Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2705: Imię/NICK: Paweł

Opublikowano: 27-11-2019
Jestem mieszkańcem ulicy Lawendowej. W związku z rozpoczęciem prac budowlanych w dniu 18.11.2019 na łączniku ul. Ciernie a ul. Lawendową, zostałem odcięty od dostępu do drogi publicznej tj. ulicy Ciernie. Remont rozpoczął się za zgodą Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Deweloper który buduje naprzeciwko nas domy w zabudowie bliźniaczej, przyłącza do sieci. Nie mam nic przeciwko temu, natomiast nie został nam zapewniony dostęp do drogi publicznej lub kiedy ma on niewystarczające właściwości, w tym wypadku ul. Ciernie, co jest warunkiem realizacji nowej zabudowy. W przypadku braku takiego dostępu, aktualnie czujemy się zagrożeni(nasze zdrowie i życie), z powodu braku możliwości dojazdu służb ratowniczych. Z tego co się orientuję Pan jako Burmistrz Miasta zarządza wszystkimi rodzajami dróg w granicach miasta(z wyjątkiem krajowych). Proszę mi odpowiedzieć jak dojedzie do nas zespół ratownictwa medycznego, lub straż pożarna czy policja gdyby zaistniała taka potrzeba? Nadmieniam, że obecnie dostępne drogi polne (Lawendowa-Białe Górki, Lawendowa - stary salon samochodowy Toyoty) ze względu na bardzo zły stan techniczny nawierzchni oraz panujące warunki atmosferyczne są nieprzejezdne.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Pawle,

z informacji uzyskanych od ZWiK Świebodzice Spółka z o.o. wynika, że w dniu 13 listopada 2019r. pracownicy w.w instytucji przekazali mieszkańcom ul. Lawendowej oraz łącznika pomiędzy ul. Ciernie i ul. Lawendową informacje do skrzynek pocztowych o rozpoczynających się pracach w dniu 18 listopada 2019r. i możliwych utrudnieniach związanych z przebudową istniejącej kanalizacji sanitarnej. Prace polegają na pogłębieniu istniejącej kanalizacji sanitarnej, aby była możliwość rozbudowy sieci na dalszym obszarze i odprowadzenia ścieków metodą grawitacyjną. Przebudowywana kanalizacja sanitarna zlokalizowana jest w środku drogi łącznikowej do ul. Lawendowej. Biorąc pod uwagę wąską szerokość drogi łącznikowej wynoszącą ok. 3,5 m oraz potrzebą wykorzystania szalunków przy wykopie wystąpiła konieczność zamknięcia drogi dla pojazdów silnikowych. Jednocześnie zaznaczając, że udostępniono możliwość przejścia pieszym. W tej sytuacji dojazd do ulicy Lawendowej możliwy jest dwiema równolegle przebiegającymi łącznikami przy budynku Ciernie 47 (i dalszej części ul. Sielską) oraz przy budynku Ciernie 71. Drogi zastępcze są drogami gruntowymi umożliwiającymi przejazd z ograniczoną prędkością.

W dniu 16. listopada 2019r. pracownicy ZWiK Spółka z o.o. poprawili stan nawierzchni nawożąc 2 wywrotki tłuczenia i wypełniając większe dziury.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ul. Lawendowej ZWiK spółka z o.o. w Świebodzicach informuje, iż umieści znaki informacyjne o objeździe do ul. Lawendowej dla służb ratowniczych.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 264

Powrót