Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2525: Imię/NICK: Łukasz

Opublikowano: 05-03-2019
Dzień dobry. Chciałbym zapytać o miejski monitoring w jaki sposób działa. Kiedyś cała aparatura do oglądania mieściła się w byłym budynku straży miejskiej i były zatrudnione dwie osoby które siedziały przy monitoringu a jak wygląda to dziś? A drugie pytanie czy kamery wokół rynku działają? I czy jest możliwe rozszerzenie monitoringu o plac Jana Pawła i okolic fontanny jeżeli to czy miasto może udostępnić wzorem innych miast obraz na żywo do internetu tak jak to jest na stronach web camera?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Łukaszu,

Nadzór nad monitoringiem miejskim został powierzony Straży Miejskiej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej są upoważnieni do zabezpieczenia, analizowania zgromadzonych nagrań w momencie wystąpienia zdarzeń kryminalnych oraz przekazywania ich podmiotom uprawnionym
z mocy prawa. Zapewniam, że kamery wokół Rynku jak i też w innych miejscach ,w których są zainstalowane działają. Nadmieniam, że w świetle obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych nie ma możliwości udostępnienia kamer monitoringu miejskiego przez ogólnodostępną sieć Internet. Nadmieniam, że kamery z których obraz umieszczony jest na stronach internetowych nie pochodzą z monitoringów miejskich i obrazują głównie atrakcje turystyczne.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 836

Powrót