Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
Klawiatura z myszką
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.


Łączysz się z adresu: 3.235.175.15

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielane odpowiedzi i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE: 2831 Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 23-09-2021
Dzien dobry .Chciałabym zapytac Pana dlaczego w Swiebodzicach nie organizuje się opieki dla ludzi starych często niesprawnych fizyc znie ktorych zycie ogranicza sie do siedzenia w domu jak powiedziala pani z opieki społ.jesli ktos ma sucho czysto i jest nakarniony to jest.ok.To nie jest ok w innych miastach samochód z Urzedu zwozi ludzi na kilka godzin moga pospiewac.pograc.porozmawiac itp. Mamy przeciez takie miejsca i pracownikow socjalnych .Powiedzenie oddac do Zolu jest podle.Drugie pytanie w porownaniu do innych miast opieka spoleczna w Swiebodzicach jest bardzo droga myslal Pan kiedys o tym ze takich ludzi w Swiebodzicach jest wielu którzy chcieliby spedzic troche czasu miedzy ludżmi.Bedzie Pan kiedys tez starym człowiekiem jak kazdy z nas naoewno nie zechce sie Pan znalez w czterech ścianach samotny i zapomniany.Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

Gmina świadczy opiekę nad osobami starszymi, samotnymi i pozbawionymi wsparcia innych, poprzez organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej usługi opiekuńcze. Usługi te świadczone są odpłatnie, ale przy znaczącym dofinansowaniu przez Gminę - wielkość odpłatności zależy od uzyskiwanego dochodu.
W Gminie Świebodzice funkcjonuje także kilka podmiotów zajmujących się organizacją czasu i aktywizującą seniorów. Jedną z takich placówek jest Klub Senior + na Osiedlu Sudeckim. Placówka ta zgodnie z założeniami programowymi nie może jednak finansować z otrzymanej dotacji transportu uczestnikom, a Gmina Świebodzice zapewnia już nieodpłatną komunikację miejską wszystkim mieszkańcom. Planuje się także utworzenie kolejnego Klubu Seniora na Osiedlu WSK.
Są to jednak kluby samopomocy, nie zapewniające opieki osobom tego wymagającym. Osoby starsze, z zaburzeniami psychicznymi mogą także korzystać z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy. Ponadto dla osób starszych ciekawą ofertę oferują organizacje pozarządowe w tym: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Senior=Aktywny Obywatel, czy Centrum Edukacji Gerontologicznej. Seniorzy korzystają też z zajęć proponowanych przez Miejski Dom Kultury. Większość działań jest nieodpłatna.
Staramy się także o utworzenie placówki  zapewniającej pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności poprzez zapewnienie usług zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub pobytu dziennego.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2830 Imię/NICK: Marcelina

Opublikowano: 23-09-2021
Mam pytania dot. parku sportowego, świeżo budowanego. 1. Dlaczego w nocy park jest tak fatalnie oświetlony, dlaczego nie przewidziano lamp nigdzie poza głównymi chodnikami? Strach przez niego przejść, słychać odgłosy ludzi, ale jest jedna wielka ciemność i nic nie widać? 2. Dlaczego w parku brakuje ławek, jest ich dosłownie kilkanaście w całym parku, a dla porównaniawięcej jest ich na o wiele mniejszym nowym parku na ul. Dąbrówki? Z założenia park miał służyć mieszkańcom, a służy wielbicielom nocnych imprez, którzy w ciemnościach okupują wszystkie ławki (bo jest ich niewiele), często zostawiając po sobie śmieci? 3. Po co wykonano tak wąski chodnik wzdłuż parku, że mam problemy żeby przejechać z rodziną wózkiem, więc i tak z niego nie korzystam. Są to wywalone pieniądze, lepiej było przeznaczyć je na dodatkowe ławki. Chodnik powinien być szeroki, żeby można było po nim spacerować, a nie zrobiony sztuka dla sztuki dla nikogo. No i nikt z niego nie korzysta. Wszyscy chodzą ścieżką rowerową, bo chodnik to jest totalne nieporozumienie.


