Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.


Łączysz się z adresu: 3.238.204.167

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielane odpowiedzi i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE: 2870 Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 04-08-2022
Witam panie burmistrzu Pytanie 1. Czy nasze miasto ma jakieś rezerwy wody pitnej na wypadek suszy, przerwy dostaw z Dobromierza? Pytanie 2. Kto dba o studnie głębinowe w obrębie ul. Sportowej a dokładnie za ogródkami działkowymi w stronę Wałbrzycha. Pozdrawiam


ODPOWEIDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,

w odpowiedzi na pierwsze pytanie uprzejmie informuję, że zbiornikiem wody w Dobromierzu zarządza Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie, które czuwa nad odpowiednim poziomem piętrzenia wody w zbiorniku oraz dba o stan techniczny budowli hydrotechnicznych. W okresach suszy woda jest retencjonowana w zbiorniku, zaś w okresach wzmożonych opadów deszczu bądź topnienia grubych warstw śniegu - upuszczana.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świebodzicach w sposób ciągły jest w kontakcie z zarządcą zbiornika. Na bieżąco jesteśmy informowany o ilości wody zgromadzonej w zbiorniku, poziomie piętrzenia, ilości dopływającej oraz upuszczanej wody. Wodę surową ze zbiornika pobieramy poprzez ujęcie wieżowe wybudowane nieopodal zapory. Posiada ono możliwość poboru wody z trzech różnych wysokości dzięki tzn. oknom wlotowym. W okresach ubogich w opady deszczu, kiedy poziom wody się obniża jest możliwość zmiany wysokości poboru wody, co umożliwia dostawę wody nawet przy niskim poziomie wody w zbiorniku. Zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym maksymalna ilość wody, którą zakład może pobrać ze zbiornika w Dobromierzu blisko dwukrotnie pokrywa dobowe zapotrzebowanie. W obecnym czasie nie ma zagrożenia braku dostaw wody na potrzeby mieszańców Świebodzic.  W przypadku awaryjnym, zbiorniki magazynowe zlokalizowane przy stacjach wodociągowych zapewniają pokrycie zapotrzebowania miasta na wodę w okresie 48 godzin co zapewnia bezpieczny czas na usunięcie ewentualnej awarii stacji uzdatniania wody w Dobromierzu lub rurociągu przesyłowego. Drugim źródłem zaopatrzenia w wodę są studnie głębinowe zlokalizowane na terenie naszej stacji wodociągowej – SW Pełcznica. Rezerwowym ujęciem wody, są jeszcze stawy retencyjno-osadcze na Potoku Lubiechowska Woda przy ul. Sportowej.
W odpowiedzi na drugie pytanie uprzejmie informuję, że Zakład Wodociągów i Kanalizacji nie eksploatuje studni głębinowych na tym terenie. Zostały wyłączone z eksploatacji w latach 80-tych. Ze względu na wiek i technologię, obecnie eksploatacja tych studni jest ekonomicznie nieuzasadniona.

 

                                                                                                          Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2869 Imię/NICK: Kasia

Opublikowano: 01-08-2022
Co z monitoringiem bądź sprzątaniem Parku na Piastowskim? Kto z Państwa w końcu coś zrobi?


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Katarzyno,

informuję, że montaż monitoringu jest w trakcie realizacji. Jego uruchomienie zaplanowano  w tym miesiącu (sierpień br.).

Za sprzątanie terenu odpowiada ZGK Świebodzice Sp. z o.o. zgodnie z  umową o utrzymanie czystości w mieście. Park Sportowy jest sprzątany codziennie rano.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzic

PYTANIE: 2868 Imię/NICK: Dorota

Opublikowano: 01-08-2022
Witam, Od kilkunastu dni na placu zabaw w parku miejskim nie ma już nowego sprzętu w postaci linowej karuzeli. Proszę o informację dlaczego została zdjęta i kiedy będzie ponownie zamontowana. Mam nadzieję, że karuzela, mimo iż jest "okupwana" przez młodzież i niebezpiecznie używana przez nią, będzie z powrotem zamontowana ale może juz z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie, że miejsce to będzie stało puste przez następne kilka lat...... Chciałam przypomnieć się, iż kilkakrotnie pisałam do Państwa w sprawie sytuacji na placu zabaw (niestety nadal nie widać patroli straży miejskiej) jak i sytuacji na "Warszawiance", niestety nadal nie uzyskałam odpowiedzi.


