Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2693: Imię/NICK: Magdalena

Opublikowano: 30-10-2019
Szanowny Panie Burmistrzu. Mam pytanie odnośnie karty dużej rodziny czy w najbliższym czasie jest plan na wprowadzenie w naszej gminie zniżek za wywóz nieczystości dla posiadaczy karty dużej rodziny. Zostało to już dawno wprowadzone w innych miastach i gminach. Dlaczego w naszej gminie nie możemy skorzystać z takowych zniżek co jest tego powodem.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Magdaleno,

uprzejmie informuję, że obecnie na terenie naszej gminy nie obowiązuje zniżka w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla posiadaczy karty dużej rodziny. Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.) daje możliwość wprowadzenia takich zmian, lecz nie są one obligatoryjne. Okoliczne miasta i gminy takie jak: Wałbrzych, Szczawno – Zdrój, Miasto Świdnica i Gmina Świdnica, także nie wprowadziły takich ulg.
W związku z nowelizacją w/w ustawy, gmina Świebodzice w najbliższym czasie jest zobowiązana do dokonania szeregu zmian w uchwałach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi.

Wprowadzenie zniżek i ulg będzie również brane pod uwagę. Jeśli takie zmiany się pojawią, informacje o tym zostaną przekazane do wiadomości publicznej.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 447

Powrót