Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

BRAK

PYTANIE: 2864 Imię/NICK: Rodzic

Opublikowano: 08-07-2022
Witam, proszę o informacje kto wymyślił i z jakiego powodu postawienie znaku zakazu zatrzymywania się przy ul. Księcia Bolka na przeciwko przedszkola nr 2? Gdzie mają zatrzymywać się rodzice przywożący dziecko do przedszkola? Taka wizyta trwa ok 10-15 minut, nikt z nas nie koczuje tam cały dzień. Skoro to miejsce jest tak bardzo niebezpieczne do zatrzymywania się, to proszę o natychmiastowe zorganizowanie parkingu dla rodziców. Zatoczka przy przedszkolu zawsze jest zajęta przez samochody mieszkańców. Problem parkowania pojawia się przy każdej placówce przedszkolnej i szkolnej w Świebodzicach. Różni się to na tyle, że dziecka przedszkolnego nie podrzucę pod drzwi i odjadę, tylko musze je zaprowadzić. Ulicą tą nie przejeżdżają autobusy, ciężarówki, a auta osobowe mieściły się spokojnie. Podobnież pospały się tam już pierwsze mandaty. Może to wszystko po to aby połatać policyjne luki budżetowe? Proszę o natychmiastowe znalezienie rozwiązania z tej sytuacji.


ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

zakaz zatrzymywania się przy ul. Księcia Bolka został wprowadzony na prośbę i po wielu interwencjach telefonicznych od mieszkańców Świebodzic. Pojazdy zaparkowane na jezdni po stronie budynku 24-32 blokowały ruch na drodze. Auta pozostawiane na chodniku uniemożliwiały również przejście pieszym. Decyzja o zmianie organizacji ruchu polegającej na wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się na ul. Księcia Bolka po prawej stronie drogi, od skrzyżowania z ul. Mieszka Starego do skrzyżowania z ul. Kazimierza Odnowiciela, poprzedzona była również kontrolami służb dotyczącymi prawidłowości parkowania pojazdów przez kierujących przed i za przejściami dla pieszych, w rejonach skrzyżowań oraz parkowania na chodniku wzdłuż budynku nr 24-32 na ww. ulicy.

W związku z dynamicznie rozwijającym się budownictwem zwiększa się liczba Mieszkańców, a także pojazdów. Gmina dokłada wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw zgłaszanym potrzebom. Jednak do czasu wdrożenia kolejnych rozwiązań zachęcam do korzystania z pobliskich ogólnodostępnych parkingów, np. przed Wodnym Centrum Rekreacji.

                                                                                                          Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 131

Powrót