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marcelino,

Uprzejmie informuję, że świetlenie Parku nie może być mocniejsze ani w większej ilości, ponieważ przeszkadzałoby mieszkańcom przyległych nieruchomości, zostało zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami dla terenu o takim przeznaczeniu. Ponadto informuję, że park jest Parkiem Sportowym, przewidzianym do aktywnego spędzania czasu - gry w gry zespołowe na boisku, jazdy na rolkach na torze dla rolkarzy, gier i zabaw na trawnikach, ilość ławek została dobrana zgodnie ze specyfiką parku. Natomiast przedłużenie chodnika wzdłuż parku wykonano, aby kontynuować istniejący chodnik, który był wykonany od strony boiska do wysokości basenu. Chodnik jest wąski tylko dlatego, że szerszy zmniejszyłby szerokość jezdni do niezgodnej z przepisami. Po drugiej stronie ulicy Księcia Bolka jest szeroki chodnik. Ponadto informuję, że Park będzie monitorowany, co miejmy nadzieję, że spowoduje, iż nie będzie występował problem z zaśmiecaniem.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2829 Imię/NICK: Michał

Opublikowano: 09-09-2021
Dzień dobry czy u nas będą dożynki


ODPOWIEDŹ: 

Szanowny Panie Michale,

uprzejmie informuję, że wspólnie z przedstawicielami rolników z Gminy Świebodzice ustaliliśmy, że w tym roku odbędzie się msza św. dziękczynna w Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski o godz. 15:30 w dniu 18 września (sobota), a po niej zagra Kapela „Janicki”.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2828 Imię/NICK: Adam

Opublikowano: 23-08-2021
Panie Burmistrzu, kiedy Miejski Ośrodek Zdrowia udostępni pacjentom opcję zamawiania recept na cyklicznie przepisywane leki przez Internetowe Konto Pacjenta?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Adamie,

uprzejmie informuję, że Miejski Ośrodek Zdrowia analizuje poruszaną sprawę zamawiania recept przez Internetowe Konto Pacjenta. Uprzejmie informuję, że na tą chwilę  można zamawiać recepty telefonicznie lub pozostawiać zapotrzebowanie na leki w recepcji.

 

                                                                                              Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga

                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2827 Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 23-08-2021
Szanowny Panie Burmistrzu, chciałbym się zapytać kiedy zostaną załatane dziury w nawierzchni asfaltu na ulicy Jeleniogórskiej, w szczególności przy skrzyżowaniach z ulicą Cichą oraz ulicą 3 maja? W nocy samochody ciężarowe wpadając w dziury robią taki hałas, że nie można spać. Wiem, że ta ulica nie należy do miasta, lecz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jednak czy Urząd Miasta mógłby przekazać zapytanie w tej sprawie do GDDKiA? Jest już końcówka sierpnia, a od zimy niestety te ubytki nawierzchni nie zostały naprawione.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,

tak jak słusznie Pan napisał droga ta nie należy do Gminy, jest drogą  krajową, jej remont i utrzymanie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jednak w trosce o komfort i bezpieczeństwo przejezdnych oraz osób mieszkających w pobliżu wskazanego miejsca, zapytanie w tej sprawie zostanie wysłane przez pracowników Urzędu Miejskiego do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

                          Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga

Burmistrz Miasta Świebodzice

 

 

 

PYTANIE: 2826 Imię/NICK: Marek

Opublikowano: 23-08-2021
Gdzie zgodnie z ustawą o odpadach w Świebodzicach zutylizować zużyty olej z frytkownicy? Olej wymienia się średnio co miesiąc, ok. 2,5 l., co w skali roku daje ok. 30 litrów.


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Marku,

z informacji uzyskanych od ZGK Świebodzice Spółka z o.o. olej z frytownic pochodzący z lokali gastronomicznych, przedsiębiorca prowadzący taką działalność, przekazuje firmie specjalizującej się w utylizacji. Taka firma wystawia stosowny dokument przekazania odpadu, który jest ważnym dokumentem dla przedsiębiorcy w przypadku kontroli odpowiednich służb.

