Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb gminy na rozmytym tle

Zdalna sesja Rady Miejskiej

Opublikowano: 06-05-2020
W poniedziałek 4 maja odbyła się planowa sesja Rady Miejskiej, która z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną została zorganizowana w formie obrad on-line.
Kilka dni wcześniej przesłano radnym pocztą elektroniczną instrukcję postępowania oraz skierowano do wszystkich zapytania, czy dysponują odpowiednim sprzętem: tj. komputerem, laptopem lub tabletem, a także słuchawkami i mikrofonem. Część radnych zdecydowała się na uczestniczenie z domu i wykorzystanie własnego sprzętu, pozostałych przybyłych do magistratu rozlokowano w pomieszczeniach Urzędu. Wcześniej dokonano również próby działania urzędowego sprzętu i systemu elektronicznego.

Po otwarciu obrad przez Przewodniczącą nastąpiło sprawdzenie obecności, które przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Pierwsze problemy pojawiły się podczas zabierania głosu przez obradujących. Zgłaszane trudności ze słyszalnością wypowiedzi oraz kłopoty z zabraniem głosu spowodowały, że zarządzono przerwę techniczną. Pomimo starań całego zespołu problemy ze sprzętem zaczęły się nasilać i podjęto decyzję o przerwaniu obrad i ich odłożeniu do 11 maja (poniedziałek).

Należy wziąć pod uwagę, że była to dla wszystkich nowa sytuacja. Wymagała szczególnej mobilizacji i skupienia. Technika w większości przypadków działała dobrze,  a zawiódł najprawdopodobniej tzw. czynnik ludzki. Nie zamierzamy ani się usprawiedliwiać, ani nikogo obarczać winą. Wyciągając jednak wnioski w stosunku do własnych działań przeprowadzimy kolejne testy sprzętowe oraz zmienimy formę organizacji sesji tak, aby dalszy jej przebieg odbył się zdecydowanie sprawniej przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich form bezpieczeństwa. Słowa przeprosin kierujemy do osób, które oglądały pierwszą część sesji.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1792

Powrót