Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2746: Imię/NICK: mieszkaniec

Opublikowano: 03-06-2020
Panie Burmistrzu, dlaczego obecnie nie można przejść przez stadion na ul. Rekreacyjnej na ścieżkę turystyczną na górce za basenami, z której roztacza się widok na Pełcznicę. Zamknięta jest również bramka na promenadę poniżej ale można było tę przeszkodę ominąć wspomnianą ścieżką. W tej sytuacji powinien działać przepis o drodze koniecznej, jedynej drodze, którą można przejść na wspomniane wzgórze. Chodzę tamtędy od 40 lat ale dopiero dziś została zignorowana moja prośba o udostępnienie przejścia. Szlaki spacerowe przecież nie są u nas zamknięte. Rozumiem obecną sytuację ale z całą pewnością nie dotykałbym niczego na stadionie tylko jak zwykle przeszedłbym na szlak spacerowy. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

 

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że OSiR Świebodzice Sp. z o.o. jako Zarządca stadionu lekkoatletycznego w wyniku pandemii COVID-19 Rozporządzeniem Rady Ministrów był zobowiązany do zamknięcia wyżej wymienionego obiektu sportowego.

Zgodnie z wytycznymi zostało wyznaczone przejście tylko przez bramkę znajdującą się przy kasie kąpieliska miejskiego. Natomiast przejście przez stadion na szlak spacerowy lub z ul. Wiejskiej na ul. Rekreacyjną będzie zamknięte do odwołania wszystkich obostrzeń sanitarnych dotyczących obiektów sportowych.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 § 8 ust.1 pkt.2b , ust.2 pkt.1, pkt2 umożliwiło korzystanie ze stadionu w celach tylko sportowych stosując się do zaleceń rozporządzenia.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 327

Powrót