Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

Zdjęcie Artykułu

PYTANIE 2538: Imię/NICK: Mariola

Opublikowano: 08-03-2019
Dzień dobry, proszę o zainteresowanie się następującą sprawą. W zeszłą sobotę odwiedziła mnie Pani roznosząca pisma z Urzędu w Świebodzicach. Prosiła o podpisanie otrzymania pisma w sprawie podatku od nieruchomości i podatku rolnego. Pisma nie były DO MNIE, adres się zgadzał. Odebrałam je tylko dlatego, że dotyczyły mojej mamy. Zwróciłam Pani uwagę na ten fakt, w odpowiedzi zostałam poinformowana, że mama ma się zgłosić do pokoju nr 11 w celu wyjaśnienia. Moje pytanie brzmi: Dlaczego moja mama ma biegać po pokojach Urzędu Miejskiego w Świebodzicach i informować o zmianie adresu zamieszkania ? Fakt zmiany adresu został zgłoszony już dwa lata temu !!! Moja mama wymeldowała się z tego mieszkania i zameldowała pod innym adresem - macie to Państwo w systemie. Dlaczego wysyłając pisma do mieszkańców nie weryfikują Państwo adresów zamieszkania w systemie?

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Mariolo,

Zgłoszona, przez Panią zmiana adresu zamieszkania mamy została naniesiona w rejestrach wymiarowych. Wyjaśniam, że nakazy płatnicze, jak również decyzje ustalające zobowiązania podatkowe, wysyłane są na adres zgłoszony przez podatnika, gdyż adres zameldowania nie jest równoznaczny z adresem zamieszkania.

Oczywiście dysponujemy aktualnymi adresami zameldowania naszych mieszkańców, lecz dopóki podatnik nie dokona aktualizacji swojego adresu, co może uczynić; osobiście, telefonicznie (74 666-95-66) lub drogą emeil www.swiebodzice.pl., korespondencję wysyłamy zgodnie z jego dyspozycją.

Z wyrazami szacunku

Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 25

Powrót