Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2533: Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 05-03-2019
Witam moje pytanie dotyczy stypendium za dobre wyniki w nauce. Stypendium jest przyznawane gdy średnia ocen wynosi minimum 5,4 i zachowanie wzorowe. Są to bardzo wysokie wymagania i takie same dla wszystkich czy to uczeń klasy 4 szkoły podstawowej czy licealista. Osiągnąć taka średnią w klasie 4 szkoły podstawowej a w liceum to chyba wielka różnica? Czy nie można zróżnicować tych średnich, żeby inna była w klasach np 4-6; 7-8 i 3 gimnazjum, i szkoła średnia? Tak samo z zachowaniem czy można dodać zachowanie bardzo dobre , a nie tylko samo wzorowe? wiem , że w innych miastach są mniejsze wymagania. Proszę o analizę tej sprawy. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

uprzejmie informuję , że zgodnie z uchwałą Nr XL/283/2017 Rady Miejskiej w Świebodzicach
z dnia 28 grudnia 2017 r. kryterium przyznawania stypendium szkolnego jest zróżnicowane.
W klasach IV-VIII szkół podstawowych kryterium jest średnia ocen i wynosi co najmniej 5,4 oraz wzorowa ocena ze sprawowania. Takie same kryterium obowiązuje po III klasie gimnazjum.

Natomiast w szkołach ponadpodstawowych kryterium jest średnia ocen, która wynosi co najmniej 5,2 i wzorowa ocena ze sprawowania. Proszę o zapoznanie się z uchwałą. Ponadto pragnę poinformować, że celem stypendiów jest motywacja uczniów, ich promocja oraz wspieranie rozwoju.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 528

Powrót