Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2751: Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 23-06-2020
Dzień dobry, miesiąc temu zadałam pytanie o wywóz śmieci gabarytowych i do dziś nie otrzymałam odpowiedzi... powtórzę więc: w sąsiednich gminach, tych większych i mniejszych przynajmniej raz w roku organizowana jest zbiórka odpadów gabarytowych oraz elektro-śmieci. Dlaczego w Naszym mieście nie jest to praktykowane? To, co dzieje się pod śmietnikami, to aż oczy bolą...

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

aktualnie trwają prace nad zmianą Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku w Gminie. Nowy regulamin, jeżeli zostanie zatwierdzony przez Radę Miejską w Świebodzicach, wprowadzi okresową zbiórkę odpadów tzw. „wielkogabarytowych". Niemniej jednak mieszkańcy nie mogą zapominać o obowiązku dostarczenia takich odpadów do PSZOK w innym terminie, niż planowana zbiórka. PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) znajduje się w Świebodzicach na terenie ZGK Świebodzice Sp. z o.o., przy ul. Strzegomskiej 30. Czynny jest codziennie od godziny 8:00 do 15:00, a w okresie kwiecień-październik również do godz. 18:00 w każdą środę. Informacje te umieszczone są w poniższym linku:

https://www.zgk.swiebodzice.pl/strony/us_selektywna_zbiorka_odpadow.htm

To co dzieje się pod śmietnikami jest efektem nieprzestrzegania przez niektórych mieszkańców zasad w zachowaniu czystości w swojej najbliższej okolicy.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice 

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 292

Powrót