Świebodzice na weekend - Dolina Różaneczników
Opublikowano: 19-06-2020
Jak obiecaliśmy, tak robimy. Mamy piątek, więc oddajemy w wasze ręce kolejną propozycję, jak w miły i aktywny sposób spędzić czas wolny, a w dodatku smacznie i niedrogo zjeść w okolicy Świebodzic. Choć pogoda dzisiaj nie sprzyja długim spacerom, możecie się wybrać, jak tylko słoneczko wyjrzy zza chmur.
DOLINA RÓŻANECZNIKÓW
ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO-EDUKACYJNA
Zostajemy przy temacie Książańskiego Parku Krajobrazowego, ponieważ naprawdę nie sposób podczas jednego spaceru zwiedzić wszystkie jego zakamarki.
Naszą wędrówkę zaczynamy od skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Kasztanowej w Świebodzicach. Znajduje się tam tak zwana „BRAMA LWÓW”, XVIII-wieczna, późnobarokowa brama wjazdowa do zespołu zamkowo-parkowego w Książu.
Maszerujemy lub jedziemy rowerem, ponieważ ukształtowanie terenu i szerokość drogi, pozwala na swobodną jazdę jednośladem, każdemu, nawet najmłodszemu turyście.
Jesteśmy w chwili, kiedy przyroda bardzo mocno zaznacza swoją obecność, zieleń wszystkich odcieni plus kwitnące rododendrony tworzą wspólną, ciekawą dla oka całość.
Oprócz bogactwa przyrody w parku znajdziemy miejsca, które zainteresują naszych milusińskich. Są to tablice edukacyjne, na których trzeba ułożyć puzzle, rozpoznać ślady zwierząt czy też dopasować domek do zwierzątka (my bawiliśmy się świetnie). Będąc w pobliżu, możemy zajrzeć co słychać na zamku Książ i w pobliskim Stadzie Ogierów.
Na końcu trasy, którą wam polecamy, uzupełnicie spalone kalorie za sprawą pysznej rybki. Smażalnia Pstrąga u Dudka położona jest na samym skraju Parku, ciekawostką jest to, że mieści się tam siedziba „Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody”. Dobre i niedrogie jedzenie smakuje najlepiej na łonie natury. Zdecydowanie polecamy. Trasa jest łatwa, szybka i przyjemna.
Oczywiście czekamy na wasze zdjęcia i opinie, które możecie wysyłać na adres: wioletta.rybarczyk@swiebodzice.pl.
Zapraszamy Was do naszej galerii, która stanowi przedsmak tego, co zobaczycie na miejscu. Polecamy również krótki filmik.
Do zobaczenia na szlaku.
Autor: Wydział PK
Liczba wyświetleń: 6145
Powrót