Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.


Łączysz się z adresu: 3.236.207.90

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielane odpowiedzi i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE: 2916 Imię/NICK: Damian

Opublikowano: 13-03-2023
Witam.Normy powietrza w mieście są stale mocno przekroczone.Może warto zainteresować się tym tematem.Plakaty,dotarcie osobiste do mieszkańców.Post na facebooku nie wystarczy.Miejsce 1546 w rankingu programu czyste powietrze to nie jest powód do dumy.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Damianie,
Gmina Świebodzice, wnioskuje o dotacje dla mieszkańców, które pozwoliłyby, chociaż częściowo pokryć koszty wymiany nieekologicznych źródeł ciepła na ekologiczne. Organizowane są również spotkania informacyjno-edukacyjne dla osób zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła, na których można dowiedzieć się o funkcjonujących na terenie Gminy Świebodzie Programach pozwalających uzyskać dotacje.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2915 Imię/NICK: Adam

Opublikowano: 27-02-2023
Panie Burmistrzu, dlaczego Miejski Ośrodek Zdrowia nie uczestniczy w programie programie profilaktyki 40 Plus?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Adamie,

Z informacji uzyskanych od Dyrektora Miejskiego Ośrodka Zdrowia informuję, że program profilaktyki 40+ powstał by monitorować i poprawiać poziom zdrowia Polaków po pandemii. Niestety w Świebodzicach dziś żadna jednostka nie prowadzi programu, w tym przychodnia na Alejach Lipowych.

Obecnie badania prowadzone są głównie przez sieciowe laboratoria medyczne. Przychodnie w zdecydowanie mniejszym stopniu. W Miejskim Ośrodku Zdrowia pacjent "pocovidowy" nie ma problemu z diagnostyką w identycznym zakresie jak w programie 40+,  a nawet więcej bo program nie przewiduje dalszych działań po otrzymaniu wyniku, a w placówce trafiają one do lekarza.
Przychodnia na bieżąco monitoruje program w kwestiach rozliczeń z NFZ.
 
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2914 Imię/NICK: Katarzyna

Opublikowano: 27-02-2023
Szanowny Panie Burmistrzu, Czy zamiast biometanowni moglibyśmy mieć firmę farmaceutyczną lub kosmetyczną w naszym mieście? Firmę, która rozsławi nasze miasto, na wzór świebodzickich firm z dwóch poprzednich stuleci?


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Katarzyno,
serdecznie informuję, że każdy właściciel nieruchomości może prowadzić na terenie swojej nieruchomości taką działalność, która jest zgodna z zapisami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i przepisami odrębnymi. Gmina Świebodzice nie może ingerować jaki rodzaj działalności ma być prowadzony ta terenie prywatnej nieruchomości. 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice 

PYTANIE: 2913 Imię/NICK: Robert

Opublikowano: 27-02-2023
Witam Pana. Moje pytanie dotyczy dofinansowania gminy do wymiany żródła ciepła ( z węglowego na gazowe) w mieszkaniu własnościowy w budynku wielorodzinnym będącym pod zarządem firmy Prefekt. Czy nasza gmina prowadzi jakikolwiek program wspomagający takich mieszkańców , którzy dokonali takiej zmiany? Jeśli tak to do kogo należy się udać?


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Robercie,

informuję, że od dnia 1 marca br. rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie dla Beneficjentów będących właścicielami lokali mieszkalnych na terenie Gminy Świebodzice. W ramach Programu istnieje możliwość finansowania przedsięwzięć rozpoczętych nie wcześniej niż od dnia podpisania umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia z Gminą Świebodzice i trwających nie dłużej niż 18 miesięcy od dnia podpisania ww. umowy z zastrzeżeniem, iż termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia nie może przekroczyć 31.12.2025 r. Natomiast jeżeli Pan już dokonał wymiany źródła ciepła, to niestety nie ma możliwości dofinansowania.  
 