W przypadku Świebodziczan, Gmina poprzez PSZOK zapewnia mieszkańcom możliwość pozbywania się wszelkiego rodzaju odpadów. Zatem również olej z frytownic może być przekazany do naszej Spółki w szczelnym i opisanym opakowaniu (nie szklanym!).Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga

Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2825 Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 27-07-2021
Szanowny Panie Burmistrzu, z niepokojem obserwujemy, że obok istniejącego boiska do piłki nożnej na os. Piastowskim powstaje kolejne. Dlaczego największe osiedle w mieście nie posiada pełnowymiarowego (albo zbliżonego wymiarami) boiska do koszykówki? Chyba, że takie powstanie obok obecnie budowanego? Jeśli kosze zostaną zamontowane w poprzek to nie można mówić, że będzie to boisko. Teraz jest dobry moment żeby powstało boisko do kosza z prawdziwego zdarzenia.

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani Piotrze,

boisko w Parku Sportowym będzie boiskiem wielofunkcyjnym o nawierzchni poliuretanowej tzw. bezpiecznej, zostaną na nim wyznaczone pola do gry w piłkę siatkową, koszykówkę, piłkę ręczną i tenisa ziemnego. W związku z bliskością Orlika na  boisku w Parku Sportowym nie będzie wyznaczonych pól do gry w piłkę nożną. Boisko posiadać będzie płytę o wymiarach 20mx40m z 1,5m pasem bezpieczeństwa, wyznaczone zostaną dwa boiska do koszykówki o wymiarach 10mx20m.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga

Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2824 Imię/NICK: Adam

Opublikowano: 20-07-2021
Witam Pytanie odnośnie myjni na osiedlu piastowskim. Dlaczego Urząd jako organ reprezentujący całą społeczność Świebodzicka nie może zweryfikować zasadności i prawidłowości wybudowania myjni na osiedlu? Tylko odsyła Pan mieszkańców aby sami na własną rękę podejmowali kroki. Myślę że jest to nie fer, przecież to mieszkańcy głosowali na Pana.


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Adamie,

w odpowiedzi na pytania nr 2820 i 2821 szczegółowo wyjaśniłem zagadnienia dotyczące działki nr 470/27, obr. Pełcznica 1 w Świebodzicach na której znajduje się przedmiotowa nieruchomość. Zachęcam do zapoznania się podanymi informacjami.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2823 Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 19-07-2021
Kiedy Burmistrz Ozga zacznie wreszcie przyjmowac ludzi na wtorkowych spotkaniach? Już chyba najwyższy czas? Inne spotkania sie odbywają z zchownaiem reżimu więc dlaczego Pan Ozga tego nie robi? Boi sie mieszkańców? A może ich problemów?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

informuję, że od dnia 20 lipca mieszkańcy będą przyjmowani w każdy wtorek, w godzinach  od 10:00 do 14:00.

Przypominam także, że przyjęcia odbywają się po dokonaniu  rejestracji w Biurze Podawczym przy ul. Stefana Żeromskiego 27 lub w sekretariacie przy ul. Rynek 1.

Można także dokonać rezerwacji terminu telefonicznie, pod numerem: 74 666 95 04 lub 666 95 55.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2822 Imię/NICK: Małgorzata

Opublikowano: 15-07-2021
Dzień dobry Panie Burmistrzu chciałabym zadać Panu dwa pytania: 1. w jakim terminie będzie realizowany projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego pt. "Bezpieczne urządzenia na placu zabaw w Parku Miejskim”? 2. na kiedy planowane jest zakończenie remontu nawierzchni ulicy Aleje Lipowe? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Małgorzato,

w odpowiedzi na pierwsze z pytań informuję, że prace związane z realizacją zadania wyłonionego w ramach Budżetu Obywatelskiego już się rozpoczęły. W ubiegłorocznej edycji zostało wybrane zadanie „Bezpieczna nawierzchnia na placu zabaw w Parku Miejskim”, w tym roku „Bezpieczne urządzenia na placu zabaw w Parku Miejskim”. Ponieważ oba te zadania dotyczą tego samego miejsca, wskazane jest, aby prace odbywały się jednocześnie.

