Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2502: Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 12-02-2019
Panie Burmistrzu, Nawiązując do pytania 2471: Jak Pan sie czuje z faktem niedotrzymania obietnicy? Przypomnę: "uprzejmie informuję, że w związku z uchwaleniem dniu 28 grudnia 2018 r. budżetu Gminy Świebodzice na 2019 r., do dnia 31 stycznia br. na stronie internetowej www.swiebodzice.pl zostaną przedstawione propozycje mieszkańców zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego, które zostaną zrealizowane w br."

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze,


w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego procedura wybierania zadań do realizacji polegała na analizie możliwości zarówno technicznych, jak i finansowych poszczególnych zadań i wybraniu tych, które Gmina jest w stanie zrealizować. Decyzję podejmowały wyłącznie władze miasta, bez przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami. W tym roku chciałbym zaangażować całą społeczność Świebodzic w ocenę i podjęcie decyzji, które propozycje mają zostać zrealizowane.

Obecnie trwają prace na ustaleniem sposobu rozstrzygnięcia zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zgłoszone zadania zostaną podane do wiadomości publicznej razem z informacją o sposobie i czasie głosowania i wybierania zadań do realizacji. W związku z tym termin jest przedłużony do dnia 15 lutego 2019 r. Pragnę zwrócić uwagę, że w budżecie na 2019 r. poprzednie władze nie zabezpieczyły na ten cel żadnych środków finansowych.

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 98

Powrót