Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Rada Seniorów

Zdjęcie ze spotkania cztery osoby przy stole

Seniorzy obradowali

Opublikowano: 27-04-2017
W środę, 17 maja, obradowała Gminna Rada Seniorów w Świebodzicach. Radni skupili się na podsumowaniu dotychczas przeprowadzonych akcji oraz planach na kolejne działania.

Bez wątpienia najważniejszym, realizowanym od kilku miesięcy projektem, jest Koperta Życia. Przypomnijmy, że Rada przygotowała 800 druków, 500 z nich sfinansował samorząd.

 

- Wydaliśmy ponad 300 kopert, seniorzy zaczynają się coraz bardziej tematem interesować, a my staramy się wyjaśniać, tłumaczyć, pomagamy także wypełniać druki – mówi Halina Blaźniak, koordynatorka akcji. – Kolejne 300 kopert sfinansują sponsorzy, zadeklarowała się Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach oraz PSS Społem. Pierwszą edycję planujemy zakończyć 30 maja, druga edycja ruszy po wakacjach.

Seniorzy pozytywnie ocenili także zorganizowane przez Radę spotkanie z policjantem, dotyczące bezpieczeństwa osób starszych oraz udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W najbliższych planach Gminnej Rady Seniorów jest skupienie się na kwestii występujących na terenie miasta barier architektonicznych, utrudniających osobom starszym dostęp do niektórych instytucji czy miejsc (np. poczty czy cmentarza).

Rada chciałaby także uruchomić kolejny projekt – chodzi o skrzynki, do których seniorzy mogliby wrzucać swoje propozycje, problemy lub zapytania.

 Seniorzy obradowali

 

Autor: Agnieszka Bielawska-Pękala Rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 4379

Powrót