Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2752: Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 23-06-2020
dzien dobry panie burmistrzu chcę się spytać czy będą dni Świebodzic

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze,

niestety w tym roku Dni Świebodzic się nie odbędą, ze względu na epidemię COVID-19. Obecnie zalecenia sanitarne dopuszczają maksymalną liczbę 150 uczestników podczas jednego wydarzenia. Dni Świebodzic zakwalifikowane są do plenerowych imprez masowych, na których liczba osób uczestniczących znacznie przewyższa dopuszczalną. Ograniczenia te obowiązują do odwołania.

Nie oznacza to jednak, że odstąpiliśmy od działań kulturalnych i sportowych. Chcemy uatrakcyjnić czas mieszkańcom pozostającym podczas wakacji w miejscu zamieszkania. Zaplanowaliśmy organizację następujących wydarzeń:

przejazd przez Rynek zabytkowych pojazdów (1 sierpnia), Zlot Food Trucków (22-23 sierpnia), Piknik Lotniczy (12-13 września).

Ponadto Miejski Dom Kultury przygotował nowa ofertę dla mieszkańców: „Kulturalne piątki w MDK” (cykl koncertów, wystaw, wernisaży, atrakcji dla dzieci). Pierwszy koncert, zespołu Castle Dreams, zaplanowano na 26 czerwca, w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury, przy zachowaniu podwyższonych norm bezpieczeństwa sanitarnego. Kolejne wydarzenia to:

03.07.2020 r. „Portret Muzyka” wystawa poświęcona F. Chopinowi;

10.07.2020 r. Koncert – Jadwiga Tomczyńska – harfa;

17.07.2020 r. Wernisaż „Filozof i Przyroda“;

24.07.2020 r. Koncert Aleksander Evseev – tenor balladowy;

31.07.2020 r. Wernisaż – Sekcja Plastyczna MDK;

07.08.2020 r. Sławomir Holland program literacki, satyryczny, kabaretowy- „Nic nowego pod słońcem”;

14.08.2020 r. Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny“;

21.08.2020 r. Koncert zespołu „Ślad“.

Ponadto przez całe wakacje odbywać się będą zajęcia dla młodszych i starszych mieszkańców miasta, m.in. zumba, joga, pilates zajęcia ruchowe dla dzieci i dorosłych.

OSiR Świebodzice Sp. z o.o. razem z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przeprowadzi cykl zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży ze Świebodzic. Planowana jest również druga edycja akcji promującej aktywny wypoczynek, pn. „Rozbiegaj się w wakacje”. Ośrodek Sportu i Rekreacji dokłada wszelkich starań, aby od 1 lipca uruchomić basen letni.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla najmłodszych świebodziczan ofertę zajęć zdalnych. Obejmuje ona m.in.: naukę programowania w ramach projektu „Kodowanie na dywanie”, akcje proekologiczne, czytelnicze, zabawy i inne działania on-line.

Szkoła Podstawowa nr 2 organizuje półkolonie pn. „Najlepsze Półkolonie z Małym Inżynierem”. Zajęcia odbywać się będą w terminie od 17 do 21 sierpnia, a udział w nich może wziąć 84 osoby w podziale na grupy. Obecnie trwają zapisy na warsztaty z robotyki i eksperymentów;

O poszczególnych zajęciach i wydarzeniach, w imieniu organizatorów, mieszkańcy będą informowani na bieżąco na portalu miejskim www.swiebodzice.pl oraz w mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice 

 

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 253

Powrót