Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2551: Imię/NICK: Jarek

Opublikowano: 29-03-2019
Dzień dobry Panie Burmistrzu, zamierzam wyjechać za granicę na kilka miesięcy, nie wiem jeszcze dokładnie na ile, ale tak gdzieś może mi to zająć od 4 do 9 miesięcy. Czy mam ten wyjazd komuś zgłosić?Mam taki obowiązek?Nie znam nawet adresu, pod którym zatrzymałbym się w UK, ale jedno jest pewne, że w Świebodzicach może mnie nie być przez długo. Co z tym zrobić i jeżeli będę musiał to zgłosić, to jakie informacje trzeba dostarczyć? Jakieś adresy zatrzymania się, itd. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Jarku,

uprzejmie informuję, żee zgodnie z art. 36.2 ustawy o ewidencji ludności z dnia 24 września 2010 r. (Dz.U. z 2018 r., poz. 1382 ze zm.) obywatel polski, który wyjeżdża poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, bez zamiaru stałego pobytu, na okres dłuższy niż 6 miesięcy, jest obowiązany zgłosić swój wyjazd oraz powrót. Zgłoszenia dokonuje się najpóźniej w dniu opuszczenia miejsca pobytu stałego
w formie pisemnej w tut. urzędzie (ul. Stefana Żeromskiego 27, pokój nr 5 w Wydziale Spraw Obywatelskich, Ochrony Ludności i Działalności Gospodarczej), przedstawiając do wglądu dowód osobisty lub paszport, albo w formie dokumentu elektronicznego poprzez platformę e-PUAP.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 252

Powrót