Natomiast zakończenie wszystkich prac na ul. Aleje Lipowe umowa przewiduje do końca października 2021 r.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2821 Imię/NICK: Marta

Opublikowano: 13-07-2021
Panie Burmistrzu, podtrzymam pytanie Pana Piotra o myjnię samochodową na os Piastowskim. Czy w takim razie ten konkretny inwestor otrzymał wymagane w tym zakresie zgody ? bo rozumiem , że takie zgody wydaje miasto ? Pana odpowiedź jest wymijająca. Pan Piotr ma rację, myjnia samochodowa znajduje się w zbyt bliskiej odległości od zabudowy mieszkaniowej i przedszkola. Gdzie można sprawdzić, czy A) rzeczywiście jest to teren usługowy B) czy odległości od zabudowań zostały tu spełnione ? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź, bo nie wszystkie pytania Pan publikował i odpowiadał.


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marto,

jak informowałem, w odpowiedzi na pytanie nr 2820 przedmiotowa nieruchomość oznaczona jest w planie miejscowym jako teren zabudowy usługowej. Można to sprawdzić, kontaktując się z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami, Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego lub wnioskować o zaświadczenie o przeznaczeniu działki w planie miejscowym. Wniosek należy złożyć w tut. Urzędzie i uiścić opłatę w wysokości 17 zł. Pozwolenia na budowę dla naszego miasta wydaje jako organ administracji architektoniczno-budowlanej Starostwo Powiatowe w Świdnicy wydział budownictwa. Aby rozpocząć działalność myjni, należy uzyskać pozwolenie na budowę i pozwolenie na użytkowanie. Do pozwolenia na budowę inwestor okazuje się sporządzonym przez osobę uprawnioną do projektowania bez ograniczeń projektem zagospodarowania działki i terenu, na którym pokazane muszą być wszystkie odległości od granicy działki i zabudowań sąsiednich, a także dołączone wszystkie stosowne uzgodnienia. Celem otrzymania pozwolenia na użytkowanie, wszelkie dokumenty związane z budową składane są przez inwestora w nadzorze budowlanym, przeprowadzana jest kontrola obiektu i dopiero wydawana jest decyzja. Wszelkie informacje dotyczące pozwolenia na budowę lub samej budowy można uzyskać, zwracając się do Starostwa Powiatowego, lub PINB w Świdnicy. Urząd Miejski nie posiada dokumentacji dotyczących budów realizowanych na działkach prywatnych.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2820 Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 06-07-2021
Witam, Panie Burmistrzu proszę o informację czy istniejąca myjnia samochodowa na Osiedlu Piastowskim (przy Przedszkolu Publicznym nr 2) ma prawo bytu w tejże lokalizacji? MPZP dla działki na której postawiono myjnię 470/27 (obręb Pełcznica 1) wskazuje iż jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Funkcjonujący obiekt myjni w tym miejscu (uciążliwy hałas, zapach unoszących się środków do czyszczenia, wzmożony ruch samochodów ) stanowi niemały problem dla wszystkich okolicznych sąsiadów: dla Przedszkola, dla dzieci z pobliskiego placu zabaw a także mieszkańców wszystkich okolicznych budynków (zarówno starszych jak i nowopowstałych). Proszę o informację i wyjaśnienia w tej sprawie. Pozdrawiam Piotr

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze,

uprzejmie informuję, że dla działki nr 470/27, obr. Pełcznica 1 w Świebodzicach obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego na działce nr 470/27, przy ul. Królowej Elżbiety, obręb Pełcznica 1 w Świebodzicach, zatwierdzony Uchwałą Nr V/40/2019 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 25 stycznia 2019 r. (Dz. U. z 31.01.2019 r. poz. 684).
Przedmiotowa nieruchomość oznaczona jest w planie miejscowym jak wyżej jako teren zabudowy usługowej.
Mając na uwadze powyższe, jeżeli inwestor uzyskał niezbędne i określone przepisami odrębnymi zgody na prowadzenie działalności w omawianym zakresie, przedmiotowa inwestycja nie jest sprzeczna z zapisami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2819 Imię/NICK: Michał

Opublikowano: 18-06-2021
Kiedy będzie galeria w Świebodzicach?

 ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Michale,

uprzejmie informuję o uszczegółowienie pytania o jaką galerię chodzi. Jeżeli dotyczy Pana pytanie utworzenia galerii handlowej, to nie leży to w kompetencjach Burmistrza Miasta, a podmiotu prywatnego.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2818 Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 18-06-2021
Panie Burmistrzu, dlaczego działkowcy zostali obciążeni opłatą za śmieci? Z regulaminu ROD wynika, że działkowcy nie mogą wyrzucać części roślin ani niepochodzących z działki odpadów komunalnych. Na działce nie powstają jednak żadne odpady komunalne. Powstają jedynie odpady roślinne. Działkowiec zatem musi płacić za śmieci ale nie może ich mieć ani wyrzucać. Ponadto nie ma na terenie gminy żadnych dedykowanych działkowcom pojemników na śmieci! Czy się mylę?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

konieczność uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez posiadaczy ogrodów działkowych, wynika bezpośrednio z ogólnopolskich przepisów prawa. Reguluje to art. 6j ust. 3d ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( dz. U. z 2021 r. poz. 888 z poźń. zm.). Ponadto pragnę poinformować, iż wszystkie pojemniki zadeklarowane przez zarządców ROD-ów na terenie Świebodzic są podstawione i działkowcy wyrzucają do nich powstające na ich ogrodach działkowych odpady komunalne.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE: 2817 Imię/NICK: Irena

Opublikowano: 04-06-2021
Dzień dobry Panie Burmistrzu. Wiem że wieś Olszany nie należy do gminy Świebodzice,jednak brak połączenia na trasie Świebodzice-Strzegom jest dużym utrudnieniem dla wielu mieszkańców Świebodzic. Nie wszyscy są właścicielami samochodów i odwiedziny starszych rodziców są niekiedy niemożliwe. Wierzę,że Pan zainteresuje się tym problemem.Dziękuję.


ODPOWIEDŹ: 

Szanowna Pani Ireno,

Sprawa, którą Pani porusza, jest ważna dla mieszkańców obydwu miast.
Przed kilkoma miesiącami Burmistrz Strzegomia wystąpił do Gminy Świebodzice o wyrażenie zgody na wykonywanie transportu na terenie Gminy Świebodzice. Zawarcie takiego porozumienia wymagało zgody Rady Miejskiej i co ważne nie wiązało się z poniesieniem ze strony Gminy Świebodzice żadnych kosztów. Niestety Radni Świebodzic nie podjęli wówczas takiej uchwały intencyjnej pozwalającej mi na zawarcie porozumienia, żądając przedstawienia zapisów tegoż porozumienia między Gminami. W takiej sytuacji Burmistrz Strzegomia nie mogąc czekać na decyzję Rady Miejskiej w Świebodzicach, pominął Świebodzice w planach i realizacji transportu zbiorowego. Niestety decyzja Rady Miejskiej okazała się niezrozumiałą i niekorzystną dla obydwu Gmin. Wsłuchując się w ważne głosy mieszkańców miasta oraz radnych Rady Miejskiej Ewy Dziwosz i Jana Klepca, którzy zabiegali o podjęcie dalszych działań, mających na celu uruchomienie linii międzygminnej zawnioskowałem do Burmistrza Strzegomia o wznowienie rozmów w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego, dotyczącego wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na trasie Strzegom- Świebodzice. Burmistrz Strzegomia wyraził zgodę na chęć przystąpienia do rozmów we wskazanym wyżej temacie, jednak na innych warunkach niż poprzednie. Jednocześnie Burmistrz poinformował, że obecnie nie może uruchomić dodatkowej linii komunikacyjnej do Świebodzic w ramach obowiązującej umowy z Operatorem publicznego transportu zbiorowego w Gminie Strzegom. Wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Świebodzicach podjąłem działania mające na celu jak najszybsze zapewnienie transportu dla mieszkańców obydwu gmin. Przewoźnikowi zostało wydane zezwolenie na wykorzystanie przystanków. Pomimo trudności, jakie wystąpiły i braku woli ze strony radnych Rady Miejskiej dochodzi do sfinalizowania tematu- zapewnienia transportu, przewoźnik musi uzyskać jeszcze zgodę od Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2816 Imię/NICK: Elżbieta

