Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2501: Imię/NICK: Kacper

Opublikowano: 12-02-2019
Witam, Panie Burmistrzu co z budżetem partycypacyjnym? Najpierw oficjalnie informuje Pan, że do dnia 31.01.2019r lista zostanie opublikowana a później nie dotrzymuje Pan słowa. Ładnie Pan zaczyna kadencję

 

ODPOWIEDŹ:

 

Szanowny Panie Kacprze,

w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego procedura wybierania zadań do realizacji polegała na analizie możliwości zarówno technicznych, jak i finansowych poszczególnych zadań i wybraniu tych, które Gmina jest w stanie zrealizować. Decyzję podejmowały wyłącznie władze miasta, bez przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami. W tym roku chciałbym zaangażować całą społeczność Świebodzic w ocenę i podjęcie decyzji, które propozycje mają zostać zrealizowane.

Obecnie trwają prace na ustaleniem sposobu rozstrzygnięcia zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zgłoszone zadania zostaną podane do wiadomości publicznej razem z informacją o sposobie i czasie głosowania i wybierania zadań do realizacji. W związku z tym termin jest przedłużony do dnia 15 lutego 2019 r. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że w budżecie na 2019 r. poprzednie władze nie zabezpieczyły na ten cel żadnych środków finansowych.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 198

Powrót