Aktualności

Goście olimpiady

Omnibusy z trzecich klas

Opublikowano: 28-04-2022
Szkoła Podstawowa nr 3 w Świebodzicach gościła w czwartek, 28 kwietnia, zdolnych uczniów klas III ze Świebodzic.

O godzinie 10:00 w auli rozpoczął się „Międzyszkolny konkurs wiedzy klas III Omnibus”. W jury konkursowym zasiedli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek oraz Zastępca Dyrektora Szkoły Marzena Gościk. Wśród gości i kibicującej publiczności oprócz wychowawców i nauczycieli byli również Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Dyrektorki szkół: SP nr 3 Jolanta Styrna-Grossman, SP nr 2 Teresa Walczak-Jusiel,SP nr 4 Anna Nowak i SP 1 Elwira Kirklo-Rusek. Po powitaniu gości, publiczności i zawodników prowadzące rozpoczęły olimpiadę. Na początku 5 trzyosobowych zespołów wyłoniło spośród siebie kapitanów. Następnie każdy z zawodników losował numer pytania, na które trzeba było udzielić odpowiedzi w określonym czasie. Niektóre były łatwiejsze, inne trudniejsze, ale wszystkie zdecydowanie wymagające szerokiej wiedzy z różnych dziedzin. Emocje były ogromne, a rywalizacja wyrównana. Trzeba było przeprowadzić dogrywkę, aby wyłonić miejsce II oraz III.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa nr 2;
  2. Szkoła Podstawowa nr 4;
  3. Szkoła Podstawowa nr 1;
  4. Szkoła Podstawowa nr 3;
  5. Szkoła Podstawowa Integracyjna.

W przerwie potrzebnej jury na obrady wspaniały występ zaprezentowali uczniowie. Najmłodsi zatańczyli pięknie w strojach nawiązujących do barw Ukrainy, wyrażając tym samym wsparcie dla tego narodu. Następnie wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali wesołe piosenki.

Członkowie Jury wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.  Głos zabrała Dyrektor SP 3, która serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom  zaangażowanym w organizację olimpiady, pogratulowała uczniom świetnego wyniku i wyrównanej rywalizacji oraz podziękowała władzom miasta za wsparcie inicjatyw podejmowanych przez świebodzickie placówki oświatowe. Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga również podziękował wszystkim za ogromne emocje i pogratulował szerokiej wiedzy i pasji do jej pogłębiania. Na koniec wszyscy uczestnicy wydarzenia zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Autor: Wydział PK