Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2679: Imię/NICK: Maria

Opublikowano: 09-10-2019
Mam pytanie odnośnie obowiązku przenoszenia do przedszkola nr 2 plastikowych kubków do picia wody. I co to za pomysł żeby rodzice sponsorowali te kubki? Skoro przedszkole zapewnia wodę do picia, to poiwnno również zapewnić naczynia. Nie rozumiem sytuacji, w ktorej są szklanki na napoje do posiłków a nie ma ich w ciągu dnia. I oczywiście gdy chodzi o rzeczy, które trzeba orzynosic, powstaje sytuacja, że tych kubków nie ma, bo ktoś zapomnial, nie przyniósł itd a dzieci siedzą spragnione. Poza tym- jak ma się to do trendów ochrony środowiska i walką z plastikiem?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Mario,

z informacji uzyskanej od Pani dyrektor uprzejmie informuję, że rodzice wychowanków Przedszkola nr 2 nie są zmuszani do przynoszenia kubków. Przeciwnie, sami wychodzą z inicjatywą, aby ich dzieci korzystały z jednorazowych kubków. Żadne z dzieci nigdy nie było i nie jest spragnione w przedszkolu, również nie zabrakło tam kubków.

Odnosząc się do drugiej kwestii pytania informuję, że w związku z realizacją nowego rocznego planu pracy przedszkola p.n. „Przyjaciele Przyrody”, Rada Rodziców na pierwszym posiedzeniu roku szkolnego 2019/2020, zajęła się sprawą rezygnacji z plastikowych kubków wykorzystywanych do picia wody przez dzieci. Problem ten został też przedstawiony na zebraniach poszczególnych grup i Radzie Pedagogicznej. Zadanie to zostanie wpisane do planu pracy Rady Rodziców i będzie zrealizowane.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 385

Powrót