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2912 Imię/NICK: Karolina

Opublikowano: 22-02-2023
Dzień dobry. Jaki jest obecnie dochód na osobe w rodzinie, aby ubiegac sie o mieszkanie komunalne?

ODPOWIEDŹ:


Szanowna Pani Karolino,
aby ubiegać się o lokal z zasobu mieszkaniowego Gminy Świebodzice, informuję, że jeśli chodzi o mieszkanie komunalne, to jest to kwota 2265,00 zł netto /osobę dla gospodarstwa wieloosobowego, natomiast w przypadku mieszkania socjalnego dochód na osobę dla gospodarstwa wieloosobowego wynosi 1132,00 zł netto.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2911 Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 22-02-2023
Witam, Nawierzchnia ulicy Świdnickiej na odcinku od stacji benzynowej do skrzyżowania z DK35 jest w fatalnym stanie - uzupełnianie ubytków w tym miejscu totalnie mija się z celem - dziura na dziurze i łata na łacie. Czy podejmie Pan jakieś działania by te kilkadziesiąt metrów nawierzchni położyć na nowo? Wjazd ten jest niejako wizytówką miasta.... Powiat Świdnicki też powinien być zainteresowany fatalnym stanem tego odcinka... Proszę podjąć jakieś działania w tym zakresie bo jest to sprawa naprawde pilna

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze
w odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję,  że tut. Urząd wystąpił z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu o naprawę nawierzchni na ul. Świdnickiej w rejonie skrzyżowania z drogą krajową nr 35.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2910 Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 21-02-2023
Szanowny Panie Burmistrzu w roku 2022 i 2021 prosiłem pana o interwencję w sprawie załatwienia i zamontowania fotoradaru przed przejściem dla pieszych na wysokości pętli autobusowej które to służy do przejścia w kierunku garaży jak i na tereny działkowe.Pojazdy jadące z kierunku Wałbrzycha z góry za nic mają ograniczenia na znakach i tak samo jest z kierunku Świdnicy,Proszę sprawdzić ile już było wypadków a ile może być,Ciężko jest przejść jak samochody jeżdżą tak że hamowanie nie daję skutków . Adochodzi do takich sytacji że jeden pojazd się zatrzymuje a kolejny za nim zmienia pas na lewy i już może dojść do tragedi.Prosze o interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Mieszkańcu,
uprzejmie informuję, że przedmiotowe przejście dla pieszych przez drogę krajową nr 34 znajduje się pod zarządem Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oddział we Wrocławiu. W ostatnich latach wielokrotnie interweniowałem do właściciela drogi o montaż urządzenia do pomiaru prędkości poruszających się pojazdów. Niestety w odpowiedzi Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad oddział we Wrocławiu oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego stoi na stanowisku, że statystyka wypadków w omawianym obszarze oraz natężenie ruchu drogi krajowej nie spełnia przesłanek do montażu stacjonarnego urządzenia do pomiaru prędkości samochodów.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2909 Imię/NICK: ZYGMUNT W.

Opublikowano: 21-02-2023
WITAM PONAWIAM PYTANIE , CO ZE ZWAŁEM ZIEMI NA POCZĄTKU ULICY ANDERSA?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Zygmuncie,
w odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że składowany materiał  jest wykorzystywany zarówno do budowy ulic, jak również jest materiałem zużytym przeznaczonym do usunięcia z budowy. Materiał składowany jest na działkach gminnych, które na czas budowy zostały przekazane wykonawcy. Po zakończeniu inwestycji teren zostanie uporządkowany i przywrócony do stanu pierwotnego.

 
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2908 Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 16-02-2023
Panie Burmistrzu, Jakie są plany gminy odnośnie ogródków działkowych "Stokrotka"? Czy tereny zostaną wywłaszczone pod łącznik małej obwodnicy a reszta zostanie przeznaczona pod zabudowę?

