AKTUALNOŚCI

Taki Dzień Kobiet tylko w Świebodzicach! 
(10.02.2017)

A A A

 

  

Czy znacie Państwo drugie takie miasto, w którym burmistrz i radni tańczą i śpiewają dla płci pięknej z okazji jej święta? 
W Świebodzicach to już wyjątkowa tradycja, ale w każdej edycji jest jakaś nowa niespodzianka.
Podczas tegorocznego Dnia Kobiet w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach takich niespodzianek nie brakowało.

Na początku spotkania życzenia wszystkim obecnym w sali paniom złożył Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.
- Proszę przyjąć najserdeczniejsze, najlepsze życzenia ode mnie, od radnych, od wszystkich mężczyzn w Świebodzicach i nie tylko na ten, ale na wszystkie dni w roku– mówił burmistrz. - Prosimy o życzliwość i serce dla tej brzydszej części świata.

Po tym miłym wstępie nastąpił jeszcze milczy ciąg dalszy – burmistrz zaśpiewał znaną arię z „Wesołej wdówki” – „Usta milczą, dusza śpiewa”, a następnie wraz z małżonką Teresą zatańczyli pięknego walca. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

W muzycznych odsłonach zaprezentowali się także radni.

Zbigniew Opaliński zaśpiewał „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”, Marek Jakubina „Zawsze tam gdzie Ty”, Zdzisław Pantal „Cichą wodę”, a Jerzy Kirklo wielki hit Jerzego Połomskiego „Cała sala”

Na „deser” wystąpił boys band w składzie: Jarosław Dąbrowski, Piotr Krzyśpiak, Jacek Żygłowicz i Sławomir Łukawski. Panowie radni wykonali przebój „Chłopaki nie płaczą”, dostając ogromne owacje także za choreografię i kostiumy. 
Wszystkie obecne na spotkaniu panie otrzymały różę i słodkości, a na finał wysłuchały jeszcze poruszającego koncertu piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu aktora, laureata I nagrody w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” Marcina Januszkiewicza.

Dziękujemy za liczny udział w spotkaniu i w imieniu pana burmistrza - zapraszamy za rok.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

 

 

DZIEŃ KOBIET- ŚWIEBODZICE 2017

 

FOT. WYDZIAŁ PROMOCJI UM

 


do góry  |