AKTUALNOŚCI

Dzień Ziemi
(28.04.2015)

A A A

 

  

"Kocham ptaki, zieleń, drzewa.
Wiem jak o przyrodę dbać trzeba.
Nie będę łamać gałęzi, nie zabrudzę wody,
bo jestem Przyjacielem Przyrody!"

Złożeniem takiego przyrzeczenia zakończyły się coroczne obchody z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, które miały miejsce w naszym przedszkolu. Ale od początku…

Przed Świętem Ziemi przedszkolaki ze wszystkich grup rozmawiały o ochronie środowiska, a także rysowały w swoich salach "Listy dla Ziemi". Świętowanie Dnia Ziemi rozpoczęło się inscenizacją pt.: "Cztery żywioły na ratunek Ziemi" przygotowaną przez dzieci pięcioletnie z grupy "Muchomorki". W tym dniu przedszkolaki, ubrane na zielono, odwiedziła Pippi Pończoszanka i Smok Tabaluga - goście z firmy Leroy Merlin ze Świdnicy. Zorganizowali oni w ogrodzie przedszkolnym, zajęcia edukacyjne, podczas których przedszkolaki miały okazję zamienić się w ogrodników. Wielką radość sprawiło dzieciom sadzenie i podlewanie roślin. Każdy Przyjaciel Przyrody został nagrodzony przez organizatorów zabawy dyplomem.

Za zorganizowanie akcji "Dzieciaki Sadzeniaki" serdecznie dziękujemy Dyrekcji firmy Leroy Merlin, a pracownikom firmy: Pani Joannie Kamińskiej - kierownikowi Działu Relacji z Klientami i Pani Dominice Adamskiej - dekoratorce gorąco dziękujemy za wdrażanie do bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska i zaangażowanie w rozbudzanie świadomości ekologicznej u dzieci już od najmłodszych lat.

Justyna Piskorska 

  

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 


do góry  |