AKTUALNOŚCI

SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W DOLNOŚLĄSKIM KONKURSIE „ZDOLNY ŚLĄZACZEK” !
(23.03.2015)

A A A

 

  

Każdego roku uczniowie świebodzickich szkół podstawowych biorą udział w wielu konkursach. Do najważniejszych z nich zalicza się XII Dolnośląski Konkurs dla Uczniów Szkół Podstawowych „zDolny Ślązaczek” – realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. W tym roku uczniowie mogli zdobyć tytuł Laureata zarówno z języka polskiego jak i z matematyki, który to upoważnia ich do zwolnienia ze sprawdzianu po klasie szóstej z tych właśnie przedmiotów. Laureaci tego prestiżowego konkursu otrzymują maksymalną liczbę punktów na sprawdzianie szóstoklasisty.

Ogromnie cieszy fakt, że już kolejny rok z rzędu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach sięgają po laur zwycięzcy i zdobywają zaszczytny tytuł Laureata „zDolnego Ślązaczka”. W tym roku są to Jakub Anioła – uczeń kl. VIb, Laureat z języka polskiego i Finalista z matematyki oraz Jakub Mikłasz – uczeń klasy VI a, Laureat z matematyki i Finalista z języka polskiego.

Niełatwo było pokonać najtęższe głowy z całego województwa. W kolejnych trzech etapach konkursu chłopcy musieli zmierzyć się z najlepszymi w obu dziedzinach. Wielotygodniowe przygotowania, ciężka praca oraz oczywiście wrodzony talent przyniosły oczekiwane efekty i Dwójka może cieszyć się kolejnym sukcesem swoich uczniów! Spośród setek uczniów ze wszystkich dolnośląskich szkół podstawowych tylko trzydzieści procent spośród Finalistów zdobyło tytuł Laureata. Jesteśmy dumni, że wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się aż dwaj nasi uczniowie!

19 III w Auli Leopoldina przy Placu Uniwersyteckim we Wrocławiu chłopcy odebrali swoje nagrody i dyplomy. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom ogromnego sukcesu!

M.K.

  

   

   

   

   

   


 


do góry  |