Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2658: Imię/NICK: Rodzic

Opublikowano: 16-07-2019
Szanowny Panie Burmistrzu. Proszę o odpowiedź. Zastanawia mię fakt, że dziecko które osiąga średnia na zakończenie roku ponad 5.0 nie otrzymuje nagrody książkowej dzieje się tak w szkole nr. 3 zgadza się dziecko ma jedną 4 na świadectwie reszta 5 i 6. Ale pod uwagę powinna być brana średnia całoroczna. Rozumie oszczędności szkoły ale aż tak. Dlaczego dziecko jest niedoceniane. Moje dziecko wróciło do domu i mówi Mamo ja nie dostanę nagrody ta szkoła jest głupia czy to czasami nie działa źle. Proszę o rozmowę z Panią dyrektor i zmianę tego. Wiem że w szkole nr 4 wszystkie dzieci otrzymują nagrody nawet te które mają 4 na świadectwie a osiągnęły wysoka średnia. Zastanawiające jest to na co my rodzice płacimy składki na komitet skoro dzieci nic z tego nie mają.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na Pani pytanie, pragnę poinformować, że po rozmowie z Panią dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 dowiedziałem się w jaki sposób przyznawane są nagrody za osiągnięcia w/w placówce. Zgodnie z obowiązującą od kilku lat procedurą, nagrody książkowe otrzymują uczniowie, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.

Przewidziano również nagrody dla tych dzieci, które osiągnęły wysokie wyniki bez względu na oceny końcoworoczne (średnia powyżej 5,00). W poprzednich latach była to wycieczka jednodniowa, a w tym roku szkolnym bon do sklepu Decathlon. Zgodnie z uzyskaną przeze mnie informacją, nagrody zostały wręczone wszystkim uprawnionym uczniom. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten problem. Postaramy się ujednolicić kryteria dla uczniów we wszystkich placówkach.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 439

Powrót