ODPOWIEDŻ:

Szanowna Pani Doroto,

informuję, że awaria karuzeli została zgłoszona do wykonawcy placu zabaw w ramach gwarancji jakości. Producent urządzenia dokonał oględzin uszkodzeń i niebawem przystąpi do jego naprawy.
Ponieważ Pani pytanie dotyczące Warszawianki nie dotarło, uprzejmie proszę o przysłanie go ponownie. Chętnie udzielę odpowiedzi.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzic

PYTANIE: 2867 Imię/NICK: Kasia

Opublikowano: 27-07-2022
Kiedy Park Miejski i parking przy basenie zyskają monitoring?

 

ODPOWIEDŹ:

 

Szanowna Pani Katarzyno,

informuję, że Park Miejski jest monitorowany od dawna, natomiast w Parku Sportowym jest już zlecony montaż kamer, a uruchomienie monitoringu planowane jest na sierpień 2022 roku.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2866 Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 12-07-2022
Dzień dobry! Od jakiej temperatury i godziny są włączane kurtyny wodne na rynku? Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

uprzejmie informuję, że godziny włączania kurtyny uzależnione są od temperatur, zazwyczaj jest to temperatura od około 25 stopni Celcjusza, przy takich warunkach atmosferycznych kurtyna jest czynna od godz. 9:30-18:00.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

                                                                                                         

PYTANIE: 2865 Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 11-07-2022
10.06.2022 r. została opublikowana moja wiadomość dot. . zarządzania śmieciami na Osiedlu Green Park. W odpowiedzi napisał Pan cytuję: "W najbliższym czasie Wydział Egzekucji i Windykacji Urzędu Miejskiego w Świebodzicach planuje przeprowadzenie kontroli poprawności segregacji odpadów komunalnych na wskazanym terenie" W związku z tym, że z przeprowadzonej kontroli (jeśli taka w ogóle się odbyła) nic nie wynikło, poza tym, że pojawił się mały pojemnik na szkło pytam ponownie: 1. Co mieszkańcy nie posiadający samochodów mają robić ze śmieciami wielkogabarytowymi? Ludzie wkładają do boksów łóżka, materace i one leżą tygodniami i nikt ich nie wywozi? 2. Jak należy postępować w przypadku bioodpadów? Przykładowo choinki po świętach są składowane w boksach tygodniami zanim je ktoś wywiezie. 3. Dlaczego miasto nie zainterweniuje ws. pojemników na psie odchody i zwykłych śmietników, bo Green Park jest jedyną dzielnicą w Świebodzicach gdzie najzwyczajniej w świecie nie ma jak posprzątać bo swoich psach, albo wyrzucić zwyczajnego papierka, bo nie ma do czego?

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle informuję, że:

1. odpady wielkogabarytowe są przyjmowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ul. Strzegowskiej 30 w Świebodzicach. Natomiast z obserwacji spółki wynika, że często mieszkańcy Świebodzic przy zakupie nowych mebli wraz z transportem odwożą tym samym transportem stare meble do PSZOK.

2. Na bioodpady są rozstawione na terenie miasta pojemniki. Bioodpady są także przyjmowane od mieszkańców Świebodzic w PSZOK`u. Choinki w okresie poświątecznym są sukcesywnie odbierane.

