Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2481: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 23-01-2019
witam Panie Burmistrzu, ja i myślę, że większość mieszkańców Świebodzic niepokoi się sytuacją związaną z dalszym funkcjonowaniem szpitala, mam pytanko. Czy urząd miasta nie rozważał podkupienia szpitala od prywatnego inwestora? Czy był rozważony taki pomysł? Jak wygląda sytuacja prawna pod tym względem??? jaki był by koszt finansowy takiego odkupienia? Myślę, że w długiej perspektywie przy dobrym zarządzaniu mógł by dobrze funkcjonować... pragnę przytoczyć przykład samorządowej przychodni na Alejach Lipowych, poprzednia władza chwaliła się, że przynosi zyski...

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

po objęciu stanowiska w dniu 22 listopada 2018 r. i powzięciu informacji o zakończeniu działalności Oddziałów Neonatologicznego i Ginekologiczno-Położniczego podjąłem rozmowy z władzami spółki EMC IM SA. Konkluzja rozmów była taka, że nie likwiduje się szpitala, lecz oddział. Szpital nadal będzie funkcjonował.

Pierwotnie w roku 2006, umowa gwarantowała gminie Świebodzice udział 10 %, a obecnie udział wynosi 5,73 %. Przez 10 lat, tj. do roku 2016 spółka była związana umową z gminą, która zawierała zastrzeżenie o nielikwidowaniu oddziałów. Przypuszczać można, że warunki umowy nie były negocjowane, a jeszcze dodatkowo podnoszenie kapitału spółki spowodowało, że gmina straciła swój udział w dochodach spółki.

Spółka EMC IM SA jest podmiotem decydującym i nie jest zainteresowana sprzedażą. Funkcjonowanie szpitala jest dla nas mieszkańców ważne. Będę podejmował różne możliwe działania, aby szpital nie zniknął z naszego miasta.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 515

Powrót