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze,

informuję, że część ogrodów działkowych jest przedmiotem przejęcia przez Gminę na cele inwestycji, a ich użytkownicy zostali o tym fakcie poinformowani. Pozostałe ogrody działkowe funkcjonują w niezmiennej formie.

 Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2907 Imię/NICK: Renata

Opublikowano: 01-02-2023
Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie palących się lamp ulicznych. Czy obecnie kiedy jest tak dużo śniegu i generalnie jest jaśniej, lampy się pala całe noce do białego rana czy jest to konieczne. Dzis z budynków mieszkalnych trudno było wyjść, przez zaspy śniegu, ale lampy się paliły. Może warto skrócić czas palenia, a panowie od odśnieżania powinni ostro ruszyć do odśnieżania. Serdecznie pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Renato,

Informuje, że Gmina z mocy ustawy ma obowiązek oświetlania dróg, ulic i placów od zachodu słońca do świtu. W szczególnych przypadkach na ulicach osiedlowych możemy zredukować oświetlenie od godziny 24 do 4 rano. Natomiast pracownicy Spółki ZGK Świebodzice na bieżąco odśnieżają chodniki oraz ulice w Świebodzicach. Przy tak intensywnych opadach śniegu, jakie wystąpiły w ostatnim czasie pomiędzy chodnikami i ulicami, utworzyły się zwały śniegu, co w takiej sytuacji jest oczywistym zjawiskiem. Jednocześnie informuję, że ZGK Świebodzice nie odpowiada za wszystkie chodniki i ulice w Świebodzicach w związku z czym bez podania dokładnej lokalizacji opisywanej przez Panią sytuacji, trudno jest się szczegółowo do niej odnieść.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2906 Imię/NICK: Józek

Opublikowano: 13-01-2023
Świebodzice stają się nieatrakcyjne w prowadzeniu działalności gospodarczej --to widać na osiedlu Piastowskim i w około rynku ...lokale stoją wolne bez konsekwencji ...a może ponieść im za to że są wolne i nieużywane często latami....podatek za lokal o 200 % za brak chęci brania aktywnego udziału w rozwoju miasta-?....można potem jak w tym lokalu już coś będzie ...zejść z powrotem do stanu poprzedniego.


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Józefie,

w odpowiedzi na Pana propozycję odnośnie do podwyższenia podatku za nieużywane lokale użytkowe na terenie Gminy Świebodzice informuję, że przedmiotowe lokale stanowią własność osób prywatnych i Gmina nie może zmusić właścicieli prywatnych lokali do prowadzenia działalności w przedmiotowych lokalach. Właściciele tych lokali nie mogą ponosić dodatkowych konsekwencji finansowych za brak prowadzonej działalności.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE: 2905 Imię/NICK: Daniel

Opublikowano: 30-12-2022
Dzień dobry. Panie Burmistrzu obiecał Pan do końca grudnia ostateczną decyzję w sprawie planowanej budowy biometanowni. Mamy już ten czas i w dalszym ciągu nie ma oficjalnej informacji od Pana. Na wrześniowym spotkaniu obiecał Pan setkom mieszkańców sprzeciw dla budowy. Sanepid wydał negatywną decyzję, więc co jeszcze Pana powstrzymuje przed jej wydaniem??

ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie Danielu,

Uprzejmie informuje, że w dniu 29.12.2022 r. wydałem decyzję znak: GNZ.6220.2.2022.MZ w której odmówiłem określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia polegającego: na  „Budowie Zakładu Produkcji Biometanu z Zespołem Kogeneracyjnym i Węzłem Produkcji Nawozów w miejscowości Świebodzice na Dolnym Śląsku" na działkach położonych w Świebodzicach przy ul. Lotniczej o numerach ewidencyjnych  151, 146, 145, obręb Pełcznica 1.

