AKTUALNOŚCI

Ferie tuż, tuż 
(10.02.2017)

A A A

 

  

W poniedziałek, 13 rozpoczyna się zimowa przerwa w nauce. Na uczniów świebodzickich szkół czeka mnóstwo atrakcyjnych zajęć, przygotowanych przez miejskie instytucje. Najwięcej osób będzie korzystać z zimowisk, organizowanych przez Miejski Dom Kultury oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o. I trudno się dziwić, bo oferta jest naprawdę bogata.

 

Zimowisko w MDK to przede wszystkim wyjazdy i wycieczki: np. na Wielką Sowę czy Dzikowiec – połączone oczywiście z saneczkowaniem, zwiedzanie Osówki, wizyta w ośrodku turystyki jeździeckiej w Dębrzniku, a także wyjścia na krytą pływalnie i wyjazdy do kina.

Z kolei OSiR zróżnicował swoją ofertę tak, by dostosować ją do potrzeb jak największej liczby uczestników. Dlatego organizowana jest sportowa półkolonia – czyli dwa tygodnie zajęć na różnych obiektach, pod opieką instruktorów i wychowawców a także wyjazdy np. na lodowisko w Świdnicy. Tu prowadzone były zapisy.

Natomiast dla wszystkich, którzy chcą od czasu do czasu zajrzeć do OSiR-u, przygotowano np. zajęcia na kręgielni, siłowni, będą turnieje koszykówki i siatkówki oraz rozgrywki w tenisa stołowego.

Wszyscy uczniowie, mieszkający w Świebodzicach, za okazaniem legitymacji szkolnej, mogą wejść na krytą pływalnię za 3 złote.

Zajęcia dla swoich podopiecznych przygotowała także Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada” – tu również nie zabraknie atrakcyjnych wycieczek i warsztatów. Warto także zajrzeć do Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej. Będą tu organizowane zajęcia czytelnicze, gry i zabawy, a 23 lutego o godz. 11: 30 zapraszamy wszystkie chętne maluchy na teatrzyk pt. "W księdze się mieści świat opowieści".

Półkolonie dla swoich uczniów organizują także dwie miejskie szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 4 oraz Zespół Szkół Integracyjnych.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

   


do góry  |