Lawendowej oraz łącznika pomiędzy ul. Ciernie i ul. Lawendową informacje do skrzynek pocztowych o rozpoczynających się pracach w dniu 18 listopada 2019r. i możliwych utrudnieniach związanych z przebudową istniejącej kanalizacji sanitarnej. Prace polegają na pogłębieniu istniejącej kanalizacji sanitarnej, aby była możliwość rozbudowy sieci na dalszym obszarze i odprowadzenia ścieków metodą grawitacyjną. Przebudowywana kanalizacja sanitarna zlokalizowana jest w środku drogi łącznikowej do ul. Lawendowej. Biorąc pod uwagę wąską szerokość drogi łącznikowej wynoszącą ok. 3,5 m oraz potrzebą wykorzystania szalunków przy wykopie wystąpiła konieczność zamknięcia drogi dla pojazdów silnikowych. Jednocześnie zaznaczając, że udostępniono możliwość przejścia pieszym. W tej sytuacji dojazd do ulicy Lawendowej możliwy jest dwiema równolegle przebiegającymi łącznikami przy budynku Ciernie 47 (i dalszej części ul. Sielską) oraz przy budynku Ciernie 71. Drogi zastępcze są drogami gruntowymi umożliwiającymi przejazd z ograniczoną prędkością.

W dniu 16. listopada 2019r. pracownicy ZWiK Spółka z o.o. poprawili stan nawierzchni nawożąc 2 wywrotki tłuczenia i wypełniając większe dziury.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ul. Lawendowej ZWiK spółka z o.o. w Świebodzicach informuje, iż umieści znaki informacyjne o objeździe do ul. Lawendowej dla służb ratowniczych.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2704: Imię/NICK: Wojtek

Opublikowano: 27-11-2019
Witam Panie Burmistrzu. Proszę o informację czy w Gminie Świebodzice są planowane dotacje (Unijne bądź inne) do instalacji fotowoltaicznych. Uważam, że przy dofinansowaniu wielu przedsiębiorców, właścicieli kamienic i domów jednorodzinnych zdecydowałoby się na montaż takiej instalacji. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Wojtku,

uprzejmie informuję, że w chwili obecnej Gmina Świebodzice nie planuje dofinansowywania instalacji fotowoltaicznych. Jednakże osoby fizyczne mogą skorzystać z programu „Mój Prąd” ogłoszonego przez Prezesa Rady Ministrów. W ramach programu oferowane dofinansowanie może obejmować do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5 000,00 zł
link do programu: https://dotacjamojprad.pl/?gclid=EAIaIQobChMIw9Pj3eiE5gIVSsKyCh1A4AlFEAAYBCAAEgJJ0vD_BwE

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2703: Imię/NICK: Klaudia

Opublikowano: 22-11-2019
Witam. Czy wstęp na teren Zamku Książ jest płatny? Chciałabym przejść piechotą z dworca we Świebodzicach. Nie chce zwiedzać zamki, tylko wejść na jego teren i zobaczyć go od zewnątrz. Dziękuję za odpowiedź.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Klaudio,

uprzejmie informuję, że wejście na teren Książańskiego Parku Krajobrazowego i dziedzińca zamkowego jest bezpłatne. Szczegóły dotyczące tras zwiedzania i biletów do Zamku Książ znajdzie Pani na stronie: https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/zwiedzanie.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2703: Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 21-11-2019
Panie Burmistrzu doświetlacie przejścia dla pieszych i wydajecie tysiące a kiedy o godzinie 6,30 jest jeszcze zupełnie ciemno wyłączacie oświetlenie uliczne !!! Celem oszczędności ?? Przecież właśnie wtedy jest największy ruch (od godz 5 do 8) ludzie wychodzą do pracy, dzieci do przedszkoli, szkół... Czekamy na tragedię ? Zdecydowanie lepiej wyłączyć oświetlenie o 2 w nocy gdy miasto jest puste niż o 6'30 - wtedy jest najniebezpieczniej ! Liczę na reakcję!

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze,

wyłączenie oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Świebodzice jest spowodowane błędnym ustawieniem zegara astronomicznego w systemie sterowania, a nie celowym działaniem mającym na celu uzyskania oszczędności energii elektrycznej.

Problem został zgłoszony do Tauron Polska Energia S.A, do firmy zajmującej się eksploatacją oświetlenia na terenie Gminy, celem usunięcia nieprawidłowości.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice