Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2475: Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 22-01-2019
Witam. Panie burmistrzu W nawiązaniu z odpowiedzią na pytanie nr. 2459. Niestety taka praktyka jest na prawie wszystkich miejscach selektywnej zbiórki odpadów np. Ciernie, osiedle Piastowskie, ul. Wałbrzyska. Moim zadaniem niechce im się jeździć. A i mam jeszcze jedno pytanie dlaczego na osiedlu Piastowskim niema ani jednego pojemnika na odpady.BIO?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Andrzeju,


na Osiedlu Piastowskim kontenery na odpady Bio stoją w trzech miejscach, są to pojemniki typu dzwon 3,2 m3: ul.3 Maja 22 , ul. Królowej Elżbiety 32 a (za przychodnią SALMED w kierunku myjni, po prawej stronie), ul. Gen. A. Fieldorfa (vis a vis ul. Dąbrówki 26). W tym roku Gmina Świebodzice planuje dalszy zakup pojemników (dzwonów) na odpady bio.

Odpady selektywne: szkło, plastik, papier zbierane są osobno we wtorek i piątek, każda frakcja oddawana jest do innej firmy zajmującej się recyklingiem tych odpadów. Odpad musi spełniać normy, czyli nie zawierać domieszek innych frakcji. Z wracam się z prośbą o zgłaszanie takich procederów, proszę o bezzwłoczną informację, tel.74/666-96-06 ze wskazaniem ulicy, numeru posesji oraz numeru rejestracyjnego samochodu.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 378

Powrót