Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2436: Imię/NICK: Anonimowy

Opublikowano: 14-12-2018
Witam Panie Burmistrzu. Przeczytałam w poniższych odpowiedź że ma Pan w planach otwarcia nowych miejsc w żłobki i przedszkolu ja się pytam kiedy to nastąpi? Da radę zorganizować to do września 2019?? Moja córka chodzi do prywatnego przedszkola za którą place nie małe pieniądze bo do panstwowego się nie dostała cały czas choruje i państwowe przedszkole było by dobrym rozwiązaniem dla nas. Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani,

Uprzejmie informuję, że planuję w I półroczu 2019 r. zwiększyć o 6 liczbę miejsc w Żłobku Miejskim nr 2, na tyle pozwalają warunki lokalowe.

Ponadto informuję, że w świetle obowiązujących przepisów gmina zobowiązana jest zapewnić możliwość realizowania wychowania przedszkolnego przez wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat mieszkające na jej terenie. Przepisy umożliwiają realizację tego obowiązku zarówno w publicznych jak i niepublicznych przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego czy w oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych, które są prowadzone na terenie gminy. Pragnę poinformować, że liczba miejsc w przedszkolach publicznych i niepublicznych zaspakaja potrzeby w zakresie wychowania przedszkolnego. W związku z tym, że jest Pani zainteresowana posyłaniem dziecka do placówki publicznej, zachęcam do ponownego złożenia wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola publicznego. Planowana rekrutacja na rok szkolny 2019/20120 będzie prowadzona na przełomie drugiego i trzeciego kwartału.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 163

Powrót