Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2480: Imię/NICK: Teresa

Opublikowano: 23-01-2019
Szanowny Panie Burmistrzu. Interesuje mnie ile Miasto wyda na imprezę i obsługę WOŚP. Chodzi o konkretne kwoty. Kto zdecydował o dokładaniu się do zbiórki Owsiaka. Czy władze miasta zdają siebie sprawę z tego, jak mało przejrzysta jest fundacja Owsiaka i ile narosło wokół niej kontrowersji i spraw sądowych. Czy świadomie proponują przystanek W na którego organizacje idą pieniądze ze zbiórek ? Czy Gmina nie ma pilniejszych i nie budzących zastrzeżeń wydatków

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Tereso,

WOŚP to jedna z wielu imprez w mieście wspieranych przez miasto, wspieramy aktywności w różnych obszarach, min. kulturalnych, sportowych, edukacyjnych. Ofertę działań promujemy i kierujemy do każdego mieszkańca ,pozostawiając mu możliwość wyboru i udziału w imprezie.

Finały WOŚP już od 18 lat wpisał się w klimat i kalendarz imprez w Świebodzicach. Cieszą się dużym zainteresowaniem i łączą różne organizacje i środowiska. Ponadto nasze finały mają naprawdę wielki, edukacyjny wymiar. Promują pomaganie drugiemu człowiekowi i ideę wolontariatu wśród młodych ludzi. Miasto wspiera imprezę, ale jest to wsparcie symboliczne w porównaniu do korzyści, jakie dzięki niej odnosimy jako mieszkańcy.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 397

Powrót