Park historyczny zyskał nowe oblicze | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać drzewa w zabytkowym parku na ul. Łącznej, w tle budynek

Park historyczny zyskał nowe oblicze

Opublikowano: 04-06-2020
Kończą się prace na terenie parku przy ul. Łącznej 49 wykonywane w ramach projektu unijnego pod nazwą: „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”. Zadanie obejmowało dokonanie renowacji trawników, przywrócenie dawnych walorów kompozycyjnych parku, nasadzenia roślin pnących, bylin, krzewów i drzew.

Dla wygody odwiedzających w parku zamontowane zostaną ławki i stojak na rowery.

Z uroków parku będzie można korzystać już od początku lipca. Jednak efektami prac w pełni cieszyć się będzie można w przyszłym roku, kiedy zasadzona roślinność zakwitnie, a park pięknie się zazieleni.

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16 Oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu. Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Odbiór inwestycji zaplanowany jest na koniec czerwca br.

 

Logotypy unijne

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2317

Powrót