Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2617: Imię/NICK: Wyborca

Opublikowano: 16-05-2019
Witam, czy plan zamówień publicznych dostępny na stronie BIP na rok 2019r nie przewiduje udzielania już żadnych zamówień do końca roku?? Czy temat budżetu obywatelskiego (wypatrzonego) kiedykolwiek powróci? Czy uznał Pan tylko, że budżet źle funkcjonował i należy go zlikwidować? Na ten moment mimo iż sprawuje Pan władzę wygląda to tak jak za czasów opozycji: krytyka, krytyka i zero inicjatyw własnych - chodzi oczywiście o inwestycje... Kiedy rozbudowa istniejącej sieci ścieżek rowerowych? Brak wielu łączników pomiędzy istniejącymi fragmentami ścieżek... Pozdrawiam Podirytowany Pana Wyborca

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/ Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że w odniesieniu do planu zamówień publicznych na 2019 rok, wyjaśniam, że przygotowanie i upublicznienie planu postępowań służy wypełnieniu obowiązku wynikającego z art. 13a ustawy Prawo zamówień publicznych, a ilość postępowań przewidzianych do realizacji będzie na bieżąco aktualizowana, tak by zapewnić spójność podejmowanych działań ze zmianami następującymi w ciągu roku.

W kwestii budżetu obywatelskiego uprzejmie informuję, że angażowanie mieszkańców w rozwijanie naszego miasta zgodnie z ich własną ideą jest dla mnie bardzo ważną kwestią. Dlatego staram się aktywnie poszukiwać funduszy i projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, w ramach których świebodziczanie będą mogli w bieżącym roku zrealizować swoje pomysły. Inicjatywy społeczne w innych gminach są realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. W Świebodzicach obecnie nie jest to możliwe przez brak środków przeznaczonych na nie w budżecie. Pieniądze na ten cel nie zostały niestety uwzględnione ani zabezpieczone przez władze poprzedniej kadencji. Kolejna edycja budżetu obywatelskiego odbędzie się zgodnie z literą prawa, według jasno wytyczonych w statucie gminy zasad.

W temacie sieci ścieżek rowerowych mogę Panią/Pana zapewnić, że rozbudowa jest planowana. Dokładny termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze wyznaczony.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 480

Powrót