Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2750: Imię/NICK: Emilia

Opublikowano: 23-06-2020
Dzień dobry panie Burmistrzu. Chciałabym zapytać jak możemy rozwiązać problem z parkowaniem na Osiedlu Green Park? Jeden z mieszkańców stale prosi o interwencje w sprawie parkowania na chodniku,a my mieszkańcy nie mamy gdzie parkować.Deweloper sprzedał miejsca parkingowe ,jednak często mieszkańcy jednego mieszkania posiadają po 2 lub 3 miejsca postojowe,lub z innych bloków mają miejsca np przed naszym blokiem.Teraz budują kolejne budynki .Wiem,że to teren prywatny,wiem,ze to super inwestycja ,mamy kolejne mieszkania,będzie park sportowy,ale co zrobić ,gdy przyjedzie policja i nakazuje przestawić auto?Gdzie mam je postawić?Prosimy o pomoc .

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani, bardzo proszę zapoznać się z aktem notarialnym zakupu mieszkania, w którym widnieje zapis odnośnie miejsca parkingowego. Będzie tam informacja, czy zostało zakupione na osobnej działce i jest ono Pani własnością, czy też kupiła Pani udział w nieruchomości wspólnej (udział w działce, na której zorganizowano parking), jak również czy ma Pani lub inny współwłaściciel wyznaczone miejsce parkingowe, oraz powinien być w nim zapis o sposobie zarządu nieruchomością wspólną.
Może też Pani udać się do notariusza lub do Urzędu Miejskiego: Wydziału IT (tel. 74 666 95 30) lub Wydziału GNZ (tel. 74 666 95 525), w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących zasad zarządzania i użytkowania nieruchomości wspólnej. Bez potwierdzenia, że jest Pani współwłaścicielem działki, na której został zorganizowany parking, nie możemy udzielić szerszej odpowiedzi.

Najbliższe miejsca parkingowe, ogólnodostępne będą wykonane przy ul. Dąbrówki.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 229

Powrót