3. W zakresie utrzymania porządku i czystości na terenie osiedla Green Park proszę zgłosić się do zarządcy terenu. Teren osiedla jest własnością prywatną i miasto (podobnie jak na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej) nie wyposaża go w kosze uliczne oraz w pojemniki na psie odchody, ani ich nie opróżnia.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga

Burmistrz Miasta Świebodzice

 

 

PYTANIE: 2864 Imię/NICK: Rodzic

Opublikowano: 08-07-2022
Witam, proszę o informacje kto wymyślił i z jakiego powodu postawienie znaku zakazu zatrzymywania się przy ul. Księcia Bolka na przeciwko przedszkola nr 2? Gdzie mają zatrzymywać się rodzice przywożący dziecko do przedszkola? Taka wizyta trwa ok 10-15 minut, nikt z nas nie koczuje tam cały dzień. Skoro to miejsce jest tak bardzo niebezpieczne do zatrzymywania się, to proszę o natychmiastowe zorganizowanie parkingu dla rodziców. Zatoczka przy przedszkolu zawsze jest zajęta przez samochody mieszkańców. Problem parkowania pojawia się przy każdej placówce przedszkolnej i szkolnej w Świebodzicach. Różni się to na tyle, że dziecka przedszkolnego nie podrzucę pod drzwi i odjadę, tylko musze je zaprowadzić. Ulicą tą nie przejeżdżają autobusy, ciężarówki, a auta osobowe mieściły się spokojnie. Podobnież pospały się tam już pierwsze mandaty. Może to wszystko po to aby połatać policyjne luki budżetowe? Proszę o natychmiastowe znalezienie rozwiązania z tej sytuacji.


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

zakaz zatrzymywania się przy ul. Księcia Bolka został wprowadzony na prośbę i po wielu interwencjach telefonicznych od mieszkańców Świebodzic. Pojazdy zaparkowane na jezdni po stronie budynku 24-32 blokowały ruch na drodze. Auta pozostawiane na chodniku uniemożliwiały również przejście pieszym. Decyzja o zmianie organizacji ruchu polegającej na wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się na ul. Księcia Bolka po prawej stronie drogi, od skrzyżowania z ul. Mieszka Starego do skrzyżowania z ul. Kazimierza Odnowiciela, poprzedzona była również kontrolami służb dotyczącymi prawidłowości parkowania pojazdów przez kierujących przed i za przejściami dla pieszych, w rejonach skrzyżowań oraz parkowania na chodniku wzdłuż budynku nr 24-32 na ww. ulicy.

W związku z dynamicznie rozwijającym się budownictwem zwiększa się liczba Mieszkańców, a także pojazdów. Gmina dokłada wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw zgłaszanym potrzebom. Jednak do czasu wdrożenia kolejnych rozwiązań zachęcam do korzystania z pobliskich ogólnodostępnych parkingów, np. przed Wodnym Centrum Rekreacji.

                                                                                                          Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2863 Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 06-07-2022
Dzień dobry! Jestem zdenerwowany sytuacją która ma miejsce prawie codziennie. Kurtyny wodne na rynku sobie prawie ciągle stoją nie są włączane. Włączajcie je już wtedy kiedy jest po 20 stopni i więcej BARDZO PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie,

informuję, że kurtyna wodna ustawiona w Rynku uległa czasowej awarii. Po naprawie została uruchomiona.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2862 Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 05-07-2022
Szanowny Panie Burmistrzu chcę pana zainteresować przejściem na obwodnicy na wysokości pętli autobusowej na Osiedlu Sudeckim, Proszę interwecję by postawić na tym odcinku fotoradaru dla pojazdów jadących z góry od Wałbrzycha, Co z tego że jest cała masa znaków ograniczających prędkość jak kierowcy ignorują te znaki, Ludzie tam posiadają garaże i dalej działki i ciężko się tam przedostać, Samochody jadące z góry osiągają prędkości nawet powyżej 100 kilometrów na godzinę,Kierowcy nawet nie zwalniają ajuż nawet ja jadą Tiry to mają problem z zatrzymaniem, Było tam dużo wypadków i tylko czekać jak będą następne, W Mokrzeszowie stoi fotoradar i tam kierowcy zwalniają bo mandaty są wysokie,Ja wiem że nie jest to inwestycja w gestii miasta ale miasto może skierować sprawę do Zarządcy drogi, Sprawę już opisywałem w tamtym roku i nie było żadnej odpowiedzi,Proszę uszanować życie tych osób ktore chcą sie dostać do swoich działek,


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krzysztofie,

rzeczywiście zarządcą DK 35 na której zlokalizowane jest wspomniane przejście nie jest Gmina Świebodzice, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W latach ubiegłych występowaliśmy kilkukrotnie  do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie (organ odpowiedzialny) z wnioskiem o ustawienie fotoradaru lub rozważenie możliwości instalacji urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości na drodze krajowej nr 35 w Świebodzicach, lecz dostaliśmy odpowiedź odmowną. Jednak w trosce o bezpieczeństwo użytkowników drogi ponownie złożymy wniosek o ustawienie fotoradaru w przedstawionej przez Pana lokalizacji.

