Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2729: Imię/NICK: Damian

Opublikowano: 25-03-2020
Czy jest zaplanowana jakaś walka z bardzo zanieczyszczonym powietrzem w Świebodzicach? Codziennie wskaźniki przekraczają 200-400 procent normy.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Damianie,

uprzejmie informuję, że w 2020 roku z budżetu Gminy Świebodzice będą udzielane dotacje celowe na dofinansowanie zadań, polegających na zmianie czynnika grzewczego.

W II kwartale br. ogłoszony zostanie nabór wniosków na wymianę tzw. "kopciuchów" w ramach projektu grantowego pn. "Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
O dofinansowanie będą mogli starać się właściciele lokali mieszkalnych oraz domków jednorodzinnych. Wysokość dofinansowania będzie wynosiła do 70% wydatków kwalifikowalnych tj. 10 tys. do mieszkania a 25 tys. do domu. 
Prosimy o śledzenie miejskiej strony internetowej gdzie zostanie umieszczona dokumentacja konkursowa.
Wnioski będzie można pobierać od 3 kwietnia br. na stronie internetowej BIP tut. Urzędu - zakładka Wydział Gospodarki Nieruchomościami Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego - ochrona środowiska lub w Ratuszu.

Jednocześnie proszę, w przypadku uzasadnionych podejrzeń spalania odpadów w piecach domowych, każdorazowo zgłaszać interwencje u Strażników Miejskich, którzy przeprowadzą czynności kontrolne.

Interwencje należy zgłaszać pod nr tel. 746 379 070 lub 606 637 542

 

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 443

Powrót