Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2689: Imię/NICK: Krzysztof

Opublikowano: 29-10-2019
Chciałbym poruszyć problem, który dotyczy jeśli nie każdego mieszkańca, to na pewno znaczną większość. Chodzi mi mianowicie o zużyte tusze i tonery. Prawidłowo każdy zużyty tusz/toner powinien zostać oddany firmie, która zajmie się recyclingiem. I tu zaczynają się schody. Uważam, że miasto powinno przeprowadzić kampanię informacyjną w tym temacie i wskazać punkty gdzie takie zużyte wkłady do drukarek należy oddawać. Ponadto należałoby takie punkty gdzieś zorganizować, bo nie wyobrażam sobie biegania z każdym tuszem do Zakładu Gospodarki Komunalnej. A tak jest w tej chwili. To po prostu byłaby i jest czysta fikcja. Proszę o informację jak miasto przewiduje rozwiązać ten problem?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Krzysztofie,

Na podstawie informacji uzyskanej od ZGK Świebodzice Spółka z o.o informuję, że spółka prowadzi PSZOK, czyli punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zgodnie z wymogami ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w Gminie), gdzie od mieszkańców przyjmowane są zużyte tonery i tusze. Następnie są przekazywane do firm zajmujących się ich utylizacją.

Z naszych informacji wynika, że zużyte tonery i tusze wiele osób oddaje w punktach, gdzie dokonują zakupu nowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

Istnieją również w przestrzeni publicznej, możliwości odsprzedaży lub przekazania na cele charytatywne w akcjach organizowanych przez różnego rodzaju fundacje.

Na chwilę obecną nie ma planów tworzenia odrębnego systemu zbiórki. Trzeba jednocześnie pamiętać, że tworzenie takiego systemu zbiórki, będzie się wiązało z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów przez Gminę, co w konsekwencji może przełożyć się się na zwiększone opłaty od Mieszkańców za odbiór nieczystości stałych.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 532

Powrót