Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb na rozmytym tle

APEL

Opublikowano: 02-06-2020

Szanowni Radni Rady Miejskiej w Świebodzicach,
Pracownicy Urzędu wraz z Burmistrzem, wybranym w demokratycznych wyborach, stanowią jeden zespół. Dlatego tak bardzo nas dotyka postawa miejskich Radnych. Nie ukrywamy, że wszechobecna negacja bardzo wpływa na nas i na naszą pracę. Mamy wrażenie, że chodzi o destabilizację Urzędu, wywołanie u mieszkańców wrażenia, że nie posiadamy wiedzy i umiejętności do sprawowania naszej służby. Dlatego postanowiliśmy zaapelować publicznie do Radnych, prosząc ich, by zaprzestali swojej negatywnej działalności. Radny nie powinien oceniać pracowników Urzędu oraz próbować wpływać na to, jak i ile mamy pracować.
Naszym pracodawcą i przełożonym jest Burmistrz. To On ma prawo do podejmowania decyzji, związanych z tym, do jakiej pracy nas kieruje, jakie zadania wykonujemy oraz do dokonywania oceny. To Burmistrz ma wyłączne prawo zatrudniania, zwalniania i awansowania pracowników Urzędu.
Od początku funkcjonowania obecnej Rady Miejskiej, Radni opozycyjni w swoich wypowiedziach podczas sesji, wielokrotnie kierowali do Burmistrza krytyczne uwagi co do pracy Urzędu. W ten sposób poddawali ocenie nas pracowników, wskazując słabą efektywność, niskie kompetencje, czy nieudolność. Stronnicza, krzywdząca ocena, jaka wybrzmiewa z ust tych Radnych, nie może spotykać się z naszą akceptacją. Zwracamy się z prośbą do Radnych opozycyjnych o zaprzestanie takiej retoryki. Drobne potknięcia zdarzają się w każdej pracy, u nas czasami też, są niezwłocznie prostowane. Naszą zaangażowaną postawą służymy dobru Gminy i jej mieszkańców. Dlatego postanowiliśmy zaapelować publicznie do Państwa Radnych, prosząc ich, by rozpoczęli współpracę z burmistrzem i Urzędem. Jednocześnie zapewniamy, że pomimo trudnej dla wszystkich sytuacji związanej z pandemią, nie obniżyliśmy tempa pracy. Urząd nie był ani jednego dnia całkowicie zamknięty. Nasze plany, które tylko na chwilę zostały odłożone w czasie, zostaną zrealizowane. Bezpieczeństwo i rozwój naszej Gminy oraz jej mieszkańców to priorytety w naszej codziennej działalności.

 

Z wyrazami szacunku
Pracownicy UM w ŚwiebodzicachAutor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 2362

Powrót