Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2634: Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 26-06-2019
Szanowny Panie Burmistrzu, gdzie mogę odnaleźć zasady przyznawania stypendium za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe lub artystyczne na koniec roku szkolnego? Chodzi mi o szczegółowe dane tz. jaką kwotę można otrzymać za osiągnięcia sportowe, naukowe, artystyczne? Piszę gdyż nie chciałabym, aby moje dziecko było poszkodowane, tak jak w zeszłym roku. Córka w zeszłym roku kwalifikowała się do nagrody za osiągnięcia sportowe oraz w nauce. Ale przy składaniu wniosku, okazało się, że można zaznaczyć tylko 1 osiągnięcia. Zaznaczyłam osiągnięcia w naukę. Po czym okazało się, że za sportowe była wyższa nagroda niż za naukę. W tym roku córka również kwalifikuje się do nagrody za osiągnięcia sportowe i w nauce - stąd moje pytanie. Warto by było docenić, zmotywować uczniów, którzy są uzdolnieni na różnych płaszczyznach. Na ten moment muszą wybierać jaki rodzaj osiągnięć podać. Proszę o odpowiedź. pozdrawiam, Anna

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

Uprzejmie informuję, że kryteria i zasady przyznawania stypendiów za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uczniów zamieszkałych na ternie gminy Świebodzice zawarte są w regulaminie stanowiącym załącznik do Uchwały Nr XL/283/2017 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 28 grudnia 2017 r. W/w. uchwała zamieszczona jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Świebodzice w zakładce: Uchwały Rady Miejskiej. Ponadto szczegółowe warunki przyznawania stypendium za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uczniów zamieszkałych na ternie gminy Świebodzice zamieszczone zostały na stronie Gminy Świebodzice w zakładkach: Ważne Komunikaty oraz Aktualności Oświatowe.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami przyznawania stypendiów uczniom po zakończonym roku szkolnym, uczeń może otrzymać jedno stypendium w danym roku szkolnym. Decyzję o złożeniu stosownego wniosku podejmuje wnioskodawca: rodzic lub prawny opiekun ucznia, pełnoletni uczeń lub dyrektor szkoły.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 291

Powrót