Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka
Ikona Dymek rozmowa
Zapytaj Burmistrza
Ikona dwóch dokumentów
Ważne Dokumenty
Ikona Autobusu
Komunikacja Miejska
Ikona czapki
Kultura i oświata
Ikona kliszy
TV Internetowa
Ikona Aparat
Fotogaleria
Ikona dwóch dokumentów
Organizacje pozarządowe
ikona tabelki
Fundusze Unijne i Krajowe
Ikona fabryki
Aglomeracja Wałbrzyska
Ikona Teczka
Przedsiębiorcy i Firmy
ikona
Zamówienia publiczne

Miasta Partnerskie

WALDBRÖL - NIEMCY

www.waldbroel.de

Grafika herbu miasta partnerskiego15 października 1996 roku podpisana została umowa partnerska niemieckiego miasta Waldbröl ze Świebodzicami. Podpisana umowa po 4 - letniej współpracy, nawiązywaniu kontaktów, wzajemnym poznawaniu i budowaniu zaufania stała się gwarantem partnerskich układów na różnych płaszczyznach życia gospodarczego, kulturalnego, organizacji społecznych i politycznych.

Dzięki tym partnerskim układom nawiązane zostały przyjacielskie kontakty z miastem Jüterbog pod Berlinem i Witham, leżącym w południowo - wschodniej Anglii.

Nawiązane kontakty to nie tylko wizyty władz samorządowych miasta, ale przede wszystkim konkretna realizacja podjętych zobowiązań i zadań. Do tradycji należy już wymiana grup młodzieżowych, wizyt nauczycieli, dyrektorów szkół, obozy, udział w targach i wystawach.

Jedną z podstawowych form rozwoju układów partnerskich jest płaszczyzna gospodarcza, stwarzająca możliwości wzbogacenia rynku produkcyjnego, kooperacyjnego, tworzenia nowych stanowisk pracy. W takiej polityce i strategii układów partnerskich zaprzyjaźnionych z miastami Europy władze miasta upatrują daleko idące korzyści, zmierzające do rozwoju gospodarczego. Miasto otwarte jest na to co lepsze, perspektywiczne, gwarantujące nowy styl i europejską jakość.

 

Grafika - Obchody Jubileuszu 20-lecia współpracy partnerskiej

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 4159

Powrót