Tydzień papieski w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Tydzień papieski w Świebodzicach

Tydzień papieski w Świebodzicach

Opublikowano: 30-04-2020
W poniedziałek 18 maja przypada setna rocznica narodzin Karola Wojtyły, późniejszego Papieża Polaka – Jana Pawła II. Ten niezwykły jubileusz miał być obchodzony w Polsce wyjątkowo, jednak wszystkie plany zmieniła epidemia, z którą dzisiaj zmaga się cały świat.
 Świebodziczanie dla których Papież był osobą ważną, przewodnikiem i wzorem, również będą mieli okazję wspomnieć jego życie i pontyfikat w niezwykły sposób. Między 11 a 18 maja 2020 r. w Świebodzicach zorganizowany zostanie Tydzień papieski. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do podzielenia się z nami swoimi wspomnieniami, przekazania życzeń lub zaśpiewania dla Papieża jego ukochanej „Barki”.
 
 Ze względu na wyjątkowe okoliczności rocznicowe, w trosce o zdrowie mieszkańców, zapraszamy do przekazania nam materiałów dokumentujących, nasze wspólne odczucia związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Najmłodszych mieszkańców zapraszamy do przekazania „Laurki dla Papieża Polaka”. Zdjęcia prac, prace graficzne w wersji elektronicznej można przesyłać na adres: patrycja.kosciukiewicz-janas@swiebodzice.pl. Zostaną one opublikowane na portalu miejskim oraz w mediach społecznościowych, a także ich kolaż zostanie przedstawiony w biuletynie samorządowym „Życie Świebodzic”. Starsi mieszkańcy miasta mogą w formie opowiadania lub krótkiego tekstu literackiego, podziękować lub wspomnieć kim dla nich był Papież Polak lub opisać jedno wyjątkowe spotkanie z Ojcem Świętym. Droga dostarczania prac pozostaje taka sama jak w przypadku prac graficznych. Na wszystkie prace czekamy do dnia 8 maja do godziny 15:00. Publikacja dostarczonych materiałów rozpocznie się od dnia 11 maja br.

 Nie zapominamy również o uzdolnionych muzycznie mieszkańcach. Mogą oni nagrać wykonanie solo lub rodzinne pieśni upamiętniającej Papieża Pielgrzyma. Może to być „Barka” lecz nie musi. Nagrania zostaną również zaprezentowane w mediach elektronicznych miasta.

 Tydzień papieski zakończy wspólne wykonanie „Barki”. Pieśń popłynie z głośników miejskiego radiowęzła 18 maja, o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do wspólnego zaśpiewania pieśni z okien i balkonów. Uczcijmy wspólnie ten niezwykły jubileusz.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1541

Powrót