Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka
Ikona Aparatu
Flaga Świebodzic w różnych stronach świata
Ikona Dymek rozmowa
Zapytaj Burmistrza
Ikona dwóch dokumentów
Ważne Dokumenty
ikona budynku
Nieruchomości
Ikona Autobusu
Komunikacja Miejska
Ikona czapki
Kultura i oświata
Ikona kliszy
TV Internetowa
Ikona Aparat
Fotogaleria
Ikona dwóch dokumentów
Organizacje pozarządowe
ikona tabelki
Fundusze Unijne i Krajowe
ikona
Zamówienia publiczne
Ikona fabryki
Aglomeracja Wałbrzyska
Ikona Teczka
Przedsiębiorcy i Firmy

Inwestycje

Miasto Świebodzice wyróżnia się potencjałem rozwoju przedsiębiorczości, któremu sprzyjają położenie w  sąsiedztwie dwóch aglomeracji miejskich: Wałbrzycha (10 km) i Świdnicy (12 km). Potencjalną atrakcyjność inwestycyjną miasta podnosi funkcjonująca na jego terenie podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - INVEST PARK. Na jej terenie działalność prowadzą takie firmy jak: Vasco Tech Sp. z o.o., Kelvion Machine Cooling  Sp. z o.o, Droper Logistic Sp. z o.o., Enwar  Sp. z o.o., ISOPAK Poland Sp. z o.o oraz Segepo Refa Sp. z o.o. Przedsiębiorcy na terenie miasta mogą korzystać z usług Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB), prowadzących działalność na terenie powiatu świdnickiego i całego regionu.
 
Miasto stanowi również istotny węzeł drogowy południowo-zachodniej Polski. Przez jego obszar przebiegają drogi krajowe nr 35 i nr 34 oraz droga wojewódzka nr 374. Miasto posiada bezpośrednie połączenia kolejowe między innymi z takimi miastami jak: Wałbrzych, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Wrocław, Poznań, Kalisz, Szczecin, Warszawa, Opole, Częstochowa, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot. Ponadto w odległości 30 km od Świebodzic przebiega autostrada A4,  relacji od granicy z Niemcami w Jędrzychowicach do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej, a w odległości 17 km biegnie droga ekspresowa S3, która docelowo ma połączyć Świnoujście z przejściem granicznym z Republiką Czeską w Lubawce. Dodatkowo ze strefą przeznaczoną pod inwestycje na terenie miasta, w odległości ok. 100 m, sąsiaduje lądowisko Świebodzice.

Inwestycje w mieście

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

II Etap modernizacji Biblioteki

Za nami II etap modernizacji świebodzickiej Biblioteki.
Opublikowano: 27-03-2023
Czytaj dalej
wnętrze biblioteki

Z myślą o młodych czytelnikach - Biblioteka nabiera nowego blasku

I etap prac w świebodzickiej bibliotece „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” programu, który jest elementem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – wieloletniego programu rządowego na lata 2021-2025, w ramach którego realizowane są różne formy wsparcia i...
Opublikowano: 01-03-2023
Czytaj dalej
Budowa kanalizacji na ul. Olszańskiej

Kolejna ważna inwestycja w naszym mieście

Na ul. Olszańskiej trwa budowa kolektora kanalizacji deszczowej o średnicy dn 1200 i długości ok. 0,45 km z nowym wylotem do rzeki Pełcznicy.
Opublikowano: 12-01-2023
Czytaj dalej
Budowa Małej Obwodnicy

Powstaje Mała Obwodnica

Od początku robót budowlanych bardzo ważnej świebodzickiej inwestycji Małej Obwodnicy Osiedla Piastowskiego minął miesiąc, a wraz z nim informujemy o postępujących pracach, obecnie wykonywana jest kanalizacja deszczowa.
Opublikowano: 09-01-2023
Czytaj dalej
Prace budowlane na ulicy Fieldorfa

