AKTUALNOŚCI

Świebodzice na Festiwalu Kwiatów 
(04.05.2017)

A A A

 

  

Tysiące turystów z najdalszych zakątków Polski oraz z zagranicy podziwiających finezyjne kompozycje kwiatowe - tak wyglądał tegoroczny Festiwal Kwiatów na zamku Książ. W scenerii regionalnego święta nie mogło zabraknąć świebodzickiego akcentu. Gmina Świebodzice promowała swoje walory w ramach Lokalnej Organizacji Turystycznej Księstwa Świdnicko-Jaworskiego.

Na stanowisku obsługiwanym 2 maja m.in. przez Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej, wyeksponowane były zarówno materiały poligraficzne, jak i najnowsze koszulki promujące nasze miasto, odwołujące się do jego historii. Szczególnym wzięciem wśród turystów cieszył się jednak ilustrowany przewodnik z mapami prezentujący walory Świebodzic. Nic dziwnego, bowiem jesteśmy najbliższym sąsiadem zamku i idealną bazą wypadową do eksplorowania uroków Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Wizytówką naszego miasta były również inne wydawnictwa, w tym album "Świebodzice minionej epoki", monografia "Piłkarskie dzieje Świebodzic" czy sprofilowane pod turystów broszury "Zabytki Świebodzic", "Trasy rowerowe i piesze", a także ulotka wydana przez LOT, na okoliczność festiwalu, pn. "Imprezownik Księstwa Świdnicko-Jaworskiego".

Udział w Festiwalu Kwiatów to drugie tegoroczne przedsięwzięcie podjęte przez Gminę Świebodzice w ramach LOT Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. W lutym, w tym samym składzie, promowaliśmy się na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu.

Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej

  

   

   

   

   


 
 


do góry  |