Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2640: Imię/NICK: Kaja

Opublikowano: 26-06-2019
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie stypendium szkolnego i sportowego. Czy dziecko może pobrać dwa stypendium w tym roku jeśli jego wyniki sportowe, naukowe mieszczą się w kryterium, oraz od kiedy będą wypłacane i gdzie. Czy w szkołach czy znowu tak jak w zeszłym roku przez urząd we wrześniu lub październiku. Uważam że jeśli będą wypłacane dopiero wrzesień lub październik będzie to krzywdzące dla dzieci, ponieważ one pracują cały rok na to i czekają na te pieniążki z niecierpliwością aby móc to wykorzystać na wakacje.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Kaju,

w odpowiedzi na Pani zapytanie uprzejmie informuję, że od ubiegłego roku uległy zmianie zasady przyznawania uczniom stypendiów na koniec roku szkolnego. Utraciła moc uchwała nr XX/113/07 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 15 listopada 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendium zmieniona uchwałą nr XV/75/2011 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 29 września 2011r.

Nowe zasady w sprawie przyznawania stypendium za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uczniów zamieszkałych na ternie gminy Świebodzice określa Uchwała Nr XI/283/2017 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 28 grudnia 2017 r. Zgodnie z § 3. 2 oraz § 5.1 i 2 regulaminu stanowiącego załącznik do w/w uchwały, wnioski o przyznanie stypendium za wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe lub artystyczne składa się w terminie do dnia 10 września każdego roku do Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. Rozpatrzenie wniosków następuje w terminie do 30 września danego roku. Lista osób którym przyznano stypendia podlega ogłoszeniu na tablicy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 357

Powrót