AKTUALNOŚCI

Nowy rok szkolny, nowa szkoła
(03.09.2018)

A A A

 

  

3 września rozpoczął się oficjalnie rok szkolny 2018/2019. W Świebodzicach miał on wymiar szczególny – bo rozpoczęła działalność nowa szkoła. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 jest kontynuacją wygaszanego Gimnazjum Nr 1 im. Sybiraków. Dlatego na uroczystej akademii spotkali się trzecioklasiści z gimnazjum – i pierwszaczki z podstawówki.

- Kochane dzieci, zaczynacie wspaniałą przygodę, czeka Was odkrywanie i poznawanie świata. Wierzę, że w nowej szkole będzie to wyjątkowy czas – mówił Bogdan Kożuchowicz. – Jednocześnie już dziś zapewniam, że szkoła będzie z dumą kontynuować tradycje patrona gimnazjum. Imię Sybiraków nie zaginie, lecz nadal będzie zdobić szkolny sztandar, bo jesteście, Drodzy Sybiracy, naszą dumą i żywą historią.

Rok szkolny rozpoczął się bez żadnych przeszkód we wszystkich świebodzickich placówkach oświatowych. Warto podkreślić, że reforma oświaty w Świebodzicach przebiegła bezboleśnie, tak naprawdę żadna szkoła nie została zlikwidowana, gimnazja zamieniły się w podstawówki, dzięki czemu udało się uniknąć chociażby kwestii zmianowości, będącej problemem w wielu miastach.

Wszystkie szkoły są po termomodernizacji, są doposażone i nowoczesne.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Henryka Sienkiewicza

   

   

   

   

   

   
 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1

   
 
   
 
   
 
   
 
    
 
 


do góry  |