Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Herb Świebodzic na szarym rozmytym tle

PYTANIE 2767: Imię/NICK: Roman

Opublikowano: 28-09-2020
Co prawda już pytałem ale nie widzę odpowiedzi Co się stało ,że autobusy nie dojeżdżają już do Intermarche i Bricomarche. Dla mieszkańców Cierni było to wyjątkowe połączenie.


ODPOWIEDŹ:

 

Szanowny Panie Romanie,
na podstawie informacji uzyskanych od ZGK Świebodzice Spółka z o.o. uprzejmie informuję, że przystanek na terenie parkingu przy Intermarche został zlikwidowany z kilku względów. Bardzo istotnym powodem, który spowodował, że przystanek został zlikwidowany były względy bezpieczeństwa (wjazd i wyjazd z parkingu był dla autobusów bardzo trudny technicznie i jednocześnie niebezpieczny ze względu na organizację ruchu na ul. Jeleniogórskiej). Bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem. Znaczący wzrost wypełnienia parkingu samochodami osobowymi i nie rzadko dostawczymi, powodował utrudnienia dla autobusów łącznie z wymuszonymi przestojami, a w konsekwencji opóźnieniami kursów na kolejnych przystankach.

Markety Intermarche i Bricomarche obecnie nie są już jedynymi marketami w mieście. Uprzejmie informuję, że dokonaliśmy analizy wykorzystania tego przystanku (liczenie pasażerów), z której wynikało, że korzysta z niego bardzo niewielka liczba osób tj. do 5 pasażerów w ciągu dnia. Liczę na to, że przedstawione powody spotkają się z Pana zrozumieniem.


Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
 
 
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 268

Powrót