Decyzja dostępna na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. (w celu wejścia na stronę należy skopiować link - https://www.bip.swiebodzice.pl/upload/upload/obwieszczeniaBM/2022/29-12-2022.pdf).

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2904 Imię/NICK: Mateusz

Opublikowano: 13-12-2022
Witam. Jak dokładnie będzie przebiegać mała obwodnica osiedla piastowskiego? Czy jest może dostępna wizualizacja drogi? Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Mateuszu,
droga przebiegać będzie od ulicy Mieszka I (za Spółdzielnią Mieszkaniową w pobliżu garaży- tak jak istniejący odcinek) do skrzyżowania ulic Andersa i Dąbrówki, pomiędzy budynkami wielorodzinnymi przy ulicy Królowej Elżbiety i Jadwigi a budynkami w zabudowie szeregowej przy ulicy  Radosnej. Obecnie nie posiadamy wizualizacji drogi, ale zapraszam do zapoznania się z dokumentacją  (w tym projektem budowlanym i wykonawczym) w Wydziale Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej w Ratuszu (pokój nr 5 i 6).

Mapa planowanej obwodnicy znajduje się również na stronie: https://swiebodzice.pl/miasto-i-gmina/aktualnosci/n,260591,podpisanie-umowy-na-budowe-malej-obwodnicy.html 

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
 Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2903 Imię/NICK: Karolina

Opublikowano: 13-12-2022
Panie Burmistrzu, czym jest spowodowana nagła konieczność wydłużenia terminu wydania przez Pana decyzji odnośnie budowy biometanowni w naszym mieście aż do 31.12.br.? Na wrześniowym spotkaniu z mieszkańcami zapewniał Pan, że w związku ze sprzeciwem Świebodziczan decyzja może być tylko jedna – brak zgody na budowę zakładu, a Pana oficjalny sprzeciw miał być ogłoszony najpóźniej do dnia 05.10.22 r. W związku z powyższym proszę o odpowiedź: co w takim razie wydarzyło się pomiędzy wrześniowym spotkaniem z mieszkańcami, a planowanym terminem ogłoszenia decyzji, że nagle potrzebuje Pan dodatkowego czasu na wydanie decyzji? Co wpłynęło na zmianę Pana stanowiska, które prezentował Pan na spotkaniu z mieszkańcami?


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Karolino,

uprzejmie informuję, że odpowiedź na zadane przez Panią pytanie, została zamieszczona pod numerem 2888. 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta  Świebodzice
 

PYTANIE: 2902 Imię/NICK: Damian

Opublikowano: 08-12-2022
Dzień dobry, czy w tym roku odbędzie się w Rynku miejski sylwester i pokaz fajerwerków? Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Damianie,

uprzejmie informuję, że w tym roku nie odbędzie się Sylwester Miejski wraz z pokazem fajerwerków.

 

                                                                                              Z wyrazami szacunku
                                                                                              Paweł Ozga
                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2901 Imię/NICK: Arek

Opublikowano: 08-12-2022
Dzień dobry. Czy w tym roku nasze miasto będzie ozdobione iluminacjami świetlnymi na święta jak co rok


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Arku,

uprzejmie informuję, że Świebodzice ozdobione są iluminacjami świątecznymi.

 

                                                                                              Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2900 Imię/NICK: Jan

Opublikowano: 08-12-2022
Dzień dobry. Panie Burmistrzu , czy planowany jest remont ulicy Kasztanowej, w najbliższym czasie?


ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Janie,

informuję, że remont ulicy Kasztanowej zostanie rozpoczęty w roku 2023, a zakończony w 2024 r.
Ulica Kasztanowa jest jedną z ośmiu ulic na których remont Gmina pozyskała środki w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, prace nad realizacją poszczególnych zadań będą prowadzone sukcesywnie.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta  Świebodzice

 

PYTANIE: 2899 Imię/NICK: Dorota

Opublikowano: 18-11-2022
Panie Burmistrzu, kiedy w naszej gminie zostanie przedłożony projekt uchwały w sprawie określenia stawki za 1 kilometr przebiegu pojazdu dot. dowozu dzieci niepełnosprawnych do placówki oświatowej? Czy My jako gmina zawsze mamy czas? No przecież zapłacą za to rodzice tych dzieci, mało mają wydatków z wychowywaniem takich dzieci. Widzę, że inne gminy już w październiku podjęły takowe uchwały link (https://bip.morag.pl/akty/14/2090/okreslenia_stawki_za_1_kilometr_przebiegu_pojazdu/) Podjęcie takiej uchwały wynika z Ustawy Art. 39a. - [Sposób realizacji obowiązku dowozu niepełnosprawnych dzieci do placówek oświatowych] - Prawo oświatowe. USTAWA z dnia 14 grudnia 2016 r.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Doroto,

informuję, że ustawa z dnia 15 września 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, w której art.1 przywołuje zmianę w art. 39a ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 2018 z późn.zm.), została opublikowana 12 października 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, tym samym weszła w życiu w dniu 27 października 2022 r.
Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki za 1 km przebiegu pojazdu w Gminie Świebodzice na rok szkolny 2022/2023 zostanie przedłożony Radzie na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach.
Jednocześnie nadmieniam, że ustawodawca przewidział, aby strony umowy, czyli Burmistrz Miasta i rodzice, dostosowali postanowienia umów już trwających do zmian w przepisach, w terminie 60 dni od dnia wejścia ich w życie tj. 27 grudnia 2022 r.  

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga

Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2898 Imię/NICK: Edmund

Opublikowano: 15-11-2022
Dzień dobry.Panie Burmistrzu kiedy rozpocznie się na ulicy Zamkowej budowa parkingów o których jakiś czas temu pan tu wspominał. Za chwile będzie zima a na Zamkowej nic się nie dzieje. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie Edmundzie,

w tym roku wyremontowane zostało podwórko za budynkami Zamkowa nr 14 i 15, w roku ubiegłym wykonane zostały miejsca parkingowe za budynkiem nr 11. Gmina sukcesywnie prowadzi prace na ulicy Zamkowej, jednak w innych częściach miasta mieszkańcy również oczekują budowy dróg i parkingów. Obecnie trwa budowa na ulicy Fieldorfa i Andersa, na ulicy Bocznej i na małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego. Prace na ulicy Zamkowej będą sukcesywnie realizowane w miarę posiadanych przez Gminę środków.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE: 2897 Imię/NICK: Zuzanna

Opublikowano: 10-11-2022
Zbliża się 11 listopada myslę, że idąc Pana tokiem myślenia i dobrocią ogrodnika należałoby ukwiecić urząd na takie wielkie święto narodowe. I wszystkie pomniki także które upamiętniają wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości. Jesli ktoś chce pomagać to robi to bez rozgłosu a nie dla pokazu wszystkich. Pan ogrodnik mając dobre serce mógł po prostu rozdać te kwiaty ludziom potrzebującym, szaleje inflacja i nie każdego było stać na zakup kwiatu....albo położyć te kwiaty na grobach znanych świebodziczan...w tym Mikulicza...zamiast ZGK które te kwaity rozdawało...tylko że to nie miałby wówczas rozgłosu....prawda?


ODPOWIEDŹ:

 

Szanowna Pani Zuzanno,
rozumiem, że nie każdemu mogło się podobać umieszczenie kwiatów przed Urzędem. Miało to wymiar symboliczny, był to gest ze strony przedsiębiorcy, za który podziękował Urząd. Komunikat przygotował Urząd Miejski w Świebodzicach, a nie przedsiębiorca. Na grobach znanych Świebodziczan były złożone kwiaty. Uprzejmie informuję,  że w związku ze Świętem Niepodległości w miejscach pamięci jak co roku zostaną złożone wiązanki patriotyczne.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice