Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2538: Imię/NICK: Mariola

Opublikowano: 08-03-2019
Dzień dobry, proszę o zainteresowanie się następującą sprawą. W zeszłą sobotę odwiedziła mnie Pani roznosząca pisma z Urzędu w Świebodzicach. Prosiła o podpisanie otrzymania pisma w sprawie podatku od nieruchomości i podatku rolnego. Pisma nie były DO MNIE, adres się zgadzał. Odebrałam je tylko dlatego, że dotyczyły mojej mamy. Zwróciłam Pani uwagę na ten fakt, w odpowiedzi zostałam poinformowana, że mama ma się zgłosić do pokoju nr 11 w celu wyjaśnienia. Moje pytanie brzmi: Dlaczego moja mama ma biegać po pokojach Urzędu Miejskiego w Świebodzicach i informować o zmianie adresu zamieszkania ? Fakt zmiany adresu został zgłoszony już dwa lata temu !!! Moja mama wymeldowała się z tego mieszkania i zameldowała pod innym adresem - macie to Państwo w systemie. Dlaczego wysyłając pisma do mieszkańców nie weryfikują Państwo adresów zamieszkania w systemie?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Mariolo,

Zgłoszona, przez Panią zmiana adresu zamieszkania mamy została naniesiona w rejestrach wymiarowych. Wyjaśniam, że nakazy płatnicze, jak również decyzje ustalające zobowiązania podatkowe, wysyłane są na adres zgłoszony przez podatnika, gdyż adres zameldowania nie jest równoznaczny z adresem zamieszkania.

Oczywiście dysponujemy aktualnymi adresami zameldowania naszych mieszkańców, lecz dopóki podatnik nie dokona aktualizacji swojego adresu, co może uczynić; osobiście, telefonicznie (74 666-95-66) lub drogą emeil www.swiebodzice.pl., korespondencję wysyłamy zgodnie z jego dyspozycją.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 406

Powrót