                                                                                                            Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2861 Imię/NICK: Paulina

Opublikowano: 29-06-2022
Kiedy zostanie zrobiony plac zabaw dla dzieci przy ulicy Zamkowej ???


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Paulino,

uprzejmie informuję, że plac zabaw przy ul. Zamkowej funkcjonuje. Uprzejmie proszę o uszczegółowienie pytania czy ma na myśli Pani wykonanie nowego placu zabaw czy jego remont.

 

                                                                                   Z wyrazami szacunku
                                                                                   Paweł Ozga
                                                                                   Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2860 Imię/NICK: Marta

Opublikowano: 29-06-2022
Panie Tobiaszu, nawiązanie do pytania 2859: " Pokazy można oglądać codziennie od godziny 19:00 do 22:00." - To jest chyba żart!! czy zasięgnąl Pan wiedzy , przed odpowiedzią na to pytanie? fontanna nie działa już wiele dni , mieszkam na tym osiedlu więc jestem tam codziennie. Woda była puszczona jeszcze przed upałami, kiedy było 20 stopni wiele dni temu, natomiast , kiedy zaczeły się upały, nie ma ani wody ani żadnych pokazów. - Co do placów zabaw dla dzieci: Być może jest ich 12 w mieście. Szacunek. W Jaworzynie Śląskiej jest ich 20 ( w tym 16 nowych!)- dodajmy Jaworzyna - liczba ludności 5 tys, Świebodzice 22 tys. Może w takim razie nic by nie zaszkodziło, gdyby powstał 13. plac i to właśnie w Parku Sportowym ? może w miejscu tych okropnych żółtych rur, na które przychodzą ćwiczyć typy pokazując swoje klaty i popijają piwko przy głośniku ? Może warto by było wejść w dialog z mieszkańcami i wysłuchać naszych próśb/ pomysłow, wybrać się np do Parku Sportowego w jakich upalny dzień i zobaczyć , co się tam dzieje ? zamiast szukać wymówek , bo my wymówek mamy dość. Proszę skupić się na rodzicach, dzieciach, ludziach pracujących a nie na patoligii Świebodzickiej.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marto,

uprzejmie informuję, że fontanna w Parku Sportowym została zdewastowana, mechanicznie uszkodzono podświetlenie i dysze, do czasu sprowadzenia nowych elementów będzie nieczynna. Czas oczekiwania w sezonie na serwis i części jest wydłużony.

Ponadto informuję, że w Parku Sportowym nie może być wykonany plac zabaw, gdyż teren objęty jest dofinansowaniem ze środków zewnętrznych i do końca roku 2027 obowiązuje tzw. trwałość projektu w zakresie jego funkcji oraz wielkości areału zieleni.

                                                                                      Z wyrazami szacunku
Tobiasz Wysoczański
Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice

 

 

