Park Sportowy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie terenu parku sportowego

Park Sportowy

Opublikowano: 19-05-2020
Trwają prace na terenie kolejnej inwestycji w ramach projektu pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice, poprzez tworzenie i odnawianie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”. Budowany jest Park Sportowy między ulicami Królowej Jadwigi i Księcia Bolka.

Obecnie na terenie parku jest wyrównywany teren oraz wyznaczane są ścieżki pod aleje spacerowe oraz tor dla rolkarzy, który powstanie wokół parku. Oprócz istniejącego boiska dodatkowo zostanie zbudowane boisko wielofunkcyjne (do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej) z centralnie położonym kortem tenisowym. Całość zostanie odpowiednio ogrodzona i oświetlona. Niezwykłą atrakcją dla najmłodszych dzieciaczków, będzie wodny plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni. Cały teren będzie wzbogacony o ogrody deszczowe, nowe trawniki oraz nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych, które będą sprzyjać wypoczynkowi oraz aktywności fizycznej. W parku zostaną zamontowane, oprócz tradycyjnych ławeczek, siedziska w formie kamieni, a przy jednym z ogrodów deszczowych zostanie zbudowana ława o długości 20 m. Cały teren będzie oświetlony latarniami LED i dla bezpieczeństwa użytkowników monitorowany.  
Park Sportowy będzie atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Gminy Świebodzice. W pełnej krasie parkiem będziemy mogli się cieszyć już na przyszłe wakacje.

 


Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16

Oś priorytetowa II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Logotypy unijne

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 3073

Powrót