Opublikowano: 01-06-2021

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Elżbieto,

w związku z tym, że pytanie zawiera dane osobowe jego treść nie może być opublikowana, zgodnie z art. 45 ust. 2 ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności, organy prowadzące rejestr PESEL oraz rejestry mieszkańców, na wniosek zainteresowanej osoby złożony w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, są obowiązane wydać zaświadczenie zawierające pełny opis przetwarzanych danych dotyczących tej osoby.
W związku z powyższym proszę się zwrócić się do tut. Urzędu (ul. Żeromskiego 27, pokój nr 5, tel. 74 666 95 51 lub 74 666 95 57), z wnioskiem o wydanie zaświadczenia w jakim okresie czasu była zameldowana pod wskazanym adresem. Do wniosku o wydanie zaświadczenia należy dołączyć dowód wniesienia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł, zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2815 Imię/NICK: Aneta

Opublikowano: 25-05-2021
Chciałam się dowiedzieć jak i gdzie

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Aneto,

uprzejmie proszę o uszczegółowienie pytania, tak abym mógł udzielić Pani odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2814 Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 25-05-2021
Zwracam się uprzejmie z prośbą o pomoc finansową na wyjazd na zawody na Mistrzostwa Polski Seniorów do Zielonej Góry, które odbędą się w dniach 28-30.05.2021r. Zawodniczki UKS Acro Club Świdnica Nikola i Julia są utalentowanymi akrobatkami z wieloma sukcesami na arenie ogólnopolskiej oraz mieszkankami Świebodzic. Każdy wyjazd wiąże się z dużymi kosztami: transport, nocleg, startowe od zawodnika. Każde wsparcie finansowe ułatwi nam wyjazd na zawody. Są to najważniejsze zawody w Polsce w Akrobatyce Sportowej. Będziemy tam godnie reprezentować i promować gminę Świebodzice i Świdnica oraz miasto Świebodzice i Świdnica. Chcemy się rozwijać, zdobywać doświadczenie i walczyć o najlepszą pozycję w Polsce. Flaga i symbole miasta Świebodzice ułatwią nam promowanie miasta. Proszę o szybkie rozpatrzenie prośby. Wiceprezes oraz trener UKS Acro Club Świdnica Anna K.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

uprzejmie informuję, że w przedmiotowej sprawie skontaktuje się z Panią kierownik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych celem dokładnego omówienia współpracy. Z przyjemnością przekażemy Pani flagę Świebodzic.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2813 Imię/NICK: Monika

Opublikowano: 25-05-2021
Dzień dobry, Panie Burmistrzu ponawiam zapytanie dot. uzupełnienia nasadzeń przez Spółdzielnię Mieszkaniową na Osiedlu Piastów (dot. pyt. 2740), moje wcześniejsze dwa pytania pozostały bez odpowiedzi, z poważaniem, Monika

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Moniko,

uprzejmie informuję, że zgodnie ze złożonym przez Spółdzielnię Mieszkaniową wnioskiem w sprawie wycinki drzew i wydanymi przeze mnie decyzjami Spółdzielnia wywiązała się ze swoich zobowiązań i dokonała nowych nasadzeń na działce 496/2.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2812 Imię/NICK: Jacek

Opublikowano: 24-05-2021
Dzień dobry Panie burmistrzu czy jest jakaś szansa na doprowadzenie internetu światłowodowego na ulice Ciernie?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Jacku,

uprzejmie informuję, że doprowadzenie internetu światłowodowego należy do właściwości firm telekomunikacyjnych, na tą sprawę Gmina Świebodzice nie ma wpływu.                                                     

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice