Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2497: Imię/NICK: Iza

Opublikowano: 07-02-2019
Witam Mam pytanie dlaczego mimo tak dużej ilości aptek w naszym mieście w niedzielę nie jest otwarta żadna z nich????? Mamy w mieście pomoc świąteczno nocną z której korzystają mieszkańcy pobliskich miejscowości ale zarówno oni jak i my nie możemy kupić leków w niedzielę . Nienormalneeeeee

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Izo,

Gmina Świebodzice w żaden sposób nie może wpłynąć na sposób funkcjonowania aptek znajdujących się na terenie miasta. Może jedynie wydać opinię dotyczącą ich działalności. Decyzje o dyżurach aptek podejmuje Rada Powiatu Świdnickiego. Z informacji uzyskanych ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy wynika, że wielokrotnie były prowadzone rozmowy z właścicielami aptek, którzy nie chcą dyżurować w niedziele i nie zgodzili się również na dyżury całonocne.

Aktualnie, w każdą niedzielę w godz. 8:00-18:00 otwarta jest Apteka „Słoneczna”, znajdująca się przy ul. Sienkiewicza 27-29. Na stronie www.swiebodzice.pl, w zakładce WAŻNE KOMUNIKATY, znajduje się harmonogram aptek, które mają wydłużony czas pracy - od poniedziałku do piątku w godz. 20:00-22:00, w soboty od godz. 16:00- 20:00, w święta i inne dni wolne od pracy w godz. 9:00-18:00.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 633

Powrót