PARK SPORTOWY NA OSIEDLU PIASTOWSKIM | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widoczny jest teren budowy Parku Sportowego

PARK SPORTOWY NA OSIEDLU PIASTOWSKIM

Opublikowano: 21-04-2020
W sobotę (18 kwietnia) zaczęły się prace związane z budową parku sportowego między ulicami Królowej Jadwigi i Księcia Bolka. Zadanie to jest kolejną inwestycją związaną z projektem pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice, poprzez tworzenie i odnawianie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”.
Na terenie zaplanowane jest nasadzenie drzew, krzewów, roślin ozdobnych. Powstaną nowe trawniki, a także ogrody deszczowe, które będą pełnić przede wszystkim funkcję praktyczną. Zwłaszcza w okresie suszy są dobrym rozwiązaniem, zapobiegając szybkiemu wchłanianiu wody przez grunt, a także będą korzystnie  wpływać na zwiększenie ilości roślinności oraz jakość powietrza. W projekcie przewidziano szereg miejsc do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Przy istniejącym już boisku zostanie uporządkowany teren strefy do Street Workout'u. Powstanie również drugie  wielofunkcyjne boisko  (do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej) z centralnie położonym kortem tenisowym. Całość będzie ogrodzona i odpowiednio oświetlona. Powstaną ścieżki spacerowe i tor dla rolkarzy wokół parku. Nową, niezwykłą atrakcją dla najmłodszych, będzie wodny plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni. Nie zabraknie licznie ustawionych ławeczek, a także stojaka na rowery. Park będzie oświetlony latarniami LED i dla bezpieczeństwa użytkowników monitorowany. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec kwietnia 2021 roku.

Plan_zagospodarowania_przestrzennego


 logo_ue

 

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16

Oś priorytetowa II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 3799

Powrót