PYTANIE: 2859 Imię/NICK: Marta

Opublikowano: 22-06-2022
Panie Tobiaszu, dziękujemy, że zaczął Pan aktywnie wspierać zaniedbaną witrynę "Zapytaj Burmistrza". W Panu siła :) 1. Dlaczego w parku Greenpark, którym niegdyś Miasto się tak szczyciło, że będzie to "zielona i sportowa , rodzinna" wizytówka miasta , nikt nie wpadł na to, aby zrobić dzieciom plac zabaw ? Powiem Panu jak to teraz wygląda: na żółtych rurach - urządzeniach pod chmurką ćwiczy młodzież z gołymi klatami i głośną muzyką. Na Orlikach też masa młodzieży, którzy palą i popijają różne drinki. A wieczorami przesiadują na ławkach. Tymczasem co robią maluchy ? upatrzyły sobie pseudo fontannę, o której już krążą legendy wśród rodziców, bo żaden z nas nie widział , aby działała. A że teren jest kolorowy, to dzieci tam jeżdżą rowerami czy hulajnogami. Po co zabraliście ogrodzenie ? a teraz dziwicie się Pańswo, że ledy są rozbite ?? Gdzie mają podziać się dzieci ? Poza tym , czy tam ktoś z Urzędu / pracowników zieleni w ogóle zagląda? teraz jest tam piękna łąka - trawa po pas. 2. Park Miejski - Plac zabaw : czy będa wysyłane tam patrole Straży Miejskiej ? Monitoring ? czy Pan wie , że teraz miejsce to przyciągnęło patologiczną młodzież. która oblega ławki i urządzenia dla dzieci, paląc przy tym różne rzeczy ? kto wymyślił tę potrójną karuleo-huśtawkę ? przecież to jest tak niebezpieczne. Proszę mi wierzyć, że tam niedługo dojdzie do wypadku. Wczoraj młodzież wisiała pod samym niebem. A maluchów w ogóle nie można było puścicić, żeby nie oberwaly w głowę. My , rodzice, mamy wrażenie, że Miasto coś robi, bo mieszkańcy nijako wymuszają, ale wykonujecie Państwo coś, żeby było , a potem jest to pozostawione na zniszczenie. PS Panie Tobiaszu, liczę na Pana odpowiedź. Zrobiłam zdjęcie wyslanej wiadomości, żeby Pan znów nie odpisywał, że Pańswo nie dostajecie żadnych pytań. Proszę skonsultować to z innymi miastami ościennymi, Dobromierz, Strzegom, Jaworzyna, jak komunikacja z mieszkańcami świetnie wygląda - tak , również poprzez stronę internetową. Pozdrawiam. Licząc na publikację mojego postu.


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marto,

Zapewne ma Pani na myśli Park Sportowy. Jest to miejsce, które zgodnie z nazwą ma służyć do uprawiania sportu i dedykowane jest młodzieży.  W mieście nie ma zbyt dużo miejsc do spędzania czasu wolnego dla nastolatków, podczas gdy placów zabaw dla najmłodszych jest 12, w tym najnowszy przy ul. Dąbrówki/Pileckiego. Trawa na obiekcie została skoszona, jak tylko przestało być mokro po deszczu, uruchomiliśmy również fontannę multimedialną. Pokazy można oglądać codziennie od godziny 19:00 do 22:00. Ogrodzenie zostało zdemontowane, kiedy zakończyła się budowa. Przypominam, że zgodnie z obowiązującymi zasadami najmłodsi mogą korzystać ze wszystkich atrakcji pod nadzorem dorosłych.

Odpowiadając na drugą cześć zapytania plac zabaw w Parku Miejskim jest monitorowany.  Zmiana nawierzchni i wymiana zabawek została wykonana w ramach budżetu obywatelskiego, projekt musiał zostać zatwierdzony przez Konserwatora Zabytków i Starostwo Powiatowe, zabawki posiadają strefy bezpieczne zgodne z przepisami.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze Miasto było zadbane i przyjazne dla Mieszkańców, jednak tylko dbając wzajemnie o estetykę i bezpieczeństwo oraz piętnując akty wandalizmu jesteśmy w stanie trwale zmienić sytuację. 

Z wyrazami szacunku

Tobiasz Wysoczański

Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice

 

PYTANIE: 2858 Imię/NICK: Zygmunt

Opublikowano: 17-06-2022
Witam.Widzę ,że pytanie dotyczące boiska pod lasem na ulicy Zamkowej zniknęło... Była w nim prośba o skoszenie dla dzieci boiska które od lat jest zaniedbane i nie koszone. Dzieci nie maja miejsca w którym można pograć w piłkę i nie będą miały bo boisko jest nie równe!?To miasto nie może wyrównać kawałka ziemi i skosić trawy? To jest kpina i żart ze strony miasta! Nic nie jest robione dla naszych dzieci nic! Nawet brudnego piasku na "placu zabaw" nie ma komu wymienić. WSTYD!!!

