Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2627: Imię/NICK: Marta

Opublikowano: 28-05-2019
Panie Burmistrzu, 1. Dlaczego w mieście jest tak mało imprez organizowanych z myślą o dzieciach ? w zeszłym roku, czy w latach poprzednich była cała masa takich imprez, teatrzyki , dmuchane zamki, bańki mydlane festyny rodzinne., zumba dla dzieci. Co się stało ? 2. To samo jeśli chodzi o trawę w parku, czy ktoś o niej zapomniał ? bo urosła po kolana. 3. Z tego co wiem, to dużo młodych rodziców zagłosowało na Pana z myślą , że poprawi Pan jakość życia dla rodzin z małymi dziećmi, a tymczasem jesteśmy zawiedzeni.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marto,

uprzejmie informuję, że priorytetem jest dla mnie przygotowanie atrakcyjnej oferty dla dzieci.
Sezon imprez miejskich, które dedykowane są najmłodszym, tak jak w ubiegłych latach ma swój początek na przestrzeni maja i czerwca. Jest to podyktowane troską o zdrowie dzieci.

Pragnę zaznaczyć, że sezon imprez miejskich zainaugurował Zlot Motocykli, ponadto odbyła się duża impreza plenerowa pn. Food Truck Festiwal, gdzie została przygotowana strefa zabaw dla dzieci (zamki dmuchane, bungi, malowania twarzy).

Już za kilka dni będzie kontynuowana w Parku Miejskim akcja pn. Lato z zamkami rozpoczyna się 4 czerwca i będzie trwała do 27 sierpnia. Już teraz zapraszam w dniu 1 czerwca na Święto Czekolady w nowej odsłonie pn. EkoCzeko, a także na Polskę Biega i ja Też. Informuję także, że zajęcia taneczne dla dzieci będą kontynuowane. Nową imprezą, która odbędzie się w dniu 7 czerwca będzie Gród Rycerski, zapowiada się doskonała zabawa dla dzieci. W dniach 8-9 czerwca podczas Dni Świebodzic zostanie ustawiona strefa zabaw dla dzieci. Z kolei w dniach 10-13 czerwca ustawione zostanie w Rynku Kino 9 D. Kolejną imprezą w dniach 29-30 czerwca będzie Piknik Lotniczy, na którym ustawiona zostanie strefa zabaw dla dzieci, atrakcje dla dzieci zaplanowane są także podczas Dożynek, które odbędą się we wrześniu. Kolejną dużą imprezą miejską jest Święto Ziemniaka zaplanowane na koniec września. Przed nami jeszcze Happening Rowerowy, który tradycyjnie odbędzie się we wrześniu w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ponadto informuję, że oferta dla dzieci będzie uatrakcyjniana, będę wsłuchiwał się w głosy mieszkańców.

Uprzejmie informuję, że poleciłem prezesowi gminnej spółki systematyczne wykaszanie traw

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 483

Powrót