Trwają prace na ulicy Fieldorfa

Dzisiaj zaglądnęliśmy na ul. Fieldorfa, a tam zastaliśmy mocno postępujące prace związane z budową chodników i nawierzchni.
Opublikowano: 09-01-2023
Czytaj dalej
Nowo zakupione auto do przewozu dzieci niepełnosprawnych

Nowo zakupione auto do przewozu dzieci niepełnosprawnych

Gmina Świebodzice zakupiła pojazd ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadania pn. „Wyrównanie szans osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych w Gminie Świebodzice”.
Opublikowano: 30-12-2022
Czytaj dalej
ulica Fieldorfa

Trwają prace budowlane na ulicy Fieldorfa

Przedstawiamy Państwu krótką relację z prac budowlanych na ulicy Fieldorfa.
Opublikowano: 30-12-2022
Czytaj dalej
Burmistrz Miasta na placu budowy

Ruszyła budowa małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego

Mała obwodnica Osiedla Piastowskiego to bardzo ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od dawna. Dzisiaj (8 grudnia) Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Kierownikiem robót drogowych Zbigniewem Kowalikiem, z firmy Kobylarnia, która jest wykonawcą drogi,...
Opublikowano: 08-12-2022
Czytaj dalej
Ulica Boczna

Prace na ulicy Bocznej postępują

Budowa ulicy Bocznej to kolejna ważna dla Mieszkańców Świebodzic inwestycja drogowa.
Opublikowano: 02-12-2022
Czytaj dalej
Wiata

„Zielone znaczy jedź!” – roślinne wiaty przystanków

Już są pierwsze dwa przystanki pilotażowe w gminie Świebodzice zrealizowane w ramach programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Opublikowano: 25-11-2022
Czytaj dalej
Remont ulicy Bocznej

Trwają prace na ulicy Bocznej

W Świebodzicach stale realizowane są inwestycje drogowe, które poprawiają estetykę oraz zwiększają bezpieczeństwo poruszania się Mieszkańców. Jednym z nich jest zadanie pn. Budowa ulicy Bocznej w Świebodzicach – etap II.
Opublikowano: 21-11-2022
Czytaj dalej
Zdjęcia poglądowe

Jedyna taka w Polsce śmieciarka w Świebodzicach

Prezentujemy Państwu drugi pojazd, który otrzymała Gmina Świebodzice w ramach rządowego programu Polski Ład - „Zakup taboru zeroemisyjnego na potrzeby Gminy Świebodzice wraz z budową stacji ładowania”, jest to jedyna taka w Polsce, nowoczesna, bardzo...
Opublikowano: 08-11-2022
Czytaj dalej
Auta SM

Straż Miejska ma nowy pojazd

Szanowni Mieszkańcy, jak już Państwa informowaliśmy w dniu 2 listopada Straż Miejska otrzymała w ramach rządowego funduszu Polski Ład, zadania - „Zakup taboru zeroemisyjnego na potrzeby Gminy Świebodzice wraz z budową stacji ładowania” nowy pojazd marki Mercedes...
Opublikowano: 04-11-2022
Czytaj dalej
Odbiór kluczy

Odbiór taboru zeroemisyjnego

Zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Elektromobilności, jednego ze strategicznych programów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, samorządy dążą do zmniejszania w transporcie miejskim liczby pojazdów z napędem tradycyjnym. Dzisiaj (środa, 2 listopada)...
Opublikowano: 02-11-2022
Czytaj dalej
Podpisanie umowy

Podpisanie umowy na ul. Boczną

Gmina Świebodzice podpisała w czwartek, 27 października 2022 r., kolejną umowę na realizację wyczekiwanej przez Mieszkańców inwestycji pn. Budowa ulicy Bocznej w Świebodzicach – etap II. Zadanie obejmuje remont drogi oraz budowę oświetlenia.
Opublikowano: 27-10-2022
Czytaj dalej