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Zygmuncie,

rzeczywiście pytanie od Pana Michała zostało chwilowo odpięte. Zapewniam jednak, że powodem nie była chęć jego ukrycia, tylko szukanie rozwiązania, które zapewni możliwość korzystania z boiska. Ze względu na duże nierówności  oraz wyrwy teren ten jest trudny do pracy przy użyciu wyłącznie kosiarki samojezdnej. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Pełcznicy spółka ZGK dołoży wszelkich starań, aby zieleń na terenie boiska uporządkować.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2857 Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 10-06-2022
Dzień dobry, z niepokojem obserwuję przedłużające się prace przy przebudowie placu zabaw w Parku Miejskim. Niestety realizowane prace odbiegają od projektu, który został wybrany. Sam projekt można zobaczyć choćby na stronie miasta: https://swiebodzice.pl/miasto-i-gmina/aktualnosci/n,226944,wybrano-projekt-do-realizacji-w-ramach-budzetu-obywatelskiego.html Jak widać jest tam "rakieta" ze zjeżdżalniami, która jest kluczowym elementem projektu. Niestety nie widzę takiego urządzenia na placu zabaw. Kiedy zostanie ono tam zainstalowane a jeśli nie będzie to dlaczego projekt, na który głosowali mieszkańcy, został bez ich wiedzy i zgody zmieniony i kto jest odpowiedzialny za oszukanie mieszkańców miasta?

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krzysztofie,
informuję, że w trakcie oceny merytorycznej wniosków, zastrzeżenia (do proponowanych we wniosku urządzeń) złożył przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z zaleceniem zastosowania urządzeń w stonowanych barwach lub drewnianych elementów, które są akceptowalne pod kątem konserwatorskim. Teren Parku Miejskiego leży  w strefie „B” ochrony konserwatorskiej. Niezmiernie nam przykro, że jest Pan rozczarowany  brakiem „rakiety” ale mamy jednocześnie nadzieję, że nowe urządzenia zabawowe spełnią oczekiwania Pana i dzieci.

W wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
 

PYTANIE: 2856 Imię/NICK: Kamila

Opublikowano: 10-06-2022
Dot. pytania 2854 Pojemnik na papier został wymieniony choć nie był uszkodzony a uszkodzony na szkło z urwana pokrywą jak stał tak stoi więc chyba coś te służby nasze ponosi wyobraźnia. A co do gabarytów to rozumiem, że osoby starsze które tam mieszkają mają sobie starą wersalkę zapakować do autobusu i zawieść na miejsce? Wróćmy jeszcze do sprzatania terenu śmietników? kto jest za to odpowiedzialny i gdzie zgłaszać że jest brudno? Terenu


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Kamilo,

informuję, że pojemnik na szkło został wymieniony.  Za teren wokół śmietników odpowiedzialna jest spółka ZGK Świebodzice, tam należy zgłaszać wszelkie zauważone nieprawidłowości. Można to zrobić, dzwoniąc pod numer: 74 666 96 10.

Tak jak informowałem wcześniej odpady wielkogabarytowe należy przywieźć na PSZOK  przy ulicy Strzegomskiej 30.

  Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzic

PYTANIE: 2855 Imię/NICK: Monika

Opublikowano: 07-06-2022
Dzień dobry, mam prośbę dotyczącą przejścia dla pieszych znajdującego się na ul. Świdnickiej (przed pocztą). Codziennie przed samymi pasami parkują samochody (najczęściej ten sam biały "suw", które skutecznie uniemożliwiają kierowcom jadącym drogą jednokierunkową w porę dostrzeżenie pieszego przed pasami który wchodzi na przejście od strony uliczki pocztowej. Kiedyś może dojść tam z tego powodu do wypadku. Może istnieje możliwość zamontowania na powierzchni blokad uniemożliwiających parkowanie przy samych pasach (jeżeli kierowcy nie przestrzegają obowiązującej odległości od przejścia dla pieszych). Proszę o pochylenie się nad kwestią bezpieczeństwa pieszych, załączam wyrazy szacunku, Monika


ODPOWIEDŹ: 
 

Szanowna Pani Moniko,

informuję, że zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym parkowanie pojazdów 10 m przed i za przejściem dla pieszych jest zabronione. Na drogach jednokierunkowych tyko przed przejściem. Wynika to z przepisów ogólnych. Dlatego funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji w Świebodzicach w ramach wykonywania czynności służbowych podejmują interwencje w stosunku do kierujących, którzy zaparkowali swój pojazd w odległości mniejszej niż dozwolona od przejścia dla pieszych przy ul. Świdnickiej.

Bezpieczeństwo użytkowników drogi jest priorytetem, dlatego rozważana jest możliwość zmiany oznakowania powyższego odcinka ul. Świdnickiej. Tymczasem apeluję o rozwagę, przestrzeganie obowiązujących przepisów i dbałość o bezpieczeństwo własne i innych.  

                                           Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzic

PYTANIE: 2854 Imię/NICK: Kamila

Opublikowano: 07-06-2022
Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy pojemników do segregowania śmieci. Przy ulicy Moniuszki ustawione są 4. Bio który jest obrzucony gałeziami które już zdążyły zarosnąć i nie ma służb które je uprzątną... kolejny pojemnik na papier który jest uszkodzony i myślę, że uszkodzenie to nastąpiło przy opróżnianiu go bo urwana jest masywna klapa - od 3 tygodni. Kosz na plastiki który zdaje się być ciągle przepełniony i śmieci latają po całej okolicy świadczac tylko o mieście bo jest to na trasie turystycznej. Czy sa w miescie służby które się tym zajmą? I będąc przy śmieciach... co ma zrobić przeciętny Kowalski. który posiada śmieci "gabarytowe " i nie posiada transportu żeby te śmieci zawieść ? Czy ktoś może w tym pomóc?


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Kamilo,

uprzejmie informuję, że pojemnik na papier przy ulicy Moniuszki został wymieniony, dostawiono również jeszcze jeden pojemnik na tworzywa sztuczne. Ponadto gałęzie, którymi ktoś zaśmiecił przestrzeń obok pojemników zostały posprzątane. Zauważone uszkodzenia pojemników na odpady można zgłaszać bezpośrednio do ZGK Świebodzice tel.: 74 666-96-10 lub maila zgk@zgk.swiebodzice.pl.

Odpady wielkogabarytowe należy przywozić na PSZOK  przy ul. Strzegomskiej 30  od poniedziałku do piątku w godzinach od 7-15, a w sobotę od 10-12.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga

Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2853 Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 27-05-2022
Dzień dobry, ponad tydzień temu zgłosiłem swoje pytanie do Pana Burmistrza. Do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi. Z jaką częstotliwością są one publikowane?

 

Odpowiedź:

 

Szanowny Panie Krzysztofie,

Bardzo proszę o sprecyzowanie jakiego tematu dotyczyło pytanie, gdyż w podanym terminie nie otrzymaliśmy żadnego pytania od NICK : Krzysztof.

Odpowiedzi udzielane są w miarę możliwości na bieżąco.

Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi.

  

 

Z wyrazami szacunku
Tobiasz Wysoczański
Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2852 Imię/NICK: Kamila

Opublikowano: 27-05-2022
widzę, że zadawanie tu pytań stało się bezsensowne bo nikt nie raczy na nie odpowiadać.... Przykre

 

ODPOWIEDŹ:
 
Szanowna Pani Kamilo,
Uprzejmie proszę o przesłanie pytania, gdyż pytanie od Pani nie dotarło. Chętnie udzielę odpowiedzi.
 
Z wyrazami szacunku
Tobiasz Wysoczański
Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice

 

PYTANIE: 2851 Imię/NICK: Ela

Opublikowano: 27-05-2022
https://swidnica24.pl/2022/05/miasto-ponownie-zadba-o-bystrzyce-i-witoszowke-wody-polskie-doplaca-do-prac/

 

ODPOWIEDŹ:

 

Szanowna Pani Elu,

uprzejmie informuję, że poza linkiem, który otrzymałem, nie dotarło do mnie żadne pytanie od Pani. Trudno jest mi odnieść się do przesłanej wiadomości.

Z wyrazami szacunku
Tobiasz Wysoczański
Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice